header

№ 676 Про підготовку до проведення районної кампанії оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2019 року

trizub

УКРАЇНА

 КАХОВСЬКА РАЙОННА РАДА

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ХХХІУ  сесії VІІ скликання

16.05.2019 р. № 676

Про підготовку до проведення
районної кампанії оздоровлення
та відпочинку дітей влітку 2019 року

Заслухавши  доповідь  заступника голови районної державної адміністрації Вакулич О.Л. про підготовку до проведення районної кампанії оздоровлення  та  відпочинку  дітей  влітку 2019 року, районна  рада відмічає, що літня  кампанія  оздоровлення  та  відпочинку дітей Каховського району в 2019 році проводиться  у відповідності до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей»  та  районної  програми  літнього оздоровлення  та відпочинку дітей  до 2020 року, затвердженої   рішенням XXXІІІ сесії Каховської районної ради VІI скликання від 28.02.2019 року №  647. Враховуючи висновки та рекомендації постійної депутатської комісії районної ради з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

ВИРІШИЛА:

 

1. Доповідь заступника голови райдержадміністрації Вакулич О.Л. про проведення  районної кампанії оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2019 року прийняти до відома (додається).

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на комісію районної ради з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення.

 

Голова районної ради                                                                               Т.С.Тертична

                                          

Довідка на сесію

 

Літня кампанія оздоровлення та відпочинку дітей Каховського району в 2019 році проводиться у відповідності до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», районної програми літнього оздоровлення та відпочинку дітей до 2020 року, затвердженої рішенням сесії Каховської районної ради від 28.02.2019 року № 647.

           У районі функціонують 15 закладів загальної середньої освіти (з них 3 заклади освіти  увійшли до Зеленопідської сільської ради, 2 – до Роздольненської сільської ради). Всього у школах навчається 2211 учнів (з них  1300 дітей пільгових категорій).

З 03 червня 2019 року на базі 13 шкіл району планується відкриття 13 таборів з денним перебуванням.

Кількість годин перебування на добу у всіх 13 таборах відпочинку – 6 годин, частота харчування у таборах відпочинку – 2. Прогнозована кількість дітей пільгових категорій у пришкільних таборах на базі шкіл району – 638 дітей. На організацію та проведення літнього відпочинку планується залучити 400,0 тис.грн з місцевого бюджету для шкіл району; 73,0 тис.грн – кошти Роздольненської ОТГ з розрахунку 47 грн. на одну дитину в день (середня вартість харчування).

Прогнозована кількість дітей пільгових категорій у пришкільних таборах у Зеленопідській сільській раді – 173 дитини, у Роздольненській сільській раді – 155 дітей.

Функціонування таборів відпочинку на базі Архангельськослобідської, Червоноперекопської та Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст. відбудеться за умови виділення коштів із бюджету Зеленопідської ОТГ.

У зв’язку з малою чисельністю дітей пільгових категорій на базі 2 закладів освіти району (Новокам’янська ПШ, філія Семенівського ОЗЗСО «Богданівська початкова школа») планується організувати літні загони з патріотичного виховання (без організації харчування).

         Для організації оздоровлення дітей району в позаміських таборах області управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації забезпечуватиметься закупівля путівок до дитячих оздоровчих таборів області. Головним критерієм відбору табору для оздоровлення дітей району є раціональне співвідношення якості надання оздоровчих послуг оздоровчим закладом та вартість оздоровчих послуг.

         На закупівлю путівок з районного бюджету передбачені кошти в сумі 224,00 тис. грн, з них для транспортного забезпечення – 25,00 тис. гривень. Кошти будуть спрямовані на оздоровлення дітей пільгових категорій у відповідності до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

         Протягом року діти різних пільгових категорій оздоровлюються за кошти державного бюджету та частковою батьківською платою у державному підприємстві «Український дитячий центр «Молода гвардія» та державному підприємстві України «Міжнародний дитячий центр «Артек».

         Потенціалом для підвищення чисельності оздоровлених дітей, що є одним з рейтингових показників для району, є активна позиція у зазначеному питанні сільських рад району. Так на оздоровлення дітей у 2019 році передбачили кошти: Волинська с/р – 50,00 тис.грн, Костогризівська с/р –              30,0 тис.грн, Малокаховська с/р – 21,00 тис.грн, Новокам’янська с/р – 18,00 тис.грн, Семенівська с/р – 10,00 тис.грн, Федорівська с/р – 40,00 тис.грн, Чорнянська с/р – 64,00 тис.грн на загальну суму 233,00 тис. гривень. Районна державна адміністрація рекомендує Кам’янській та Коробківській сільським радам розглянути можливість виділення коштів на оздоровлення дітей у 2019 році.

         Таким чином очікувана загальна сума фінансування з місцевих бюджетів оздоровчої кампанії влітку 2019 року становить 930,00 тис. гривень.

Заходами районної програми літнього оздоровлення та відпочинку дітей щороку передбачались видатки на забезпечення послугами оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, визначених Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», за рахунок коштів районного бюджету.

Використання коштів районного бюджету на забезпечення послугою оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, які проживають в об’єднаних територіальних громадах є бюджетним правопорушенням. Тому забезпечення вищезазначеної послуги дітям, які мешкають на територіях Зеленопідської, Тавричанської, Роздольненської сільських та Любимівської селищної рад, за рахунок коштів районного бюджету не здійснюватиметься.

         З метою недопущення звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод дітей, важливо розглянути можливість передбачення в місцевому бюджеті ОТГ кошти на забезпечення послугою оздоровлення дітей пільгових категорій, передбачених чинним законодавством та забезпечення вищезазначеною послугою 20% дітей від загальної кількості.

 

 

Начальник управління

соціального захисту населення

районної державної адміністрації                                   Ю.ІЛЬЇНА

ПОГОДЖЕНО

 

Заступник голови районної

державної адміністрації                                                   О.ВАКУЛИЧ

Друк