header

Про хід виконання стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року

КАХОВСЬКА РАЙОННА РАДА

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

______  сесії VІІ скликання

_____________ № ____

Про хід виконання стратегії
забезпечення сталої відповіді
на епідемії туберкульозу, в тому
числі хіміорезистентного та
ВІЛ-інфекції/СНІДу на період
 до 2020 року

 

 

         Заслухавши  доповідь  заступника голови районної державної адміністрації Вакулич О.Л. про хід виконання стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року, враховуючи висновки та рекомендації постійної депутатської комісій з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення, керуючись статтею 43 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні », районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Доповідь  заступника голови районної державної адміністрації   Вакулич О.Л.  про хід виконання стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року прийняти до відома (додається).

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на комісію районної ради з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення.

 

 

Голова районної ради                                                                               Т.С.Тертична

 

 

 

Довідка
про хід виконання стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного та ВІЛ-інфекції/СНІДу
на період до 2020 року

Медичними закладами Каховського району  проводиться робота щодо виконання стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного та ВІЛ - інфекції/СНІДу на період до 2020 року, яка спрямована на профілактику захворюваності на туберкульоз та ВІЛ - інфекції/СНІДу, а також запобігання поширенню захворювання і забезпечення якісної пацієнт - орієнтованої моделі надання медичної допомоги та лікування хворих за місцем проживання.
Протягом звітного періоду комунальне некомерційне підприємство «Каховська центральна районна лікарня Каховської районної  ради» (далі КНП «Каховська ЦРЛ») проводило роботу з виконання завдань  «Плану  заходів щодо реалізації стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного та ВІЛ інфекції/СНІДу на період до 2020 року», а саме з протидії  поширенню туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, як пріоритету стратегій розвитку на період до 2020 року. Було проведено дві медичні ради з питань протидії туберкульозу  та  ВІЛ-інфекції/СНІДу.
 Налагоджена співпраця з клієнтами Мережі ЛЖВ в районі  щодо зниження рівня стигматизації та дискримінації хворих на туберкульоз, людей, які живуть з ВІЛ, представників груп підвищеного ризику захворювання на туберкульоз та інфікування ВІЛ, проведено місячник боротьби з туберкульозом та місячник боротьби зі СНІДом.  Протягом 9 місяців поточного року проводився соціальний супровід пацієнтів хворих на ВІЛ/туберкульоз, всього 19 хворих.
Згідно  реформування та оптимізації системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню, для підвищення  ефективності надання спеціалізованої медичної допомоги та раціонального використання бюджетних коштів, розраховано та забезпечено виконання плану профілактичних оглядів дитячого та дорослого населення та протитуберкульозних щеплень. Таким чином, в пологовому відділенні протягом звітного періоду народилось 317 дітей, щеплено проти туберкульозу (БЦЖ) 291 дитини (91.8%), решта не щеплені з медичних протипоказань.
Лікарями усіх спеціальностей проводиться скринінгове анкетування пацієнтів, які звернулися за медичною допомогою. За результатами анкетування  при підозрі на туберкульоз, проводиться обстеження мокротиння та рентгенологічне обстеження, незалежно від його попереднього терміну.
Забезпечено роботу  2-х пунктів збору мокротиння при КНП «Каховська ЦРЛ».  Мікроскопічно обстежено 112 осіб, виявлено 11 бактеріовиділювачів (9.8%).
Забезпечено  організацію лікування  хворих на туберкульоз в амбулаторних умовах. В  протитуберкульозно-диспансерному відділенні отримували лікування  амбулаторно  30 міських мешканців, в селах на  15 ФАПах проліковано  35 хворих.
Організовано госпіталізацію медичним транспортом до обласного протитуберкульозного закладу 5 хворих на заразні  форми туберкульозу.
 В КНП «Каховська ЦРЛ»  працює комісія з інфекційного контролю за туберкульозом, проведено оцінку  відповідності   із санітарними та будівельними нормами закладу охорони здоров'я, яке надає допомогу хворим на туберкульоз, зроблено висновок, що  протитуберкульозно-диспансерне відділення укомплектовано майном відповідно до табеля оснащення, але потребує капітального ремонту. В поліклініці відкрито кабінет прийому дітей лікарем фтизіатром.
Впроваджено в роботу консолідовані настанови ВООЗ із лікування лікарсько-стійкого туберкульозу  у якості оновленого «Клінічного протоколу надання медичної допомоги хворим на туберкульоз» ( переклад від 03.06.2019). Розроблено сумісними наказами по КНП «Каховська ЦРЛ» та КНП «Каховський РЦПМСД» новий клінічний маршрут пацієнта та алгоритм виявлення хворих на туберкульоз. Створено протитуберкульозну комісію з розгляду занедбаних випадків  та випадків смерті від туберкульозу. Комісією проведено 2 засідання.  Проводиться виявлення нових випадків туберкульозу методом молекулярно-генетичного дослідження. Обстежено 109 пацієнтів, виявлено з позитивним результатом 19 осіб, в тому числі 8 хіміорезистентних.
Постійно проводиться  інформаційна та санітарно-освітня  робота серед населення щодо своєчасного  виявлення, профілактики  та лікування туберкульозу.
Протягом 9 місяців 2019 року проведено 4 лекції медичним працівникам, 1462 бесіди з пацієнтами і контактними особами.
Для  удосконалення процесу організації та надання медичної допомоги і соціальних послуг розроблено:
районний  план надання соціальних послуг з профілактики туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, догляду, соціального супроводу осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, спричинених захворюваннями на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію/ СНІД, належать до груп ризику захворювання на туберкульоз та ВІЛ, з урахуванням потреб, відповідно до порядку визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах, затвердженим наказом   Мінсоцполітики України від 20 січня 2014 року №28.
заплановано  закупівля  соціальних послуг з профілактики туберкульозу і ВІЛ-інфекції/СНІДу, догляду, соціального супроводу осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, спричинених захворюваннями на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію/СНІД, належать до груп підвищеного ризику захворювання на туберкульоз та інфікування ВІЛ, відповідно до порядку соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2013 року №324.
Доставку мокротиння хворих на туберкульоз, які  знаходяться на  амбулаторному етапі лікування для культурального дослідження до лабораторії  третього рівня  обласного протитуберкульозного диспансеру організовано 1 раз на місяць.
Для посилення прихильності хворих до лікування туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу розглянуто питання включення  посади соціального працівника до штатних розписів кабінетів «Довіра» та кабінетів інфекційних захворювань (КІЗ).
На сьогодні соціальну підтримку отримали  58 осіб хворих на туберкульоз, які  перебували під супроводом «Товариства Червоного Хреста України».
Для  підвищення професійного рівня  закладів охорони здоров'я для сталого надання профілактичних послуг та інших послуг представникам груп підвищеного ризику щодо захворювання на туберкульоз та інфікування ВІЛ, лікарі, які відповідальні за виконання програм протидії туберкульозу та  ВІЛ-інфекції СНІДу, проходять систематично тренінги, курси підвищення спеціалізації.
На нарадах розглядалось питання включення посад соціальних працівників до штатних розкладів закладів охорони здоров'я (патронажні служби, кабінети замісної  підтримувальної терапії)  для  надання профілактичних послуг представникам груп підвищеного ризику   захворювання  на туберкульоз та інфікування ВІЛ. Неодноразово розглядалось питання забезпечення безперервності надання соціальних та інших послуг для сімей та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах спричинених захворюваннями на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію/СНІД та належать до груп підвищеного ризику захворювання на туберкульоз та інфікування ВІЛ.
Для своєчасного виявлення хворих на туберкульоз здійснюється профілактичне флюорографічне обстеження населення району згідно з річним планом в якому окремо виділені групи ризику поіменно.     
На 2019 рік заплановано провести 34183 флюорографічного обстеження. За 9 місяців поточного року виконано 20151, цей показник склав 60% від річного плану. Виявлено з позитивним результатом  15 чоловік.  Низький показник пояснюється відсутністю в медичному закладі пересувного флюорографа.
Відділенням соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді постійно проводяться профілактичні заходи для молоді та жителів району з питань протидії інфікування ВІЛ-інфекцією/СНІДом та туберкульозом. Протягом 9 місяців 2019 року фахівцями було проведено 4 заходів щодо алкогольної та наркотичної залежності; 13 заходів ВІЛ-інфекція та туберкульоз. Всього охоплено 409 осіб.

 

 

Заступник голови                                     
районної державної адміністрації                                                 Ольга ВАКУЛИЧ

Друк