header

№ 131 Про хід виконання цільових програм в галузях культури, фізичної культури і спорту в Каховському районі

УКРАЇНА

КАХОВСЬКА РАЙОННА РАДА ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

Х сесії шостого скликання

від 11.11.2011р. № 131

м. Каховка

Про хід виконання цільових програм

в галузях культури, фізичної культури

і спорту в Каховському районі

Заслухавши доповідь заступника голови районної державної адміністрації Вакулич О.Л. « Про виконання цільових програм в галузях культури, фізичної культури і спорту в Каховському районі», враховуючи висновки та рекомендації постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, молоді, спорту, зв'язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації, керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1.Прийняти до відома доповідь заступника голови районної державної адміністрації Вакулич О.Л.

2. Районній державній адміністрації спільно з сільськими, селищною радами сприяти:

2.1. Проведенню капітальних ремонтів будівель закладів культури району та покращенню їх матеріально-технічної бази.

2.2.Подальшому розвитку та стимулюванню аматорських колективів, яким присвоєно почесне звання народний та зразковий, пропаганді та поширенню декоративно-ужиткового та народного аматорського мистецтва.

2.3. Створенню нової електронної інформаційної бази у бібліотеках, оновлення та укомплектування бібліотечного фонду.

2.4. Збереженню існуючих та створення нових музейних експозицій в сільських музеях, поповнення музейних фондів новими експонатами, проведення освітньої та виховної роботи сільськими музейними установами.

3. Розглянути питання щодо придбання в 2012 році за кошти районного бюджету пасажирського автобусу для Каховської районної дитячо-юнацької спортивної школи «Колос» для забезпечення участі районних спортивних команд в районних та обласних змаганнях з видів спорту.

4. Відділу у справах сім'ї, молоді та спорту районної державної адміністрації надати допомогу у підготовці статутних документів та юридичній легалізації районних федерацій з футболу та волейболу.

5. Відділу освіти районної державної адміністрації та Каховській районній ДЮСШ «Колос» забезпечити збільшення чисельності дітей, залучених до занять в гуртках з видів спорту.

6. Фінансовому управлінню райдержадміністрації збільшити рівень річного фінансування на реалізацію заходів районної програми розвитку фізичної культури та спорту (проведення районних та участь в обласних спортивних змаганнях) та довести рівень фінансування в 2012 році до 100,00 тис. грн.

7. Рекомендувати селищній, сільським радам, господарствам району введення посад інструкторів по спортивно-масовій роботі з населенням та залучення до занять фізкультурою та спортом місцевого населення різних вікових категорій.

8. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, культури, молоді, спорту, зв'язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації.

Голова районної ради М.П.Крупін

На сесію Каховської районної ради

Довідка

про хід виконання цільових програм в галузях культури, фізичної культури і спорту в Каховському районі.

І. Виконання цільових програм в галузі культури

На виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 05.10.2006 року № 812 «Про проект районної програми розвитку культури та духовності на 2007 – 2012 роки» та з метою реалізації державної політики в галузі культури першочерговим завданням органів державної влади та місцевого самоврядування є діяльність, спрямована на збереження і розвиток інфраструктури закладів культури району, їх творчого, кадрового потенціалу, зміцнення матеріально-технічної бази, підвищення рівня культурного обслуговування різних верств населення, закріплення позитивних тенденцій у культурній сфері.

Кошти на виконання цієї програми сесією районної ради не виділялися, хоча робота по виконанню пунктів програми проводилася за рахунок фінансування галузі культури.

Протягом останніх років здійснювалися заходи щодо вдосконалення мережі та приведення чисельності працівників до реального бюджетного фінансування закладів культури.

Мережа закладів культури становить:

31 клубний заклад;

комунальна установа «Каховська районна об'єднана бібліотека» (КУ КРОБ);

7 музеїв на громадських засадах (3 із них носять почесне звання «народний»).

Мережа є оптимальною і відповідає нормативам, але є необхідність відкриття клубного закладу у с. Архангельська Слобода та відновлення роботи Коробківського сільського Будинку культури.

Сільські клубні заклади культури

У районі функціонує 31 клубний заклад, до складу якого входить районний Будинок культури ім. М.В. Фрунзе, 15 сільських Будинків культури, 15 сільських клубів, в яких працюють 59 фахівців.

Продовжують своє творче життя 11 аматорських колективів, яким присвоєно почесне звання народний та зразковий:

народний аматорський ансамбль «Червона калина» РБК ім. М.В. Фрунзе;

театр місцевого факту «Тронка» РБК ім. М.В. Фрунзе;

народний аматорський ансамбль української пісні «Журавка» Дудчинського СБК;

народний аматорський ансамбль козацької пісні «Родина» Малокаховського СБК;

народний аматорський ансамбль української пісні «Калинонька» Костогризівського СК;

народний аматорський ансамбль української пісні «Криниченька» Софіївського СК;

вокально-інструментальний ансамбль «Глорія» Чорнянського СБК;

зразковий танцювальний колектив «Оксамит» Чорнянського СБК;

народний аматорський хоровий колектив Тавричанського СБК;

дитячий зразковий хор Тавричанського СБК;

зразковий танцювальний колектив «Дружба» Коробківського СБК;

Ці колективи протягом багатьох років є окрасою тематичних заходів, фестивалів, оглядів-конкурсів, святкових концертів як районного так і обласного, регіонального значення, зокрема: в VI міжрегіональному фестивалі духовно-патріотичної пісні «Сонячні дзвони» в с. Хорли Каланчацького району народний вокальний аматорський ансамбль «Червона калина» РБК ім. Фрунзе посів І місце, народний аматорський ансамбль української пісні «Криниченька» Софіївського СК взяв участь в обласному фестивалі – конкурсі «Пісенна веселка Херсонщини», де посів І місце, народний аматорський ансамбль української пісні «Журавка» Дудчинського СБК, народний аматорський ансамбль української пісні «Калинонька» Костогризівського СК прийняли участь в обласному святі за народними традиціями «Купальська заграва» на базі Цюрупинського РБК...

На підставі рішення Каховської районної ради IV сесії двадцять четвертого скликання від 30.10.2002 року № 41 затверджено районну довгострокову програму розвитку та утримання аматорських колективів району, яким присвоєно почесне звання «народний» та «зразковий». Метою програми є збереження аматорських колективів, зміцнення їх матеріальної бази.

Кошти на виконання програми сесією районної ради не виділялися, але утримання цих колективів проходило за рахунок фінансування галузі культури.

Значно покращилася матеріально-технічна база клубних закладів культури району.

Якщо у 2009 році на придбання було використано 84,5 тис грн., то у 2010 році – 329.8 тис. грн.

При розробці програми передбачалася дольова участь проведення капітальних ремонтів з 2007 по 2012 рр. 7 клубних закладів та 2-х бібліотек. Документи подавалися до обласного управління культури , але ремонти проводилися лише за рахунок місцевих бюджетів та спонсорських коштів.

Для проведення поточних ремонтів у 2009 році використано 31,7 тис. грн.

у т.ч. бюджет (районний, сільський) – 27,7 тис. грн.

спонсорські кошти – 4,0 тис. грн.

Загальна сума капітальних ремонтів, виконаних у 2010 році, по клубним закладам за рахунок районного бюджету становить 453,6 тис. грн.

Для проведення поточних ремонтів з районного бюджету виділено та використано 73,5 тис. грн. , залучено 325,0 тис грн. спонсорських коштів.

Проведено:

- 5 капітальних ремонтів (заміна покрівлі на метало черепицю РБК ім. Фрунзе – 280,3 тис. грн., Василівський , Любимівський, Тавричанський СБК, Софіївський СК);

8 поточних ремонтів (Ч.Перекопський, Роздольненський, Заозерненський СБК, Наталіївський, З.Рубанівський, Н.Камянський, Чорноморівський, Богданівський СК).

Для проведення капітальних ремонтів у 2011 році виділено з місцевих бюджетів 210,0 тис. грн..

Проведено ремонти в Чорнянському, Любимівському СБК; в стадії ремонту – РБК ім. Фрунзе, Заозерненський, Дмитрівський СБК.

Бібліотечні заклади культури (КУ КРОБ)

До складу комунальної установи «Каховська районна об'єднана бібліотека» входить 26 структурних підрозділів та 2 – селищних, 2 – сільські бібліотеки, в яких працюють 41 фахівець.

Одним з основних показників для аналізу роботи бібліотек є книжковий фонд, його кількісний та якісний склад, кількість нових надходжень. Бібліотечний фонд КУ КРОБ у 2010 році поповнено новими книжковими виданнями та періодикою на 17649 екземплярів на суму 228,5 тис. грн. Щорічно до бібліотек установи надходить 5-6 тис. нових видань: книг та періодичних видань.

У 2010 році на покращення матеріальної бази бібліотек було використано бюджетних коштів 163,5 тис. грн.. грн.:

У 2011 році виділено бюджетних коштів в сумі 31,0 тис. грн. на проведення автономного опалення в районній бібліотеці для дітей.

Бібліотека обслуговує 21500 читачів.

При районних бібліотеках працює 2 Інтернет центри.

В рамках програми «Бібліоміст» бібліотека стала переможцем конкурсу ІІ раунду з організації нових бібліотечних послуг з використання вільного доступу до Інтернету. Протягом липня – листопада 2011 року установа одержить 15 комп'ютерів, в т. ч. 4 сільські бібліотеки (Коробківська, Волинська, Роздольненська, Мар»янівська бібліотеки).

З метою реалізації цієї програми бібліотекам додатково було виділено 45,0 тис. грн.. на придбання меблів, встановлення охоронних засобів, підключення до Інтернету, на проведення косметичних ремонтів для Інтернет центрів.

Бібліотеки Каховського району постійні учасники Всеукраїнських, обласних та районних конкурсів:

- «Найкращий читач року»;

- «Правові орієнтири»;

- фестиваль волонтерських бригад

- «Степова ліра»

- «Бібліотечна палітра Херсонщини».

У 2011 році є нагальним питанням виділення коштів на комплектування книгами та підписку періодичних видань для бібліотек району.

Музейні заклади району

На території Каховського району працює 7 музеїв на громадських засадах історії сіл Малокаховка, Коробки, Червоний Перекоп, Чорнянка, Дмитрівка, Семенівка та Каховського державного агротехнічного коледжу.

Музеї сіл Малокаховка, Чорнянка, Семенівка носять почесне звання народний. Фахівці працюють згідно штатного розпису.

У відповідності зі своїм профілем (Чорнянський – краєзнавчий, Малокаховський, Семенівський – історичний) музеї збирають, обліковують, зберігають, вивчають предмети матеріальної і духовної культури, що являють історичну, наукову та художню цінність, на основі своїх фондів проводять науково-освітню і культурно-виховну роботу, організовують тематичні виставки, екскурсії, лекції, семінари, вечори-зустрічі, змінні виставки робіт художників рідного краю.

Музейний фонд народного музею с. Малокаховка складає 542 експонати, с. Чорнянка – 2334, с. Семенівка – 734.

У 2010 році відкрито другу залу експозицій в Чорнянському народному музеї. На ці цілі використано більше 11,0 тис. грн..

Районні програми

В галузі культури розроблені та діють районні програми:

- «Стимулювання творчої молоді»;

- «Розвитку декоративно-ужиткового мистецтва в районі»;

- «Щодо запровадження матеріального стимулювання окремих колективів та громадян Каховського району на 2011 рік».

Обсяг фінансування цих програм у 2010 році становить – 54,6 тис. грн., у 2011 році – 83,5 тис. грн.

Виконання цих програм сприяє підтримці народного аматорського мистецтва, участі народних колективів та солістів у районних, обласних та регіональних фестивалях та конкурсах, проведення заходів до державних ,професійних та ювілейних дат.

Завдячуючи районній програмі отримали стипендії районної ради 8 творчих колективів та 14 окремих молодих обдарованих особистостей.

На даний час проходить визначення стипендіатів за 2011 рік.

Завдання, які потребують вирішення.

1. Проведення капітальних ремонтів будівель закладів культури району та покращення матеріально-технічної бази.

2. Стимулювання розвитку аматорських колективів, яким присвоєно почесне звання народний та зразковий.

3. Створення нової інформаційної бази у бібліотеках, оновлення та комплектування бібліотечного фонду.

Залишається нагальним і питання опалення сільських закладів культури у осінньо – зимовий період. Централізовано (вугіллям та газом) постійно опалюються 17 клубних закладів та 17 бібліотечних закладів культури. Деякі заклади для опалення використовують електрообігрівачі, інші зовсім не опалюються.

ІІ. Виконання цільової програми в галузі фізичної культури та спорту

Організація роботи в районі стосовно розвитку, пропаганди фізичної культури та спорту проводиться у відповідності та на виконання районної програми розвитку фізичної культури та спорту в районі на 2007-2011 роки, затвердженої відповідним рішенням ХVІ сесії п'ятого скликання від 24.10.2007 №195.

Щорічно в районі проводиться близько 100 відбіркових та фінальних спортивних заходів районного рівня, спортсмени району беруть участь в обласних змаганнях ( в рамках ДЮФЛ серед команд дівчат та юнаків, п'ятих літніх юнацьких спортивних ігор: з футболу, волейболу, баскетболу, пляжного волейболу, легкої атлетики, спартакіаді допризивної молоді, настільного тенісу та ін.) Загалом щорічно в спортивних заходах різного рівня беруть участь 2-2,5 тисяч спортсменів.

Так, наприклад, в 2010 році:

- було забезпечено участь районних команд в змаганнях з 8 видів спорту в рамках проведення V літніх спортивних Ігор молоді Херсонщини;

- команда Каховського району посіла І місце в Дитячій олімпіаді Херсонщини-2010;

- команда волейболістів Каховського району стала золотим призером під час проведення обласної Спартакіади державних службовців;

родина Бойків з Ольгівки стала переможцем районного та обласного етапів Всеукраїнських змагань "Тато, мама, я – спортивна сім'я" та посіла 6-е місце на Всеукраїнському етапі змагань «Тато,мама, я – спортивна сім'я»;

- за підсумками 2010 та 2011 спортивних років Каховський район був нагороджений дипломом за І місце в розвитку неолімпійських видів спорту;

- протягом двох останніх років ДЮСШ «Колос» посідає І місце в обласному рейтингу зі спортивної майстерності в ІІ, ІІІ групі серед ДЮСШ.. .

В рамках районних змагань з футболу щорічно проводяться матчі для ветеранів спорту, на Кубок газети "Каховська зоря", Кубок Перемоги, змагання на Першість району, Суперкубок, на Кубок ім. Героя радянського Союзу І.Зюзя, Кубок пам'яті воїнів-інтернаціоналістів, Кубок «Закриття сезону», 17 вересня 2011 року вже в-п'яте відбулась районна молодіжна спартакіада.

До Дня фізичної культури та спорту традиційно проводяться зустрічі голови районної державної адміністрації та голови районної ради зі спортивним активом району. В вересні 2010 та 2011 років були відзначені цінними подарунками та отримали грамоти голови районної державної адміністрації 55 тренерів, викладачів загальноосвітніх закладів, районних ДЮСШ та кращих спортсменів району.

За поточний період 2011 року Каховський район

- посів І місце з розвитку неолімпійських видів спорту;

- команда «Колос-Освіта» Каховського району посіла І місце за результатами першого кола першого етапу Херсонської обласної дитячо-юнацької футбольної ліги сезону 2010-2011 року.

- Каховський район в групі «Схід» серед спортсменів 1997-1998 р.н. ДЮФЛ посів І місце, набравши 18 очок;

- І місце в Чемпіонаті області з футболу ДЮФЛ серед команд дівчат 1998-1999 р.н., переможцями якого стала команда Каховського району, що свідчить про гарну тренерську базу та рівень підготовки юних спортсменів до змагань;

- 28 червня по 03 липня 2011 року в м. Скадовськ пройшли Суперфінальні змагання V етапу Всеукраїнських сільських спортивних ігор 2011 року з футболу серед команд дівчат на кубок «Золотий колосок», в яких команда дівчат з Семенівки, Архангельської Слободи та Чорнянки – вихованок Каховської районної ДЮСШ «Колос» посіла перше загальнокомандне місце;

- З 02-22.06.2011 в ДОТ «Прибрежний» Скадовського району пройшла тематична спортивно-оздоровча зміна «Дитяча олімпіада Херсонщини-2011». Районна спортивна команда за підсумками змагань посіла друге загальнокомандне призове місце;

- проведено районні змагання з футболу на Кубок Перемоги та Кубок газети «Каховська зоря», пам'яті Героя Радянського Союзу І.Зюзя, на Першість району з футболу серед аматорських команд. Розпочинаються змагання на Кубок «Закриття сезону»;

- команда району посіла ІІ в обласній спартакіаді допризовної молоді в рамках проведення обласних VI літніх юнацьких спортивних Ігор Херсонщини.

За підсумками обласного конкурсу-огляду на кращу організацію роботи зі створення умов для розвитку фізичної культури та спорту за 2010 рік Каховський район посів 13 місце рейтингу з 21 району за рядом критеріїв. Кращі показники – це :

- площа спортивних залів на 1000 мешканців (181,86 кв.м.);

- площа площинних спортивних споруд на 1000 мешканців ( 5879,7 кв.м.);

- місце, яке посіла команда району в обласній спартакіаді допризовної молоді (4 місце в 2010 році).

Найгірші показники на рівні області :

- % населення, охопленого всіма видами фізкультурно-оздоровчої діяльності (8,76%);

- обсяг видатків місцевого бюджету, передбачених на фізичну культуру і спорт, із розрахунку на одного мешканця ( 11,22 грн);

- % штатних працівників сфери фізичної культури та спорту з вищою спеціальною освітою (60,5%)

З метою залучення громадськості, спортивного активу району до участі в плануванні фізкультурно-спортивної роботи та прийнятті рішень щодо проведення фізкультурно-спортивних заходів в травні 2010 року в районі було створено районну федерацію футболу, в березні 2011 року - районну федерацію волейболу.

На території Каховського району із олімпійських видів спорту культивуються 5 видів, а саме: баскетбол, волейбол, легка атлетика, теніс настільний і футбол. В районі діють дві дитячо-юнацькі спортивні школи: відділу освіти та дитячо-юнацька спортивна школа «Колос». Філіали ДЮСШ «Колос» відкриті в с.Коробки, с.Роздольне, с.Чорнянка, с.Семенівка, с.Малокаховка, с. Новокам'янка, с.Кам'янка, смт .Любимівка, в яких займаються спортом 266 дітей в гуртках з волейболу, легкої атлетики, пауерліфтингу, футболу, настільного тенісу. В гуртках ДЮСШ районного відділу освіти отримують спортивні навички в баскетболу, настільного тенісу, футболу, легкої атлетики, волейболу 312 сільських дітей.

З неолімпійських видів спорту в районі культивуються пауерліфтинг – 14 осіб, (футзал – 120 чоловік, шахи /шашки – 130 чоловік, гирьовий спорт – 30 чоловік.

Проводиться систематична робота щодо підвищення ефективності діяльності дитячо-юнацьких спортивних шкіл району. Так за спортивними та методичними підсумками роботи Каховській районній дитячо-юнацькій спортивній школі "Колос" в 2010 році було встановлено ІІ категорію та школа посіла І місце серед ДЮСШ області за підсумками 2009 та 2010 спортивних років.

Досить повільно проводиться безпосередньо в селах та господарствах району організаторська робота по впровадженню фізкультурно – оздоровчої роботи серед працюючих і членів їх сімей. З позитивного боку слід відмітити стан цієї роботи в дослідному господарстві „Асканійське", де традиційними стали спортивні змагання серед виробничих підрозділів з різних видів спорту, а також спортивні свята з нагоди знаменних дат. На сьогоднішній день на тавричанському футбольному полі займається чотири футбольні команди юнаків і результатом роботи стало здобуття в 2010 році Суперкубку району. Активний спортивний календар мають спортивні комплекси с.Чорнянка та с.Архангельська Слобода. Створено аматорський спортивний клуб «Малокаховка». В с. Кам'янка за підтримки ДП ДГ «Каховське» діють спортивні секції з вільної боротьби, пауерліфтингу, фіт несу, настільного тенісу, в яких займаються спортом 102 особи.

Набуває масштабів спортивне меценатство, особливо у підтримці популярного в районі футболу.

Розвиток фізкультурно-спортивної галузі підтримується керівництвом району, районним депутатським корпусом.

Програма має стале щорічне фінансування.

Загалом з районного бюджету на 2010 рік на розвиток фізичної культури і спорту (проведення заходів та утримання ДЮСШ) було виділено 514.114 тис. грн., проти 410.8 тис. в 2009 році.

Районним бюджетом на 2010 рік на фінансування ДЮСШ „Колос" виділено 313.726 тис. гривень, в тому числі 17.7 тис. на навчально – спортивну роботу, на утримання спортивних споруд - 19.8 тис. грн.. На фінансування ДЮСШ районного відділу освіти було виділено в 2010 році 140.9 тис. гривень, в тому числі 9 тис. гривень на навчально – спортивну робот, 7.7 тис. грн.. - на придбання спортивного обладнання та інвентарю.

На 2011рік на утримання ДЮСШ „Колос" передбачені видатки в сумі 397.26 тис. грн., на фінансування ДЮСШ районного відділу освіти передбачено виділити 146.719 тис. грн. На 2011рік на реалізацію районної програми розвитку фізичної культури та спорту, а саме на проведення районних заходів, на організацію участі районних команд в обласних змаганнях відділом у справах сім'ї, молоді та спорту районної державної адміністрації, були виділені кошти в розмірі - 42.192 тис. грн., та додаткові кошти в сумі 15.470 тис. грн. на друге півріччя на обласні змагання. З початку 2011 року на проведення районних та участі у обласних спортивних заходів використано кошти в сумі – 34 578 тис. грн.

Вживаються заходи щодо покращення матеріально-технічної бази спортивних об'єктів району:

Самостійно та якісно облаштовують існуючі футбольні поля в с.Тавричанка та с.Кам'янка ДП ДГ «Асканійське», ДП ДГ «Каховське».

З районного бюджету на облаштування спортивного комплексу с. Чорнянка в 2010 році було виділено 2,00 тис. грн.(поточний ремонт). На облаштування спортивного комплексу с.Архангельська Слобода в 2010 році направлено 13,604 тис.грн(паливно-мастильні, будівельні матеріали), в 2011 році – 24,201тис. грн. (придбання мотопомпи та паливно-мастильних матеріалів). Дослідним підприємством ДГ «Каховське» для мешканців громади облаштовано тренажерний та борцівський зали, придбано тренажерного обладнання та спортивного інвентарю на суму 119,00 тис. грн.

Запит Каховського району щодо облаштування на території с.Малокаховка футбольного поля з штучним покриттям увійшов до обласної заявки до Державної програми розвитку фізкультури та спорту на 2011-2015 роки.

Значною проблемою для подальшого залучення сільського населення до фізкультурно – оздоровчої та спортивної діяльності залишається відсутність коштів на розвиток фізичної культури та спорту в бюджетах сільських та селищної рад, відповідно відсутні кошти на утримання сільських спортивних споруд, проведення реконструкцій та ремонту на цих об'єктах, придбання необхідного спортивного інвентарю та обладнання, введення посад спортивних інструкторів.

Загальні напрямки подальшого розвитку фізичної культури та спорту в районі увійшли до програми соціально-економічного розвитку району та передбачають:

- визначення пріоритетними наступних видів спорту: футбол/футзал, волейбол, настільний теніс, баскетбол, легка атлетика;

- традиційне проведення ряду районних спортивних змагань з футболу (8 кубків) на Кубки ім.І.Зюзя, Перемоги, газети "Каховська зоря", Першість району, Супер-кубок, Закриття сезону, пам'яті воїнів-інтернаціоналістів, Кубок ветеранів спорту.

- юридична легалізація діяльності районних федерацій футболу та волейболу;

- сприяння збільшенню чисельності футбольних полів району з якісним зеленим (натуральним ) та штучним покриттям (с.Тавричанка, с.Малокаховка);

-сприяння введенню в господарствах району посад інструкторів з фізкультурно-спортивної роботи;

- оновлення матеріально-технічної бази районних спортивних комплексів, дитячо-юнацьких шкіл з залученням бюджетних та позабюджетних коштів;

- збільшення чисельності районних змагань, спортивних свят для змістовного дозвілля дітей, молоді, родин району.

Є доцільним та край необхідним збільшення обсягу річного фінансування заходів районної програми розвитку фізичної культури та спорту до 95-100,00 тис. грн та придбання автобусу на 20-30 місць для Каховської районної ДЮСШ «Колос» для підвезення спортсменів району для участі в обласних змаганнях.

Заступник голови

районної державної адміністрації О.Л.Вакулич

Денисюк 20326

Сидоренко 40871

Друк

Останні новини