header

Протокол № 4 засідання Госпітальної ради Таврійського госпітального округу

ПРОТОКОЛ № 4
ЗАСІДАННЯ  ГОСПІТАЛЬНОЇ  РАДИ 
ТАВРІЙСЬКОГО  ГОСПІТАЛЬНОГО  ОКРУГУ
 
 

пгт. Горностаївка                                                       

«07» лютого 2019р.

Горностаївська ЦРЛ                                                         
14:00
 
 
 
Присутні : 23 члени госпітальної ради
 
Запрошені: голови районних рад
                   голови райдержадміністрацій
                   голови ОТГ
                   головні лікарі ЦРЛ Таврійського госпітального округ
 
 
 
Порядок денний
 
 
1. Про розгляд Плану розвитку Таврійського госпітального округу Херсонської області.
             Доповідає: Тертична Т.С. – голова Госпітальної ради .         
 
 
2.  Про проект обласної  програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2019 – 2023 роки.
              Доповідає: Карпеченко С.Г. – секретар Госпітальної ради.
 
 
3. Про підсумки участі у семінарі – нараді проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» в м. Одеса.
               Доповідає: Бериславський В.М. – заступник голови Госпітальної                                    
               ради.
 
 
4. Про призначення керівника КНП «Каховська центральна районна лікарня», що знаходиться в межах госпітального округу, за підсумками конкурсу.
              Доповідає: Тертична Т.С. – голова Каховської районної ради.
 
        
З першого питання  порядку денного: «Про обговорення  плану розвитку Таврійського госпітального округу».
         Довідала: Тертична Т.С., яка ознайомила присутніх з проектом Плану розвитку Таврійського госпітального округу.
        Відбулося обговорення.
       Виступили: Рєпка О.М., начальник фінвідділу Константинівської ОТГ, Горностаївського району, яка  висловила пропозицію щодо укладення договорів про міжмуніципальне співробітництво, це дасть змогу залучати кошти з Державного фонду регіонального розвитку і міжнародних організацій-донорів на розвиток госпітального округу.
         Салтиков В.М., голова Каховської райдержадміністрації, який наголосив  на необхідності виділення додаткових коштів місцевих бюджетів на придбання новітнього медичного обладнання, що, зрештою, дасть змогу надавати якісні медичні послуги і визначатиме майбутній статус закладів.
       Карпеченко С.Г., голова Горностаївської районної ради, який  підтримав попередню пропозицію і звернув увагу на інший аспект проблеми – відсутність спеціалістів, котрі працюватимуть з цим обладнанням.
         Яцків І.Г., голова Нижньосірогозської районної ради, який підняв питання щодо центру госпітального округу, зокрема, зауважив, що є 4 головні критерії для його визначення і один з них – це доступність медичних послуг за принципом «60 кілометрів, 60 хвилин».
      Інформацію прийняли до відома.
      Вирішили: після завершення аналітичної роботи обласним Департаментом охорони здоров’я щодо рекомендацій по  визначенню статусу лікарень госпітального округу з врахуванням доступності надання медичних послуг, повторно розглянути питання затвердження Плану розвитку Таврійського госпітального округу Херсонської області.
 
         
З другого питання порядку денного: «Про проект обласної  програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2019 – 2023 роки».
  Доповідав: Карпеченко С.Г., який  повідомив присутніх про те, що 08.02.2019 р. на сесії обласної ради буде розглядатися питання щодо прийняття  обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями.
     Відбулося обговорення зазначеного проекту програми.
     Було наголошено на особливій актуальності цієї проблеми для Херсонської області, надзвичайному значенні своєчасного виявлення захворювання  і великому обсязі передбаченого фінансування програми (507 мільйонів гривень).
Виступили: Тертична Т.С., яка звернула увагу на  розділ фінансування зазначеної програми, оскільки в його джерелах не  зазначені районні.
Карпеченко С.Г. зауважив на тому, що Департаментом охорони здоров’я не розроблено документ, який би регламентував порядок використання мешканцями області обладнання, яке планується придбати за рахунок співфінансування з місцевих бюджетів та вже придбаного для обласного онкодиспансеру, а також умови надання медичних послуг громадам області.
Салтиков В.М.  зазначив, що постало питання про виділення коштів з місцевого бюджету на фінансування профілактичних оглядів: «На мою думку, воно має здійснюватися не з розрахунку на чисельність населення, а за фактичну кількість проведених обстежень.»
 Відбулося обговорення.
На завершення дискусії з приводу якісного і своєчасного надання медичних послуг населенню округа, співфінансування і цільового використання коштів Салтиков В.М.  вніс пропозицію про укладання договірів на обстеження з КНП «Каховська ЦРЛ», оскільки вона вже має мамограф (єдина установа серед районних лікарень області).
        Присутнім  на засіданні депутатам Херсонської обласної ради, членам Госпітальної ради Таврійського округу, дано доручення під час розгляду  обласної програми  на сесії облради, довести до відома депутатського корпусу  зауваження висловлені на засіданні ради та по можливості врахувати їх при затвердженні Програми.
       

З третього питання
порядку денного: «Про підсумки участі у семінарі – нараді проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» в м. Одеса».
         Доповідав: Бериславський В.М. – заступник голови Госпітальної ради, який розповів про участь в семінарі-нараді проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», що відбувся в Одесі, ознайомив членів госпітальної ради з отриманою там цікавою і корисною для формування плану розвитку Таврійського госпітального округу інформацією, з методологією визначення статусу лікарні, в основу якої закладено доступність медичних послуг для населення.
       Вирішили: інформацію прийняти до відома та врахувати в роботі.
 
        
З четвертого питання порядку денного: «Про призначення керівника КНП «Каховська центральна районна лікарня», що знаходиться в межах госпітального округу, за підсумками конкурсу».
         Доповіла: Тертична Т.С., голова Каховської районної ради, яка довела до відома, що за результатами конкурсу на посаду  директора КНП «Каховська центральна районна лікарня Каховської районної ради» перемогла Мазур Олена Борисівна. Відповідно до Положення про Госпітальну раду Таврійського госпітального округу призначення керівників лікарень, які входять до округу, потребує обговорення на засіданні Госпітальної ради.
        Виступили: Мазур О.Б., директор КНП «Каховська ЦРЛ», яка розказала автобіографічну довідку та доповіла про перші результати співпраці з районною владою, зокрема щодо вирішення питання по придбанню сучасного вартісного комп’ютерного томографа для Каховської ЦРЛ за рахунок районного бюджету і внесла пропозицію районам, у складі Госпітального округу, укласти договори з Каховською районною радою на обстеження населення на сучасному мамографі, який лікарня має в своєму оснащенні.
 
 

 

 

Голова Госпітальної ради
Таврійського госпітального округу                                            Т.С. Тертична
 

 

 
Секретар Госпітальної ради
Таврійського госпітального округу                                           С.Г.Карпеченко
 
 
 

Надрукувати