header

№ 494 Про районну програму розвитку фізичної культури та спорту на 2018-2020 роки

 trizub
УКРАЇНА
КАХОВСЬКА  РАЙОННА  РАДА  
ХЕРСОНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ХХVІ сесії VІІ скликання
07.06.2018 № 494
 
 
Про районну  програму  розвитку
фізичної культури  та спорту
 на  2018-2020 роки

 

З метою підвищення ефективності реалізації в районі державної політики стосовно розвитку фізичної культури та спорту, розглянувши лист голови районної державної адміністрації від 15.03.2018 р. № 19-01-15/286  про  районну програму розвитку фізичної культури  та спорту на 2018-2020 роки та відповідне  розпорядження  голови райдержадміністрації від 12.03.2018 р. № 76, а також лист голови районної державної адміністрації від 04.04.2018 р.  № 01-10-83-/0/18/612-100 про  затвердження плану заходів щодо реалізації районної програми розвитку фізичної культури та спору на 2018 рік  та відповідне  розпорядження  голови райдержадміністрації від 28.03.2018 р. №100, враховуючи  висновки  і рекомендації  постійної  депутатської  комісії  з  питань освіти, культури, спорту, охорони здоров’я  та  соціального  захисту  населення,   керуючись  ст.43 Закону  України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  районна рада
ВИРІШИЛА:
 
1. Затвердити  районну програму розвитку  фізичної  культури  і спорту на 2018-2020 роки ( далі - Програма)  згідно  додатку 1.
2. Затвердити Заходи на виконання районної програми розвитку фізичної культури та спорту на 2018-2019 роки  згідно додатку 2.
3. Затвердити план заходів щодо реалізації  районної програми розвитку фізичної культури та спорту на 2018 рік  згідно  додатку  3.
4. Вважати таким, що втратило чинність рішення XXIII сесії районної ради VI скликання « Про району програму розвитку фізичної культури та спорту на 2013-2017 роки»  від 28.02.2013 р. № 315.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на комісію районної ради з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення.

 

Голова районної ради                                                            Т.С.Тертична
                                                                     

 

             
Додаток 1

 

РАЙОННА ПРОГРАМА
розвитку фізичної культури та спорту на 2018-2020 роки
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

1.

Ініціатор розроблення програми, безпосередній розробник Відділ освіти районної державної адміністрації

2.

Підстава для розроблення програми Закон України “ Про фізичну культуру та спорт», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 21.07.2017 № 523 «Про проект комплексної програми розвитку фізичної культури і спорту в Херсонській області на 2017 – 2020 роки»

3.

Координатор реалізації програми Відділ освіти районної державної адміністрації

4.

Учасники програми Відділ освіти районної державної адміністрації, Каховський професійний аграрний ліцей, Каховський державний агротехнічний коледж, Каховська районна дитячо-юнацька спортивна школа «Колос», дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки Каховської районної ради, сільські ради та об’єднані територіальні громади (за згодою).

5.

Термін реалізації програми 2018-2020 роки

6.

Рівень бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми Районний бюджет. Бюджети об'єднаних територіальних громад та сільських рад (за згодою)
Загальні положення
Щорічно в районі проводиться близько 70 відбіркових та фінальних спортивних заходів  районного рівня.
У рамках реалізації районної програми розвитку футболу в районі проведено: Кубок Перемоги з футболу серед сільських команд, першість району серед сільських команд, Кубок району з футболу ім. Василя Козловського серед сільських команд. У рамках реалізації районної програми розвитку фізичної культури та спорту на 2013-2017 рік у 2017 році проведено 49 спортивно-масових заходів серед різних верств населення, у яких взяли участь 2475 особи. У рамках проведення районної Спартакіади серед учнів  закладів освіти упродовж 2017 року проведені змагання з 15 видів спорту, в яких виступило 1772 особи. Найбільш масовою була участь команд у районних змаганнях з футболу та волейболу серед юнаків, легкої атлетики, настільного тенісу, «Нащадки козацької слави».
Збірні команди  приймають участь в обласних змаганнях. За результатами участі команд району в обласній Спартакіаді серед учнів закладів освіти  району в загальнокомандному заліку посів  VI місце, а в ІХ літніх юнацьких спортивних іграх Херсонщини 2017 року –ІУ місце, найбільш результативними виступи команд  були з футболу дівчата, футзалу та легкоатлетичного кросу. У чемпіонаті  України по футзалу серед команд дівчат 2002/2003 р. н. у м. Гребінка команда району здобула – золото. У відкритому чемпіонаті Херсонської області з панкратіону,  молодша група, зайняла перше місце. У 2017році педагоги Каховського району взяли участь у обласній Спартакіаді серед збірних команд членів профспілки працівників освіти і науки України, де посіли перше місце в загальнокомандному заліку. У обласній Спартакіаді депутатів команда району посіла ІІІ місце в загальнокомандному заліку.
Щороку проводять  зустріч керівників районної державної адміністрації та районної ради зі спортивним активом району. Кращі працівники у галузі фізичної культури заохочуються цінними подарунками та грамоти від керівництва району.
У районі збережено мережу спортивних закладів. Каховська районна дитячо-юнацька спортивна школа «Колос»,  нараховує 260 вихованців, де культивуються наступні види спорту: волейбол, легка атлетика, пауерліфтинг, вільна боротьба, футбол. ДЮСШ «Колос» не має у власному користуванні спортивні споруди, тому орендує спортивні об’єкти с.Чорнянка та спортивні об’єкти закладів загальної середньої освіти
Дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки  Каховської районної ради нараховує 300 вихованців, не має  власної спортивної бази, тому використовують спортивні об’єкти закладів загальної середньої освіти.
У закладах загальної середньої освіти створене сприятливе середовище для збереження та зміцнення здоров’я учнів, істотною складовою якого є організація змістовного дозвілля. Функціонують спортивні зали, спортивні майданчики, тренажерні зали.
На базі Семенівського НВК функціонує фізкультурно-підлітковий клуб. Клуб здійснює підготовку спортивного резерву для команд району, забезпечує набуття навичок здорового способу життя. Базовий профіль клубу – футбол, який культивується у 2-11 класах по одній годині на тиждень, в яких займається 102 учня.
У районі функціонує 14 шкільних гуртків, спортивною роботою охоплено 274 учня району.
На достатньому рівні проводяться шкільні змагання «Старти надій», «Козацькі забави», «Веселі старти», змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч», змагання з видів спорту навчальної програми. Систематично на початку навчального року проводиться «День здоров’я та фізичної культури». У районі активно культивується розвиток активного сімейного та дитячого дозвілля. Проводяться шкільні та районні змагання
«Тато, мама, я – спортивна сім’я», в яких приймають участь учні молодших класів закладів загальної середньої освіти разом з батьками. На передодні дня фізичної культури та спорту у вересні місяці у закладах  дошкільної освіти, закладах загальної середньої освіти, Коробківському агротехнічному коледжі та Каховському професійному аграрному ліцеї організовується  та проводиться  Олімпійський тиждень та Олімпійський урок, у якому приймають участь педагоги, учні та студенти.
У районі нараховуються 170 спортивних об’єктів, які є діючими та доступними для використання населенням, учнівською молоддю. Протягом 2017 року відсутні випадки перепрофілювання, ліквідації спортивних споруд та об’єктів, передачі в оренду приватним особам. У районі відсутні спортивні споруди, які відповідають міжнародним стандартам.
Серед стримуючих чинників розвитку фізичної культури та спорту в районі особливе місце посідають:
-       відсутність спортивних об’єктів з сучасним матеріально-технічним обладнанням та фахових спеціалістів;
-       недостатність впровадження в тренувальний та змагальний процеси новітніх  наукових технологій;
-       низький рівень фінансування галузі;
-       недостатній рівень участі спортсменів району в змаганнях обласного, регіонального рівнів, як наслідок -  відсутність спортивного росту команд та спортсменів;
    Відтак постає гостра проблема у зміні програмних підходів та визначенні пріоритетних напрямів розвитку фізичної культури і спорту, які б забезпечували ефективне функціонування галузі у сучасних умовах.
Районна програма розвитку фізичної культури та спорту на 2018-2020 рік розроблена у відповідності до Закону України «Про фізичну культуру і спорт», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 31.07.2017 № 523 «Про проект комплексної програми розвитку фізичної культури і спорту в Херсонській області на 2017 – 2020 роки» і розрахована на 2018-2020 роки.
                            Мета  та  завдання  Програми
Головна мета Програми полягає у створенні сприятливих, економічних, соціальних, правових, організаційних і фінансових умов для  розвитку фізичної культури та спорту в районі, масової участі населення в фізкультурно-спортивних заходах, покращення їх фізичного стану та активності, для підтримки сільського спорту та талановитих спортсменів.
Основними завданнями Програми є:
-       створення умов для оптимальної рухової активності кожної особистості, досягнення нею достатньої фізичної та функціональної підготовленості;
-       сприяння духовному і соціальному благополуччю, підвищення рівня здоров’я, здійснення профілактики рівнів захворювань і фізичної реабілітації;
-       виховання у населення району відповідних мотиваційних та поведінкових характеристик, активної соціальної орієнтації на здоровий спосіб життя;
-       активізація  фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в усіх навчальних закладах району, за місцем проживання, роботи та у місцях масового відпочинку громадян, проведення районних спортивних свят, змагань;
-       впровадження нових ефективних форм, методів і засобів фізкультурно-спортивної діяльності з урахуванням місцевих особливостей, традицій, економічних факторів, умов праці та вільного часу населення;
-   сприяння створенню широкої системи фізкультурно-спортивних закладів, клубів різних форм власності;
-       збереження та розвиток мережі спортивних споруд з урахуванням запитів різних соціальних, професійних, демографічних груп, їх фізкультурно-спортивних інтересів, рівня спортивної підготовленості;
-       формування багатоканальної системи фінансування галузі фізичної культури і спорту: бюджетні кошти, благодійні та спонсорські внески, кошти установ та громадян;
-       удосконалення системи морального і матеріального заохочення спортсменів, стимулювання досягнення високих спортивних результатів;
-       забезпечення фізкультурно-оздоровчої роботи серед інвалідів та ветеранів спорту;
-       забезпечення участі кращих спортсменів та спортивних команд району в обласних, регіональних, всеукраїнських спортивних змаганнях як стимул для зростання спортивної майстерності та рівня спортивних досягнень.
                                     
Учасники програми
Основними учасниками Програми є населення Каховського району, у тому числі діти та молодь, без обмежень за демографічними, гендерними показниками, а також органи державної влади та місцевого самоврядування району, установи й заклади, які представляють соціальну інфраструктуру району.
                       
Фінансове забезпечення Програми
Реалізація Програми передбачається за рахунок коштів районного бюджету, коштів бюджетів сільських  рад, ОТГ  та позабюджетних надходжень, не заборонених законодавством.
Обсяги фінансування зазначеної програми визначаються при затвердженні районного бюджету, а також при внесенні змін до нього.
Головним розпорядником коштів та виконавцем Програми визначити відділ освіти Каховської районної державної адміністрації.
Очікувані результати реалізації  Програми
В результаті виконання програми очікується:
-       залучати до змістовного дозвілля та відпочинку населення, насамперед молодь, із щорічним збільшенням на 1 - 2 відсотки рівня охоплення населення заняттям фізичною культурою та спортом;
-       збільшити обсяг рухової активності учнівської та студентської молоді до   8 - 12 годин на тиждень;
-       покращити матеріально-технічний стан спортивних споруд району, що надасть змогу забезпечити на спортивних спорудах мінімальний (науково обґрунтований) обсяг рухової активності громадян;
-       залучити до 20 відсотків дітей та молоді віком від 6 до 18 років до занять у дитячо-юнацьких спортивних школах
-       збільшення фінансування галузі на рівні середньообласних показників – 100,00 грн. на особу;
-       залучення не менше 5 тисяч населення району до програмних заходів;
-       виготовлення та поширення засобів соціальної реклами що пропагують пріоритети  здорового способу життя та заняття  спортом;
-       висвітлення ходу проведення Програми та окремих програмних заходів через  місцеві засоби масової інформації та сайт районної державної адміністрації;
-       підвищення рівня охоплення громадян фізкультурно-оздоровчою та спортивно-масовою роботою до 10% від загальної чисельності населення району;
-       створення належних умов для розвитку пріоритетних видів спорту в районі.
Координація та контроль за ходом виконання Програми
Координація ходу виконання Програми здійснюється відділом освіти районної державної адміністрації.
Загальний контроль за реалізацією Програми здійснює профільна депутатська комісія районної ради.

 

Керуючий справами районної ради                                           О.В.Кононович
                                                             

 

                                                           
Додаток 2

 

                                                    
Заходи
на  виконання  районної  програми
розвитку  фізичної  культури  та  спорту  на  2018-2020  роки

№ п/п

Зміст заходів

Відповідальні за виконання

Термін виконання

(рік)

 

1

2

3

4

 

1

Проведення урочистостей, зустрічей голів районної державної адміністрації, районної ради зі спортивним активом району, кращими спортсменами та викладачами, тренерами.

Відділ освіти районної державної адміністрації.

Вересень щорічно

 

2

Організація та проведення фізкультурно-оздоровчих заходів для різних груп населення.

Відділ освіти районної державної адміністрації.

Щороку

 

3

Введення до штатного розпису посад інструктора з фізичної культури та спорту.

Голови сільських рад та ОТГ (за згодою).

Грудень щороку за потребою

 

4

Організація фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності районними  фізкультурно-спортивними товариствами, у тому числі проведення районних галузевих   спартакіад та інших масових спортивних змагань.

Відділ освіти районної державної адміністрації.

Щороку

 

5

Висвітлення у засобах масової інформації змагань різного рівня.

Відділ освіти районної державної адміністрації, Каховська районна

ДЮСШ«Колос», ДЮКФП, інструктори з фізичної культури та спорту.

Щороку

 

1

2

3

4

 

6

Організація та проведення районних спортивних змагань серед учнів та студентів.

Відділ освіти районної державної адміністрації ,

Каховська районна ДЮСШ «Колос», ДЮКФП.

Щороку

 

7

Забезпечення підготовки та участі учнівських і студентських збірних команд у обласних змаганнях.

Відділ освіти районної державної адміністрації, ДЮКФП.

Щороку

 

8

Забезпечення проведення спортивних заходів районного рівня з олімпійських видів спорту.

Відділ освіти районної державної адміністрації,

Каховська районна ДЮСШ «Колос».

Щороку

 

9

Забезпечення підготовки та участі спортсменів в районних змаганнях різного рівня.

Відділ освіти районної державної адміністрації ,

Каховська районна ДЮСШ «Колос» ДЮКФП.

Щороку

 

10

Забезпечення проведення спортивних заходів місцевого рівня з видів спорту, визнаних в Україні, серед спортсменів усіх вікових категорій, підготовки та участі спортсменів у спортивних заходах обласного рівня.

Відділ освіти районної державної адміністрації ,

Каховська районна ДЮСШ «Колос».

Щороку

 

11

Координація діяльності ДЮКФП та ДЮСШ «Колос»  щодо недопущення зменшення чисельності вихованців.

Відділ освіти  районної державної адміністрації.

Щороку

 

12

Проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед керівників господарств, меценатів, голів сільських рад та ОТГ, активістів спортивного руху стосовно створення нових фізкультурно-спортивних клубів, громадських організацій спортивної спрямованості, введення посад інструкторів по спорту на  оплачуваній основі та на громадських засадах.

Відділ освіти районної державної адміністрації,

Каховська районна ДЮСШ «Колос» та ОТГ (за згодою).

Щороку

 

1

2

3

4

 

13

Забезпечення залучення до занять фізичною культурою і спортом  дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей    із малозабезпечених та багатодітних сімей, інших пільгових категорій населення.

Відділ освіти районної державної адміністрації,

Каховська районна ДЮСШ «Колос», ДЮКФП (за згодою).

Щороку

 

14

Проведення постійного висвітлення виконання програми та проведення спортивних заходів в місцевих засобах масової інформації, сайті районної державної адміністрації.

Відділ освіти районної державної адміністрації,

Каховська районна ДЮСШ «Колос» (за згодою).

Щороку

 

15

Проведення роботи по залученню  районних господарств, меценатів спорту, інших недержавних установ та організацій до зміцнення матеріально-технічної бази сільського районного спорту,  вручення кращим меценатам Сертифікатів визнання за підсумками спортивного року.

Відділ освіти районної державної адміністрації,

Каховська районна ДЮСШ «Колос», сільські ради, ОТГ (за згодою).

Щороку

 

16

Активізація роботи щодо   виявлення талановитих дітей із   сільської місцевості для направлення їх на навчання до Вищого училища фізичної
культури та спорту, спеціалізованих шкіл вищої спортивної майстерності.                 

Відділ освіти районної державної адміністрації,

Каховська районна ДЮСШ «Колос», сільські ради  (за згодою).

Щороку

 

17

Участь в обласному огляді-конкурсу на кращу організацію
фізкультурно-оздоровчої та   спортивної роботи серед   районних, міських організацій.

Відділ освіти районної державної адміністрації.

Щороку

 

18

Забезпечення формування державної статистичної звітності в галузі фізичної  культури і спорту, здійснювати на її основі системний аналіз варіативності показників стану  галузі.

Відділ освіти районної державної адміністрації.

Грудень щорічно

 

1

2

3

4

 

19

Впровадження заохочувальних заходів з підтримки талановитих спортсменів, кращих спортивних команд, інструкторів з спорту, тренерів-викладачів ДЮСШ району, їх відзначення до Дня фізичної культури та спорту.

Відділ освіти районної державної адміністрації.

Щороку

 

20

Під час проведення районних спортивних заходів, свят забезпечувати паралельне проведення соціальної інформаційно-роз'яснювальної роботи з питань ведення активного та здорового  способу життя, попередження негативних звичок, добровільне тестування, тематичні акції.

Відділ освіти районної державної адміністрації, комунальний заклад «Каховський  районний центр надання соціальних послуг» (за згодою),

Каховська ЦРЛ (за згодою).

Щороку

 

21

Сприяння у проведенні безстрокової районної акції «Пройди тестування – впевнись, що ти здоровий!» стосовно  добровільного тестування на ВІЛ-інфекцію.

Відділ освіти районної державної адміністрації,

комунальний заклад «Каховський  районний центр надання соціальних послуг» (за згодою),

Каховська ЦРЛ (за згодою).

Щороку

 

22

Залучення учнівської молоді до занять фізичною культурою та спортом в гуртках районної дитячо-юнацької спортивної школи, інших категорій населення - в  спортивних клубах за місцем проживання.

Відділ освіти районної державної адміністрації,

виконкоми сільських рад (за згодою).

Щороку

 

23

Проведення серії спортивних змагань з футболу, волейболу серед учнівських, аматорських команд.

Відділ освіти районної державної адміністрації.

Щороку

 

24

Забезпечення проведення в усіх навчальних закладах І етапу  багатоступеневого спортивно-масового заходу «Тато, мама, я- спортивна сім'я», «Старти надій», «Нащадки козацької слави»,  «Олімпійське лелеченя» тощо.

Відділ освіти районної державної адміністрації.

Щороку

 

1

2

3

4

25

Проведення районних комплексних спортивних змагань серед молоді з метою підвищення рівня фізичної підготовки для проходження служби у Збройних Силах України інших військових формуваннях, зокрема спартакіади допризовної молоді.

Відділ освіти районної державної адміністрації,

Каховський державний агротехнічний коледж (за згодою),

Каховський професійний аграрний ліцей (за згодою).

Щороку

26

Продовження проведення традиційних змагань з футболу: на Кубок Перемоги, районних  змагань з футболу на кубок пам'яті воїнам АТО, районних змагань  з волейболу на кубок пам'яті воїнам АТО, Кубок  І.Зюзя, Суперкубок, Кубок «Закриття сезону», на Першість району з футболу.

Відділ освіти районної державної  адміністрації.

Щороку

27

Організація та проведення районних  змагань з видів спорту за участю учнівських, аматорських команд.

Відділ освіти районної державної адміністрації.

Щороку

28

Проведення районної спартакіади  державних службовців.

Відділ освіти районної державної  адміністрації .

Червень

щороку

29

Забезпечення  участі  районної родинної команди в  багатоступеневому спортивно-масовому заході «Тато, мама, я- спортивна сім'я»

Відділ освіти районної державної  адміністрації.

Квітень-Вересень

щорічно

30

Забезпечення участі кращих районних  команд в обласних змаганнях з футболу та футзалу серед команд ДЮФЛ.

Відділ освіти районної державної адміністрації,

Каховська районна ДЮСШ «Колос» (за згодою).

Щороку

1

2

3

4

31

Організація участі кращих районних команд та окремих спортсменів в обласних спортивних змаганнях з видів спорту, в комплексних залікових спортивних змаганнях в рамках літніх дитячих, юнацьких, молодіжних обласних Іграх.

Відділ освіти районної державної адміністрації,

виконкоми сільських  рад, ОТГ (за згодою).

Щороку

32

Забезпечення  участі районних спортивних команд та окремих спортсменів в зональних, регіональних, всеукраїнських спортивних  змаганнях з видів спорту.

Відділ освіти районної державної  адміністрації.

Щороку

33

Забезпечення участі  районної команди в обласному спортивному заході «Дитяча олімпіада Херсонщини».

Відділ освіти районної державної  адміністрації.

Червень

щорічно

34

Забезпечення участі збірної районної команди державних службовців в обласному етапі Всеукраїнської спартакіади державних службовців.

Відділ освіти районної державної  адміністрації.

Травень

щорічно

35

Систематичне  проведення  щорічного  оцінювання фізичної підготовленості  населення  району.

Відділ освіти районної державної адміністрації,

голови сільських  рад, інструктори по спорту .

До 15 жовтня

щорічно

36

Сприяння участі районних команд та спортсменів в спортивних змаганнях з видів спорту,  організаторами яких виступають спортивні товариства, меценати в галузі спорту, окремі організації за наявністю офіційного запрошення на змагання або регламенту змагань.

Відділ освіти районної державної адміністрації.

Щороку

Керуючий справами районної ради                                                    О.В.Кононович
 

 

 

Додаток 3
                                                                            

 

План заходів
щодо реалізації районної програми розвитку фізичної культури та спорту
на 2018 рік

 

І. Участь районних спортивних команд у змаганнях обласного рівня

№ з/п

Дата проведення заходу

Назва заходу

Обсяг фінансування

(грн.)

1

2

3

4

1.

Травень

ІХ спортивні ігри молоді Херсонщини з  пляжного волейболу (юніори, юніорки) м. Херсон.

1350,00

2.

Травень - Червень

Спартакіада державних службовців у Скадовському районі.

18000,00

3.

Червень

ІХ спортивні ігри молоді Херсонщини з  пауерліфтенгу (юніори, юніорки)                     м. Херсон.

1350,00

4.

Червень - Липень

Дитяча олімпіада  Херсонщини 2018 р.

пгт Лазурне.

95000,00

5.

Вересень

Обласна спартакіада органів місцевого самоврядування Херсонщини.

17000,00

6.

 Жовтень

ІХ спортивні ігри молоді Херсонщини з легкоатлетичного кросу(юніори, юніорки) м. Цюрупинськ.

3000,00

РАЗОМ  обласні  змагання

135700,00

ІІ. Участь районних спортивних команд у районних змаганнях

№ з/п

Дата проведення заходу

Назва заходу

Обсяг фінансування

(грн.)

1

2

3

4

  1.

Квітень -Травень

Фінал районних змагань з футболу на кубок Перемоги.

1500,00

  2.

Квітень-Травень

Районні змагання з волейболу на кубок Перемоги.

          1500,00

1

2

3

4

3.

Вересень

Фінал Першості району з футболу серед аматорських команд.

2000,00

4.

Вересень

Спортивне свято до Дня фізичної культури та спорту.

3400,00

5.

Жовтень

Супер кубок району серед сільських команд.

1500,00

6.

Жовтень

Фінал районних змагань з футболу на кубок «Закриття сезону».

2000,00

7.

Листопад

Районні змагання з волейболу на Кубок пам’яті О. Дишловенка.

1500,00

8.

Грудень

Районні змагання з волейболу серед чоловічих аматорських команд.

2000,00

РАЗОМ районні змагання

15400,00

Всього: загальній обсяг фінансування програми

       

151100,00

 

Керуючий справами районної ради                                             О.В.Кононович
 

Надрукувати