header

Про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку на території Каховського району та результати діяльності Каховського відділу поліції Головного управління національної поліції в Херсонській області за І півріччя 2019 року ( у порядку інф.)

КАХОВСЬКА РАЙОННА РАДА
 ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
                                                       

ПРЛЕКТ РІШЕННЯ

____  сесії VІІ скликання

_____________ № ____

Про стан боротьби зі злочинністю,
охорони громадського  порядку на
території Каховського району та
результати  діяльності Каховського
відділу поліції Головного управління 
національної поліції в Херсонській
області за  І півріччя 2019 року
( у порядку інформації)

      

      Заслухавши інформацію про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку на території Каховського району та результати діяльності Каховського відділу поліції Головного управління національної поліції в Херсонській області за І півріччя 2019 року, враховуючи висновки та рекомендації постійної комісії з питань депутатської діяльності, етики, законності і взаємодії з правоохоронними органами та засобами масової інформації, керуючись п. 36 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Інформацію   про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку на території Каховського району та результати діяльності Каховського відділу поліції Головного управління національної поліції в Херсонській області  за І півріччя  2019  року  прийняти до відома .

 

 

Голова районної ради                                                                   Т.С.Тертична

 

 

 

ДОВІДКА
про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку на території Каховського району та результати діяльності Каховського відділу поліції ГУНП в Херсонській області за І півріччя 2019 року
Упродовж першого півріччя 2019року в Каховському ВП ГУНП здійснено комплекс організаційних та практичних заходів, спрямованих на стабілізацію криміногенної обстановки в районі, реалізацію наявних напрацювань, успішного виконання покладених завдань.
З урахуванням нових вимог суспільства до діяльності органів внутрішніх справ продовжуються робота з підвищення її ефективності. Уживаються заходи щодо кадрового зміцнення провідних напрямів роботи, перерозподілу завдань і функцій структурних підрозділів. Посилюється система контролю за своєчасним реагуванням працівниками відділу на заяви й повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події. На більш якісному рівні налагоджується співпраця з громадськістю.
Продовжено роботу з удосконалення форм і методів забезпечення публічного порядку, безпеки дорожнього руху та профілактики злочинності.
Ужиті заходи сприяли позитивним змінам у стані оперативної обстановки.
За даними Єдиного обліку за 6 місяців 2019 року до Каховського ВП ГУНП надійшло 5176 заяв та повідомлень про події, з яких 1489 з ознаками кримінального правопорушення.
Протягом 6 місяців 2019 року у Каховському ВП ГУНП в Херсонській області зареєстровано 1397 кримінальних правопорушень, з них закрито 638 (45,7%)
В провадженні Каховського ВП ГУНП перебувало в 759 КП(із зареєстрованих в 2019 році), що на 44 або 6,2 % більше ніж за аналогічний період 2018 року( 2018 рік-715).
За Ф. 2 (з числа зареєстрованих у 2019 році кримінальних проваджень) розкрито 311, що на 48, або 18,3% більше ніж у минулому році (2018 рік – 263), за Ф. 2 з числа кримінальних проваджень, з урахуванням зареєстрованих у минулі роки розкрито 351, що на 50, або 16,6% більше ніж у минулому році (2018 рік – 301).
Розслідувано (Ф.1.1) 378 кримінальних проваджень (минулий рік 314, або +20,4% область: -2,4%.
Закінчено провадженням 1099 кримінальних проваджень (2018 – 772 проваджень). 149 кримінальних проваджень направлено до суду з обвинувальними актами, 1 з клопотанням про застосування примусових заходів мед. характеру та 1 для звільнення від кримінальної відповідальності (2018 – 146 кримінальних проваджень направлено до суду з обвинувальними актами і 4 для звільнення від кримінальної відповідальності та 11 з клопотанням про застосування примусових заходів мед. характеру ).
 Протягом 06 місяців 2019 року закрито 948 кримінальних проваджень (2018 рік -621).
         Під час проведення досудового слідства незаконного притягнення громадян до кримінальної відповідальності, їх затримання та обрання запобіжного заходу – не допущено.
З числа кримінальних правопорушень зареєстрованих у 2019 році:
  -        особливо тяжких – 10, з них розкрито – 2, або 20,0% ;
-        тяжких – 258, з них розкрито – 125, або 48,4 %;
-        середньої тяжкості – 252, з них розкрито –120, або 47,6%;
-        невеликої тяжкості – 239, з них розкрито – 64, або 26,8% .
Протягом 6  місяців 2019 року працівниками Каховського ВП ГУНП з незаконного обігу вилучено:
-         граната Ф-1;
-         4 гранати РГД-5;
-         3 пістолети;
-         264 патрони;
-         7800 гр. тротилу (20 тротилових шашок);
-         11запалів.
Станом на 01.01.2019 Каховським ВП ГУНП в Херсонській області розшукувалися  31 злочинець.За січень – червень  2019 року в розшук оголошено 10 злочинців.
Всього за січень – червень 2019 встановлено місцезнаходження та затримано 11 злочинців.Станом на 01.07.2019 в розшуку залишилось 30 злочинців, з них:
Станом на 30.06.2019 на обліку Каховського ВП ГУНП в Херсонській області перебувають 278 раніше судимих осіб, з них 14 перебувають під гласним адміністративним наглядом, 48 – осіб, які формально підпадають під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі – «формальники»).
 За ініціативою Каховського ВП ГУНП до Каховського міськрайонного суду направлено подання про встановлення адміністративного нагляду та встановлено та подовжено адміністративний нагляд відносно – 9 осіб.
За порушення правил адміністративного нагляду (ст. 187 КУпАП) складено всього 91 протокол.
          На розгляді перебувають 2 кримінальні провадження за вчинення кримінального правопорушення передбаченого статтею 395 КК України.
З початку року перевірено 374 осіб які перебувають на обліку в Каховському ВП ГУНП в Херсонській області, з них: 112 особа у відношенні яких застосовано запобіжний захід - домашній арешт, 59 - стосовно яких встановлено адміністративний нагляд, 10 дітей які перебувають на профілактичному обліку та 194 власників мисливської зброї.
Станом на 30.06.2019 року на обліку в Каховському ВП ГУНП перебуває 173 осіб (160 чоловіків та 13 жінок), які вчинили домашнє насильство в сім’ї. З початку 2019 року поставлено на облік 103 таких осіб.
За фактами вчинення домашнього насильства в сім’ї складено 103( із них ДОП – 81, СРПП – 19, ЮП - 3) адміністративні протоколи за ст. 173-2 КУпАП.
З початку року працівниками сектора превенції  Каховського ВП ГУНП в Херсонській області складено 1765 протоколів про адміністративні правопорушення: 
-         дільничні офіцери поліції – 511
-         ювенальна превенція – 66
-         сектор реагування патрульної поліції – 1110
-         КОЗДС – 76
По лінії БДР складено 772 протоколів, що становить 69,5% від загальної кількості (область – 63,2%). З них по ст. 130 КУпАП складено 124 протоколів, (2018р-65).
Працівниками СРПП здійснено виїздів на 2917 повідомлень, що становить 56,36 %, з них по 1295 прийнято рішення про списання до справи за спрощеним порядком розгляду матеріалів, дільничними офіцерами поліції  розглянуто 1281 заява та повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події.
        Відділенням ювенальної превенції Каховського ВП ГУНП в Херсонській області з початку 2019року  була виявлено одну дитину в с. Петропавлівка,  котру залишила мати, без догляду,  складено АКТ покинутої дитини,
      Перевірено за місцем мешкання 6 неповнолітніх,  котрі знаходяться на обліку в ЮП  Каховського ВП, проведено 30 лекцій  на правову тематику адміністративна та кримінальна  відповідальність неповнолітніх, Конституційні права та обов’язки неповнолітніх, наркоманія та токсикоманія, культура поведінки школяра, поняття аморальний вчинок, поняття та відповідальність за Булінг,   розшукано 7 неповнолітніх,  котрі самовільно залишили місце мешкання.
        ПІДСУМКИ ТА ВИСНОВКИ ПРОВЕДЕНОГО АНАЛІЗУ
Протягом першого півріччя 2019 року вживалися заходи щодо забезпечення належного рівня боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку, прав і свобод громадян, завдяки чому вдалося зберегти та закріпити деякі позитивні тенденції у структурі та динаміці злочинності, поліпшити результати роботи на окремих пріоритетних напрямках оперативно-службової діяльності.
Разом з тим, ужиті заходи ще не повною мірою відповідають реальній криміногенній ситуації.
З урахуванням пріоритетних напрямків діяльності, визначених Главою держави, МВС України та НПУ та ГУНП області, реального стану криміногенної ситуації в районі основні зусилля у другому півріччі 2019 році спрямувати на:
ü       забезпечення дотримання законності, прав, свобод і законних інтересів громадян;
ü       попередження корупційних проявів, зміцнення дисципліни та законності;
ü       розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів проти особи, у тому числі вчинених у минулі роки;
ü       боротьбу з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, викриття фактів збуту наркотичних засобів, ліквідацію наркопритонів, осередків виробництва та виготовлення наркотиків;
ü       проведення комплексу заходів з питань профілактики дитячої злочинності та захисту прав дітей.
ü       виявлення та попередження злочинності в сімейному середовищі.
ü       організацію адміністративно-правозастосовної діяльності, дотримання
законності при адміністративному провадженні.
ü       максимальне реагування на всі отримані ОВС  заяви  і повідомлення
про кримінальні правопорушення та інші події.
ü       дотримання законності при затриманні осіб.
ü        підвищення індивідуально-профілактичної роботи з раніше судимими та адміннаглядними особами, протидію вуличній злочинності та злочинам проти особистого майна громадян;
ü       ужиття заходів щодо розшуку майна і коштів, які можуть бути джерелом відшкодування завданих злочинами збитків.
Начальник                                                                                            О.С.Войчек

Друк