header

№ 484 Про подання міжрайонного прокурора на рішення XVIII сесії районної ради VI скликання від 08.11.2012 р. № 263


trizub

УКРАЇНА

КАХОВСЬКА   РАЙОННА  РАДА  

ХЕРСОНСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ХХХ сесії VІ склика

від 08.04.2014р. № 484                                              

Про подання міжрайонного прокурора

на рішення XVIII сесії районної ради

VI скликання від 08.11.2012 р. № 263

 

Каховським міжрайонним прокурором внесено подання від 05.03.2014 року № 77/871 вих.14 «Про усунення порушень законодавства про працю, причин та умов, що їм сприяли», в якому він вимагає вжити заходів щодо усунення виявлених порушень вимог Кодексу законів про працю України, скасувати рішення XVIII сесії районної ради VI скликання від 08.11.2012 року № 263 «Про затвердження Положення про порядок призначення на посаду та звільнення із займаної посади керівників комунальних підприємств, установ і закладів, що є у спільній власності територіальних громад Каховського району», привести у відповідність до вимог законодавства контракти з керівниками комунальних підприємств.

На думку прокурора рішенням районної ради, яке він просить скасувати, врегульовано трудові відносини по застосуванню контрактної форми трудового договору з керівниками комунальних установ і закладів, що є у спільній власності територіальних громад Каховського району, але фактично зазначеним рішенням лише визначено порядок призначення на посаду та звільнення із займаної посади керівників комунальних підприємств, установ і закладів, що є у спільній власності територіальних громад Каховського району.

Каховська районна рада частково погоджується з прокурором, що районною радою це положення застосовано до керівників установ і закладів, які не можуть призначатись на посади за контрактом, так як відсутні відповідні закони.

Водночас районна рада має право призначати на посади керівників підприємств, установ і закладів комунальної форми власності у випадках, передбачених відповідними Законами України.

Відповідно до частини четвертої статті 65 Господарського кодексу України у разі найму керівника підприємства з ним укладається договір (контракт), в якому визначаються строк найму, права, обов'язки і відповідальність керівника, умови його матеріального забезпечення, умови звільнення його з посади, інші умови найму за погодженням сторін.

Відповідно до статтей 16, 79 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» керівники комунальних закладів охорони здоров’я призначаються  на посаду шляхом укладення з ними контракту строком від трьох  до  п’яти років. До таких керівників відносяться головний лікар Каховської районної центральної лікарні, головний лікар Каховського районного центру первинної медико-санітарної допомоги, директор Центральної районної аптеки  № 27.

Відповідно до статтей 21, 33 Закону України «Про культуру» керівники закладів культури призначаються на посаду шляхом укладення з ними трудового договору (контракту). Це директор Каховського районного будинку культури        ім. Фрунзе, директор Каховського районного краєзнавчого музею та директор Каховської районної об’єднаної бібліотеки.

Враховуючи вищевикладене, керуючись пунктом 20 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Подання   Каховського   міжрайонного   прокурора  від  05.03.2014   року № 77/871 вих.14 «Про усунення порушень законодавства про працю, причин та умов, що їм сприяли» задовольнити частково.

2. Внести  зміни  до  рішення  XVIII сесії  районної  ради VI скликання від 08.11.2012 р. № 263 «Про затвердження Положення про порядок призначення на посаду та звільнення із займаної посади керівників комунальних підприємств, установ і закладів, що є у спільній власності територіальних громад Каховського району» щодо поширення його дії лише на посади, призначення за контрактом на які встановлено відповідними законами України, а саме:

2.1. Другий абзац преамбули Положення викласти в слідкуючій редакції:

«Дія цього Положення поширюється на керівників комунальних підприємств, установ і закладів, що є у спільній власності територіальних громад Каховського району, призначення на посади яких встановлено відповідними законами України».

2.2. Пункт 2.1 розділу 2 Положення викласти у наступній редакції:

«2.1. З керівником укладається контракт, якщо це безпосередньо передбачено законом України, на термін від 1 до 5 років».

3. Привести у відповідність до вимог Кодексу законів про працю України трудові договори з керівниками Каховського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чуприною С.П.  Каховського районного центру сім`ї, дітей та молоді Декадіною О.В. та Каховської районної комунальної установи «Районний центр по обслуговуванню закладів освіти» Старостенко С.А.

3.1. Внести зміни до пункту 1. рішення XIX сесії районної ради VI скликання від 20.12.12 № 282 «Про призначення директора КУ Каховського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», а саме викласти його в слідуючій редакції:

«1. Призначити Чуприну Сергія Петровича на посаду директора комунальної установи «Каховський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)».

3.2. Пункт 2. рішення XIX сесії районної ради VI скликання від 20.12.12 № 282 вважати таким , що втратив чинність.

3.3. Абзац шостий пункту 1.  рішення XXIII сесії районної ради VI скликання від 28.02.2013 № 307 «Про укладення контрактів з керівниками комунальних підприємств, установ і закладів, що є у спільній власності територіальних громад Каховського району» щодо укладення контракту з директором Каховсьокого районного центру сім’ї, дітей та молоді Декадіною Оленою Вікторівною строком на один рік  вважати таким, що втратив чинність.

4. Абзац перший пункт1 рішення ХХІІІ сесії районної ради шостого скликання від 28.02.2013 р. № 307 «Про укладення контрактів з керівниками комунальних підприємств, установ і закладів, що є у спільній власності територіальних громад Каховського району». Щодо укладення контракту з директором комунальної установи «Районний центр по обслуговуванню закладів освіти» Старостенко С.А. строком на один рік вважати таким, що втратив чинність.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань депутатської діяльності, етики, законності, правопорядку і взаємодії з правоохоронними органами.

 

Голова районної ради                                       М.П.Крупін

Надрукувати