header

№ 678 Про хід виконання районної програми поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та осіб з інвалідністю на 2015-2019 роки

trizub

УКРАЇНА

КАХОВСЬКА РАЙОННА РАДА

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

РІШЕННЯ

ХХХІУ  сесії VІІ скликання

 

16.05.19 № 678

 

Про хід виконання районної

програми поліпшення життєзабезпечення,

реабілітації, соціального захисту людей

похилого віку та осіб з інвалідністю на

2015-2019 роки

 

         Заслухавши  доповідь  заступника голови районної державної адміністрації Вакулич О.Л. про хід виконання районної програми поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та осіб з інвалідністю на 2015-2019 роки, враховуючи висновки та рекомендації постійної депутатської комісій з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення, керуючись статтею 43 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні », районна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

1. Доповідь  заступника голови райдержадміністрації  Вакулич О.Л. про хід виконання районної програми поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей  похилого віку  та  осіб з інвалідністю на 2015-2019 роки прийняти до відома (додається).       

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на комісію районної ради з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення.

 

Голова районної ради                                                                               Т.С.Тертична

 

Довідка

про хід виконання районної програми поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та осіб з інвалідністю 

на 2015 – 2019 роки (за 2018 рік)

 

Рішенням ХХХVІІ сесії Каховської районної ради шостого скликання від 20.03.2015 року № 602 затверджено районну програму поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та осіб з інвалідністю на 2015-2019 роки.

З метою виконання заходів програми протягом 2018 року проводилась робота, спрямована на надання додаткових соціальних гарантій особам з інвалідністю, ветеранам війни та особам похилого віку, підвищення рівня їх матеріального забезпечення, збільшення кількості соціальних послуг, забезпечення фінансової підтримки Каховської районної ради ветеранів війни, праці та Збройних Сил.

За рахунок районного бюджету на 2018 рік передбачені кошти в сумі 309,5 тис. грн., з яких профінансовано 258,7 тис. грн., на здійснення наступних заходів програми:

1. Забезпечення виплати щомісячної стипендії матерям воїнів – загиблих у Афганістані та під час проведення бойових дій у зоні АТО (3 матері загиблих в АТО по 1373 грн.) в сумі 50,2 тис. грн., які профінансовано в повному обсязі.

2. Забезпечення виплати щомісячної стипендії інвалідам війни та учасникам бойових дій, яким виповнилося 90 і більше років в сумі 42,7 тис. грн. (5 осіб по 500 грн.), які профінансовано в повному обсязі.

3. Здійснення фінансової підтримки Каховської районної ради ветеранів війни, праці та Збройних Сил в сумі 74,00 тис. грн., профінансовано 64,249 тис. грн. (недофінансовано 9,751 тис. грн. в зв’язку з відсутністю договору на комунальні послуги).

4. Забезпечення надання пільг військовослужбовцям, які беруть участь в АТО та членам їх сімей - 50%, членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО – 100% знижки плати за житлово-комунальні послуги в межах норм, передбачених чинним законодавством, в сумі 18,0 тис. грн.

Протягом 2018 року військовослужбовці, які брали участь в АТО, за призначенням пільг зі знижки плати за житлово-комунальні послуги не звертались.

5. Забезпечення надання пільг з оплати послуг зв’язку (за встановлення і користування квартирним телефоном) пільговим категоріям громадян в сумі 16,0 тис. грн., профінансовано 13,1 тис. грн.

Зменшення обсягу фактичного використання коштів відбулося за рахунок зменшення фактичної потреби в коштах на оплату послуг зв’язку згідно наданих звітів Херсонської філії ПАТ «Укртелеком».

6. З оплати послуг зв’язку (встановлення і користування квартирним телефоном) у розмірі 50 відсотків вартості послуг інвалідам І групи всіх категорій та сім’ям, які виховують дітей-інвалідів до 18 років в сумі 3,5 тис. грн. Враховуючи фактичну суму нарахованої пільги профінансовано 0,7 тис. грн.

7. Надання разової матеріальної допомоги сім’ям осіб, які перебували чи перебувають у складі добровольчих формувань що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності держави в сумі 2,0 тис. грн., кошти не використані в зв’язку з відсутністю звернень.

8. Для виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги в сумі 3,2 тис. грн., кошти не використані в зв’язку з відсутністю звернень.

9. Забезпечення безкоштовним  зубопротезуванням ветеранів війни та праці, які мешкають на території Каховського району в сумі 100,0 тис. грн., профінансовано 99,968 тис. грн.

Протягом 2018 року управлінням соціального захисту населення надіслано 52 пакета документів для розгляду на засіданні обласної комісії з питань надання матеріальної допомоги мешканцям Херсонської області, які опинилися у скрутному становищі внаслідок непередбачених обставин, з них 32 чол. отримали матеріальну допомогу на загальну суму 53,0 тис. грн. За рахунок коштів державного бюджету матеріальну допомогу отримали 19 осіб на загальну суму 13,7 тис. грн.

На обліку в управлінні щодо забезпечення санаторно-курортними путівками перебуває 68 осіб з інвалідністю, протягом минулого року забезпечено послугами санаторно-курортного лікування 21 особа, з них - 13 осіб з інвалідністю.

Управлінням постійно підтримується в актуальному стані Централізований банк даних з проблем інвалідності, куди вносяться відомості щодо забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації.

Станом на 01.01.2019 на обліку для забезпечення технічними засобами реабілітації та протезними виробами перебуває 496 особи, протягом 2018 року 136 осіб отримали 248 направлень на протезні вироби та технічні засоби реабілітації. Фактичні видатки на забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації у 2018 році склали 920,1 тис. грн.

З метою надання соціальних послуг з психолого-педагогічного патронату та фізичної реабілітації 6 дітей з інвалідністю отримали направлення та пройшли 21-добовий курс реабілітації у Херсонському обласному центрі соціальної реабілітації дітей – інвалідів.

Протягом 2018 року соціальними працівниками Каховського районного центру надання соціальних послуг були проведені матеріально-побутові обстеження 90 ветеранів війни і праці, 25 осіб з обмеженими фізичними можливостями з метою взяття їх на облік та надання різних видів допомог.

Соціально-побутові послуги особам похилого віку та особам із обмеженими фізичними можливостями протягом 2018 року надавались в межах переліку видів соціально-побутових послуг, затверджених державними стандартами догляду вдома. По відділенню соціальної допомоги вдома Каховського районного центру надання соціальних послуг надано 104779 послуг. По відділенню денного перебування надано протягом 2018 року надано 18910 послуг.

Медико-соціальна допомога надавалась по відділенню денного перебування відвідувачам факультету «Здорового способу життя» шляхом надання послуг по заміру тиску, проведенню заходів оздоровчої фізкультури, профілактиці захворювань з допомогою фіточаїв. Станом на 01.01.2019 року надано 2942 послуг.

Для усунення перепон і бар’єрів, що перешкоджають доступності особам з інвалідністю до об’єктів соціальної сфери в Каховському районі створюються належні умови для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до будівель і приміщень, упорядковуються зручні пандуси, біля входів до будівель розташовуються сигнальні кнопки для виклику персоналу. Так, з 281 будівлі, в яких розташовані об’єкти соціальної сфери (заклади освіти, лікувальні заклади, дитячі садки, клубні заклади, бібліотеки, відділення зв’язку, магазини, будівлі сільських (селищної) рад) 210 обладнано пандусами.

У закладах освіти забезпечено надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг 72 дітям з інвалідністю.

У 2018-2019 н.р  в Малокаховському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» відкрито клас та групу з інклюзивною формою навчання .

У Каховському районному методичному центрі наявні програми для навчання дітей з особливими освітніми потребами, методична література, які за потребою розповсюджуються в заклади освіти району.

З метою формування толерантного ставлення до дітей та громадян з інвалідністю у закладах освіти до Міжнародного дня людей з особливими потребами у школах проводяться: тренінгові заняття, уроки доброти, бесіди, виховні години; виставки тематичних стіннівок щодо забезпечення прав дітей з інвалідністю; благодійні акції; конкурси малюнків.

Педагогами шкіл проводиться інформаційно-просвітницька робота по збереженню сімейних традицій, культури сімейних стосунків, популяризації здорового способу життя, а саме:

- лекторії для батьків: «Батьки є прикладом для своїх дітей», «Виховання відповідальності в дітей в умовах сім'ї», «Закони захищають дитину»,  «Відповідальність батьків за виховання дітей», «Право на освіту»;

 - тренінги «Конфлікти в сім’ї: можливі шляхи подолання», «Взаємовідносини  в сім,ї».

У шкільних бібліотеках оформлені фотовиставки «Я берегтиму тебе, мамо», «Шануй батька і неньку, «Святе слово – мати», «Я і моя родина», «Без сім'ї немає щастя».

Виконання заходів програми надає додаткові соціальні гарантії окремим категоріям громадян та сприяє реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення.

 

 

 

Заступник голови

районної державної адміністрації                                                          О.ВАКУЛИЧ

Друк