header

№ 492 Про підготовку до проведення районної кампанії оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2018 року

trizub
УКРАЇНА
 КАХОВСЬКА РАЙОННА РАДА
ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ХХVІ  сесії VІІ скликання
 
07.06.2018 № 492
 
Про підготовку до проведення
районної кампанії оздоровлення
та відпочинку дітей влітку 2018 року
 

 

 

 
Заслухавши  доповідь  заступника голови районної державної адміністрації Вакулич О.Л. про підготовку до проведення районної кампанії оздоровлення та  відпочинку  дітей  влітку 2018 року, районна  рада відмічає, що літня кампанія  оздоровлення  та  відпочинку дітей Каховського району в 2018 році проводиться у відповідності до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей»  та  районної  програми  літнього оздоровлення  та відпочинку дітей  до 2018 року, затвердженої   рішенням  V сесії районної ради VII скликання від 25.03.2016 року № 30.
Враховуючи висновки та рекомендації постійної депутатської комісії районної ради з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Доповідь заступника голови райдержадміністрації Вакулич О.Л. про проведення  районної кампанії оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2018 року прийняти до відома.
       

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на комісію районної ради з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення.

 

 

 
 
Голова районної ради                                                                                Т.С.Тертична
 

 

 
 
Про підготовку до проведення районної кампанії
оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2018 року

 

 

 

Літня кампанія оздоровлення та відпочинку дітей Каховського району в 2018 році проводиться у відповідності до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», районної програми літнього оздоровлення та відпочинку дітей до 2018 року, затвердженої рішенням V сесії Каховської районної ради VII скликання від 25.03.2016 року № 30.
           У районі функціонують 20 закладів освіти (з них 4 заклади освіти входять до Зеленопідської сільської ради, 4 – до Любимівської селищної ради, 2 – до Роздольненської сільської ради). Всього у школах навчається 2914 учнів (з них 1818 дітей пільгових категорій).
З 01 червня 2018 року на базі 17 шкіл району планується відкрити 17 таборів відпочинку з денним перебуванням.
Кількість годин перебування на добу у всіх 17 таборах відпочинку – 6 годин, частота харчування у таборах відпочинку – 2. Прогнозована кількість дітей пільгових категорій у пришкільних таборах на базі шкіл району – 849 дітей. На організацію та проведення літнього відпочинку планується залучити 407,9 тис. грн з місцевого бюджету для шкіл району, з розрахунку 34,32 грн на одну дитину в день (середня вартість харчування).
Прогнозована кількість дітей пільгових категорій у пришкільних таборах у Зеленопідській сільській раді – 171 дитина, у Любимівській селищній раді – 432 дитини, у Роздольненській сільській раді – 148 дітей.
Функціонування таборів відбудеться за умови виділення коштів із районного бюджету та бюджетів сільських рад і ОТГ.
У зв’язку з малою чисельністю дітей пільгових категорій на базі 3 закладів освіти району (Софіївська ЗОШ I ст., Подівська ЗОШ I ст., Новокам’янська ПШ) планується організувати літні загони з патріотичного виховання (без організації харчування).
         Для організації оздоровлення дітей району в позаміських таборах управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації забезпечуватиметься закупівля путівок до дитячих оздоровчих таборів області. Головним критерієм відбору табору для оздоровлення дітей району є раціональне співвідношення якості надання оздоровчих послуг оздоровчим закладом та вартість оздоровчих послуг.
         На закупівлю путівок з районного бюджету передбачені кошти в сумі 224,00 тис. грн, з них для транспортного забезпечення – 25,00 тис. гривень. Кошти будуть спрямовані на оздоровлення дітей пільгових категорій у відповідності до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».
         Протягом року діти різних пільгових категорій оздоровлюються за кошти державного бюджету та частковою батьківською платою у ДП «УДЦ «Молода гвардія» та ДПУ «МДЦ «Артек».
         Суб’єктом оздоровлення дітей району також є Каховський районний центр первинної медико-санітарної допомоги, який самостійно забезпечує оздоровлення дітей у санаторно-курортних закладах.
         Потенціалом для підвищення чисельності оздоровлених дітей, що є одним з рейтингових показників для району, є активна позиція у зазначеному питанні сільських рад району. Так на оздоровлення дітей у 2018 році передбачили кошти: Волинська с/р – 40,00 тис.грн, Коробківська с/р – 45,00 тис.грн, Костогризівська с/р – 10,0 тис.грн, Малокаховська с/р – 16,50 тис.грн, Новокам’янська с/р – 9,00 тис.грн, Семенівська с/р – 6,00 тис.грн, Розо-Люксембурзька с/р – 40,00 тис.грн, Чорнянська с/р – 48,00 тис.грн на загальну суму 214,50 тис. гривень. Районна державна адміністрація рекомендує Кам’янській сільській раді розглянути можливість виділення коштів на оздоровлення дітей.
         Таким чином очікувана загальна сума фінансування з місцевих бюджетів оздоровчої кампанії влітку 2018 року становить 846,40 тис. гривень.
Заходами районної програми літнього оздоровлення та відпочинку дітей щороку передбачались видатки на забезпечення послугами оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, визначених Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», за рахунок коштів районного бюджету.
Використання коштів районного бюджету на забезпечення послугами оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, які проживають в об’єднаних територіальних громадах є бюджетним правопорушенням. Тому забезпечення вищезазначених послуг дітям, які мешкають на територіях Зеленопідської, Тавричанської, Роздольненської сільських та Любимівської селищної рад, за рахунок коштів районного бюджету не здійснюватиметься.
         З метою недопущення звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод дітей, важливо розглянути можливість передбачення в місцевому бюджеті ОТГ кошти на забезпечення послугами оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій, передбачених чинним законодавством та забезпечення вищезазначеними послугами 70% дітей від загальної кількості.

 

 

 

Начальник управління
соціального захисту населення
районної державної адміністрації                                       Ю.М. Ільїна
ПОГОДЖЕНО
Заступник голови
районної державної адміністрації                                       О.Л. Вакулич

Друк