header

Протокол № 3 засідання Госпітальної ради Таврійського госпітального округу

ПРОТОКОЛ № 3
ЗАСІДАННЯ  ГОСПІТАЛЬНОЇ  РАДИ 
ТАВРІЙСЬКОГО  ГОСПІТАЛЬНОГО  ОКРУГУ
 
м. Каховка                                                                             
 
«2вересня 2018р.
РБК ім. Фрунзе
14:00
 
Присутні : 23 члени госпітальної ради.
 
Запрошені: голови районних рад;
                   голови райдержадміністрацій;
                   голови ОТГ;
                   головні лікарі ЦРЛ Таврійського госпітального округу.
      
 
 
 
     Вступне слово взяла голова Таврійської госпітальної ради ( далі – Рада)  
Тертична Т.С. : Шановні  присутні! На минулому засіданні Ради була одностайно підтримана ініціатива щодо запрошення на засідання  Ради   директора Департаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації Короленка Віктора Миколайовича   та залучення фахівців зазначеного Департаменту для надання консультацій з питань розробки перспективного плану розвитку Таврійського госпітального округу.
       Директора Департаменту було запрошено на сьогоднішнє засідання, але   він не зміг прибути.
 

 

На порядок денний виносяться наступні питання :
 
1.   Про проблемні питання розробки перспективного плану розвитку Таврійського госпітального округу.
 
 
З першого питання  доповідає  заступник голови Ради, голова Чаплинської районної ради Бериславський В.М.:
        Шановні члени Ради! У нас є проблема, яка потребує негайного вирішення – відсутність проекту перспективного плану розвитку Таврійського госпітального округу. 
       Вважаю, що основною причиною  є відсутність комунікації між членами Ради щодо розробки перспективного плану.
       Крім того, жоден головний лікар ЦРЛ добровільно не схоче понизити статус (рівень) своєї лікарні, кожен з присутніх лікарів буде намагатися зробити все, щоб зберегти лікарню в тому стані, в якому вона є до тепер. А тому  ми всі повинні вміти домовлятися та йти на поступки заради створення  функціонуючого госпітального округу та забезпечення надання якісних медичних послуг населенню.
       Ще однією проблемою є відсутність співпраці з Департаментом  охорони здоров’я Херсонської ОДА та МОЗ. Зокрема, немає методичних рекомендацій з розробки перспективного плану розвитку медичного округу, не проводяться на належному рівні консультації, семінари, навчання тощо. А якщо і проводяться, то без участі представників органів місцевого самоврядування.
    Слід врахувати, що з 01.01.2019 року в державному бюджеті не передбачено додаткової  дотації на енергоносії, тому всі витрати будуть віднесені на місцеві бюджети, які теж виснажені.    
          З огляду на вище викладене, гостро постає необхідність активізувати роботу щодо розробки перспективного плану розвитку Таврійського госпітального округу.
 
ВИСТУПИЛИ :
 
Тертична Т.С.  -    Для розробки перспективного плану розвитку Таврійського госпітального округу була створена робоча група, у складі якої лише лікарі . Бо саме фахівці в сфері медицини  зможуть оцінити потужності лікарень округу та розробити план їх оптимізації.
 
Гомон Г.І. (голова робочої групи, головний лікар  Нижньосірогозької ЦРЛ) – Робочою групою було вирішено усі пропозиції, які були надані лікарнями нашого округу, узгодити з Департаментом   охорони здоров’я ХОДА, однак безуспішно. 
      Хочу зазначити, що у перспективному плані розвитку Бериславського госпітального округу   принципових рішень   не  приймали, лише узагальнили те, що є. У нашому окрузі вже є лікарні, в яких закрито деякі відділення, проведено оптимізацію.  Пропоную теперішній стан лікарень  узагальнити, ввести у юридичну площину, надіслати на розгляд районних рад, а після того затвердити перспективний план розвитку Таврійського госпітального округу.
   
Бериславський В.М. – Не слід забувати, що мета створення госпітальних округів – оптимізувати лікарні різного рівня, щоб зменшити витрати.
 
Салтиков В.М. – Треба розробити маршрути та порядок фінансування, бо за жителів іншого району не отримують субвенцію лікарні, які фактично надали медичну допомогу.
 
Гайдаманчук І.І. ( головний лікар Центральної лікарні м. Н.Каховка) – Я не маю уявлення про інші лікарні округу. Тому запрошую відвідати лікарню в м. Н.Каховка, та вважаю, що є необхідність ознайомитися з кожною з лікарень округу.
 
Тертична Т.С. – Пропоную кожному з головних лікарів повідомити про зручну для них  дату, щоб прийняти у своїй лікарні членів Ради. 
 
Сайтарли П.М. ( головний лікар Великолепетиської ЦРЛ) – Їздити по лікарнях повинні спеціалісти – лікарі, бо саме вони зможуть оцінити обладнання, відстань, структуру медичного закладу  тощо.
Гомон Г.І. – пропоную надати пропозиції щодо оптимізації лікарень  округу в електронному вигляді голові робочої групи для опрацювання та узагальнення до 30.09.2018р.  Опрацьовані пропозиції надати для узгодження до Департамента   охорони здоров’я  ХОДА  орієнтовно 09.10.2018р.
 
 
ВИРІШИЛИ:
 
 
 
    Надати пропозиції щодо оптимізації лікарень  округу в електронному вигляді голові робочої групи з розробки перспективного плану розвитку округу для опрацювання та узагальнення до 30.09.2018р., надати опрацьований матеріал для узгодження до Департамента   охорони здоров’я  ХОДА  орієнтовно 09.10.2018р.
ГОЛОСУВАЛИ:  ЗА -  18;           ПРОТИ -   0 ;          УТРИМАЛИСЯ -  5.
РІШЕННЯ  ПРИЙНЯТО.
 
 

 

 

Голова Госпітальної ради
Таврійського госпітального округу                                            Т.С. Тертична
 

 

 
Секретар Госпітальної ради
Таврійського госпітального округу                                           С.Г.Карпеченко
 

Надрукувати