Голова Каховської районної ради Валерій Брусенський відзвітував перед депутатами

На 12-й сесії Каховської районної ради її очільник Валерій Брусенський відзвітував перед депутатами про свою діяльність.

Голова ради підкреслив, що не зважаючи на невизначеність повноважень, районна рада протягом року працювала конструктивно, що дозволило вирішити більшість питань.

У своєму виступі він акцентував увагу на трьох основних напрямках:

– створення, реєстрація і початок роботи Каховської районної ради;

– питання, пов’язані з децентралізацією;

– підготовка і проведення сесій райради.

Валерій Брусенський нагадав, що новий Каховський район, до якого увійшло 15 територіальних громад, був утворений згідно Постанови Верховной Ради № 807-IX від 17 липня 2020 року. Районна рада як юридична особа була зареєстрована 17 грудня 2020 р., виконавчий апарат ради розпочав працювати 9 лютого 2021 р., після проведення конкурсу на заміщення вакантних посад.

За час, що минув, вдалося вирішити майже всі питання, пов’язані з підготовкою до роботи і діяльністю районної ради. Єдиний виняток — придбання і запуск системи електронного голосування. Беручи до уваги обсяг повноважень ради, кількість сесій і рішень, виділені для цього кошти вирішили не витрачати,  пояснив Валерій Брусенський.

Також він повідомив, що Каховська районна рада є членом Української асоціації районних та обласних рад, а голову обрано до складу Правління асоціації.

Валерій Брусенський пообіцяв, що наступного року районна рада повернеться до питання про проведення фестивалю територіальних громад «Чумак Фест». Адже проблема об’єднання і взаємодії громад Каховського району залишається актуальною.

Що стосується другого напрямку, то згідно закону від 18.11.2020 р. №1009 «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» була розпочата процедура реорганізації  Чаплинської, Каховської, Горностаївської, Великолепетиської та Верхньорогачицької районних рад шляхом злиття до Каховської районної ради.

Рішенням районної ради створено п’ять комісій з реорганізації колишніх районних рад.

Комісії, згідно затвердженого Плану заходів з реорганізації, провели наступну роботу:

вивільнення працівників ліквідованих районів;

інвентаризацію активів та зобов’язань районних рад;

закриття рахунків районних рад, що реорганізуються в органах державного казначейства;

подання фінансової звітності за 2020 та поточний 2021 рік;

внесення в Єдиний державний реєстр юридичних осіб інформації про початок процедури припинення районних рад;

На даному етапі реформи, відповідно до чинного законодавства, важливим для районної ради було вчасно передати із спільної власності територіальних громад Каховського району у комунальну власність громад об’єкти та відповідні комунальні установи, які знаходяться на території цих громад.

Станом на 22 грудня у власності Каховської районної ради залишилося працюючих два комунальні підприємства. Ще по чотирьох установах, які жодна з територіальних громад не виявила бажання прийняти, триває процедура ліквідації.

В процесі ліквідації комунальних підприємств, установ та районних рад виникла необхідність розрахунку з вивільненими працівниками. Загальна сума виплат з Каховського районного бюджету становила 2622,3 тис.грн.

Наразі в суді ще триває розгляд двох позовів. На жаль, не вдалось знайти узгодженого рішення по будівлі колишнього районного відділу освіти в Каховці. Але голова райради висловив впевненість, що компроміс буде знайдено.

Одним із головних завдань голови районної ради є забезпечення підготовки сесій ради і питань, що вносяться на їх розгляд, доведення рішень до їх виконавців, організація контролю за їх виконанням.

Тому, основною формою роботи районної ради у звітному періоді була сесійна діяльність. З початку скликання проведено 11 пленарних засідань сесій районної ради, одна з яких одна – позачергово. З початку 8-го скликання депутатами районної ради підтримано 167 рішень. Депутатами прийнято чотири звернення до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України і т.д, де вони відображали позицію представницького органу району з окремих суспільно значимих для наших громадян питань.  Відповіді, що надходили на вищевказані звернення, надсилались головам депутатських фракцій – ініціаторам звернень.

Були прийняті та реалізуються наступні програми:

«Про програму економічного, соціального та культурного розвитку Каховського району на 2021 рік»;

«Про програму щодо реалізації заходів, пов’язаних із припиненням юридичних осіб, вивільненням працівників комунальних установ, підприємств  та закладів Каховського району».

З районного бюджету направлена субвенція територіальним громадам на вирішення наступних питань:

– Каховській територіальній громаді — 3,1 млн грн.;

– Таврійській територіальній громаді — 640 тис. грн.;

– Верхньорогачицькій територіальній громаді — 400 тис. грн.;

– Великолепетиській територіальній громаді — 200 тис. грн.

На забезпечення сталого функціонування новоствореної Каховської районної державної адміністрації з районного бюджету профінансовано 1,7 млн грн.

Більшість депутатів з усією відповідальністю ставилися до своїх депутатських обов’язків, регулярно відвідували засідання постійних комісій та пленарні засідання, брали активну участь в обговоренні, вивченні питань та підготовці проектів рішень.

Окремо Валерій Брусенський відзначив депутатів які відвідали всі одинадцять сесій: Олександра Кураса, Оксану Якубову та Павла Ярмія.

В раді працює 6 постійних депутатських комісій, які проводять попередній розгляд і підготовку профільних питань а також здійснюють контроль за виконанням рішень ради:

– з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку у кількості 5 депутатів;

– з питань планування, бюджету, фінансів та оподаткування у кількості 7 депутатів;

– з питань гуманітарної політики у кількості 7 депутатів;

– з питань аграрної політики, екології та раціонального природокористування у кількості 7 депутатів;

– з питань об’єктів комунальної власності та інфраструктури у кількості 7 депутатів;

– з питань територіальних громад та розвитку територій у кількості 7 депутатів.

Підготовка та прийняття якісних рішень на сесіях ради неможлива без налагодженої роботи постійних комісій. За звітний  період  проведено 36 засідань  постійних депутатських комісій, розглянуто та вивчено 174 питання та прийняті 146 відповідні висновки і рекомендації.

За звітний період було проведено 3 спільних засідання, на яких розглянуто 14 питань, з  яких по 12 були прийняті рішення.

Якраз робота комісій та їх активність, наглядно показує саме яким напрямкам найбільше приділялось уваги на даному етапі діяльності Каховської районної ради. І цей етап очільник ради вважає завершеним.

Зараз найбільше уваги необхідно приділити діяльності найменш активній комісії — з питань територіальних громад та розвитку територій. Адже саме допомога територіальним громадам у їх розвитку та запровадження спільних проектів повинна стати основою нашої роботи у 2022 році, наголосив він.

 «Головним нашим з вами досягненням вважаю збереження дієвої районної ради. Хочу подякувати всім депутатам, всім фракціям, апарату районної ради за зважену роботу, небайдужість, пропозиції і готовність працювати», — завершив звіт Валерій Брусенський.

You may also like...

Enable Notifications    OK No thanks