Про звіт голови районної державної адміністрації про виконання делегованих повноважень з питань забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку Каховського району у 2018 році

Дата публикації .

                                   
 КАХОВСЬКА РАЙОННА РАДА
ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
                                                       
ПРОЕКТ РІШЕННЯ
ХХХІІІ  сесії VІІ скликання
 
Про звіт голови районної державної
адміністрації про виконання делегованих
повноважень з питань забезпечення
збалансованого економічного і соціального
розвитку Каховського району у 2018 році

 

 

           Заслухавши і обговоривши звіт голови Каховської  районної державної адміністрації  Салтикова Валерія Миколаєвича про виконання делегованих повноважень з питань забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку Каховського району у 2018 році, враховуючи висновки та рекомендації спільного засідання постійних депутатських комісій та керуючись  ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада
ВИРІШИЛА:
         
1. Звіт голови районної державної адміністрації Салтикова Валерія Миколайовича прийняти до відома (звіт додається).
         
2. Голові районної державної  адміністрації, управлінням та відділам райдержадміністрації спрямувати зусилля на подолання недоліків та упущень, створення необхідних, належних умов по подальшому економічному і соціальному розвитку  Каховського району в 2019 році. Направити зусилля на виконання комплексних і цільових програм, постійно та прозоро висвітлюючи успіхи і проблеми в проведеній роботі перед громадськістю району.
          
3. Голові районної державної  адміністрації, управлінням та відділам  райдержадміністрації  вести постійну роботу щодо подальшого залучення ефективних інвесторів і землекористувачів, 100% - вих розрахунків з власниками земельних та майнових паїв, створення нових робочих місць, легалізації робочої сили в овочівництві, рослинництві і тваринництві, забезпечення сталого стану районних підприємств, установ та закладів, поновлення об’єктів соціально-культурної сфери.
          
4. Райдержадміністрації, її управлінням та відділам взяти під особистий контроль проведення посівної кампанії, забезпечення мінеральними добривами, засобами захисту рослин і паливно-мастильними матеріалами сільськогосподарських підприємств, збільшення площ та кількості кормових культур, відновлення і нарощування поголів’я худоби, особливо великої рогатої, створення спілок (кооперативів) землекористувачів-власників худоби, розширення мережі пунктів штучного запліднення поголів’я великої рогатої худоби,  проведення ідентифікації та реєстрації  сільськогосподарських тварин, стабільного покращення питного та технічного водопостачання населення району, стабілізації фінансово-господарської діяльності (забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, розрахунків за спожиті енергоносії, фінансування в повному обсязі захищених статей бюджетів, недопущення зростання дебіторської та кредиторської заборгованості) і беззбиткової роботи підприємств.
           
5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на голів постійних комісій районної ради.

 

Голова районної ради                                                                   Т.С.Тертична
 
ЗВІТ
про про виконання делегованих
повноважень з питань забезпеченнязбалансованого економічного і соціальногорозвитку Каховського району у 2018 році

 

Шановні депутати, шановні присутні !

              Каховськарайонна державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на підвідомчій території, а також відповідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» реалізує повноваження, делеговані  районною радою.
           Між районною державною адміністрацією та районною  радою налагоджено  тісну співпрацю щодо вирішення питань соціально–економічного та культурного розвитку району.
Розв’язання основних економічних і соціальних проблем району здійснюється через підготовку та організацію виконання щорічних програм економічного і соціального спрямування.
Було розроблено та внесено на розгляд  депутатського корпусу  8 нових районних програм, до 11 програм внесено відповідні зміни. Всього розроблено  42 районних програми.
           Проведено 16 засідань колегії, на яких було розглянуто  50  питань щодо життєдіяльності району та заслухано 15 інформацій. Прийнято за підсумками  49 розпоряджень голови районної державної адміністрації .
Опрацьовано 4630  вхідних документів, контролювався хід реалізації  3120  завдань визначених документами вищих органів влади, 458 завдань, визначених розпорядженнями  та дорученнями голови районної державної адміністрації,  опрацьовано   54 запита  на публічну інформацію , видано  432 розпорядчих документа.
На головній сторінці веб - сайту РДА  розміщено близько 700 матеріалів про діяльність райдержадміністрації,Президента України, Уряду та тематичних статей, також понад 1000 інформацій про діяльність органів вищої влади, структурних підрозділів РДА, районних установ та тематичних статей у відповідних рубриках.
В РДА здійснюється електронний документообіг через систему АСКОД, спрямовану на взаємодію між апаратом районної державної адміністрації, структурними підрозділами та органами влади вищого рівня.
Відділом ведення Державного реєстру виборців проводиться систематична робота з суб’єктами подання відомостей щодо уточнення персональних даних виборців. У червні місяці у відділі встановлено обладнання для зчитування даних з паспорту громадянина у формі ID-картки (картрідерів). 
За 2018 рік безпосередньо до райдержадміністрації та через органи влади вищого рівня  надійшло 267 звернень громадян, що на 158 звернень менше, ніж  за аналогічний період 2017 року, з них   50  звернень надано громадянами  під час особистих прийомів керівництвом району, 1 звернення надійшло через веб-сайт,  надіслано поштою 217 звернень.
За змістом питань звернення громадян  розділилася наступним чином:
питання аграрної політики і земельних відносин – 18 ; транспорту та зв’язку -15;  соціального захисту – 118; праці і заробітної плати – 9; охорони здоров’я – 19;  житлово-комунального господарства – 20;освіти – 9; діяльності органів місцевого самоврядування – 15; сім’ї, дітей, молоді та спорту – 9; всі інші  35 питання становлять 13,1 %.
Райдержадміністрація була стороною у 32-х судових справах, які розглядалися у судах в порядку цивільного, адміністративного та господарського судочинства
Оплата праці
Середньомісячна заробітна плата по Каховському району складає – 6951 грн., що становить 98,8% до середнього рівня по регіону (7036).
Заборгованість із виплати заробітної плати по статистичному колу підприємств відсутня.
Рівень заробітної плати підвищився : з   7-ого  місця  на 4-е по області.
В районі найнижчий  податковий  борг в області.
Пенсійне забезпеченняРозмір середньої  пенсії- 2086,19 грн.
(+465,33 грн.).
 На фінансування пенсій спрямовано 154526,3 тис.грн., обсяги власних надходжень, ( з урахуванням міста та району) -353939,44 тис. грн. Заборгованість з виплати пенсій відсутня.
Агропромисловий розвиток
Обсяг валової продукції сільського господарства  ( у порівняних  цінах 2010р.)  станом на 01.01.2019 року склав 1034,2 млн.грн., в т.ч. рослинництва – 931,3 млн.грн., тваринництва – 102,8 млн.грн, що в порівнянні з минулим періодом 2017 року становить  99,3  %.
Сільгоспвиробниками з площі збирання зернових культур 36,8 тис.га отримано у вазі після доробки  192,1 тис. тонн, що на 3,1 тис.тонн більше ніж в минулому році, врожайність склала по 52,2 ц/га.
Чисельність поголів’я  сільськогосподарських тварин по всіх формах власності   зменшилася:
-  поголів’я  ВРХ на 200  голів, свиней на  1100 голів,
- збільшилося  поголів’я птиці на 1,5 тис. голів,
-   поголів’я овець та кіз залишилося на рівні початку року.
 
Виплачено  спеціальної бюджетної дотації за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби  за 306 голів на загальну суму 375000 грн.
          ТОВ «Агробізнес» здійснюється будівництво  нового тваринницького приміщення для утримання 200 голів кіз альпійської породи.
  Розпочата реконструкція в  ДПДГ «Асканійське»  силосної ями до 3,0 тисяч тонн.
Показники комплексної оцінки результатів діяльності РДА  області за 2018 рік:
Урожайність зернових – два роки поспіль тримаємо перше місце,
Урожайність озимої пшениці – два роки  поспіль перше місце,
Приріст поголів’я ВРХ – з  9 на  6 місце,
Вирощено в районі:
-26,6% сої  ,
-11,85% овочів,
-8,5% - зерна и зернобобових,
-9,26% всієї сільгосппродукції області
За 3 роки по результатам комплексної оцінки район піднявся  с 9 – ого місця (2016) на 2-е (2018).
«Інвестиційний розвиток»
Обсяг  капітальних інвестицій  на одну особу населення – 1-е місце по області, 2017 – 4 місце.
   
 ТОВ «Роздольне» отримало грантові кошти на модернізацію власного виробництва (шокової заморозки ягід на суму 2 686 000 грн. , власні кошти становили 3 434 000 гривень.
C:\Users\Vasileva-PC\Desktop\ЗВІТ за 2018\До звіту голови\Фото Роздольне\06-2010 154.JPG
Також товариство виграло грант в проекті MEDA майже на  3 млн  для  придбання обладнання з замороження ягід .
Збільшено  зрошувальних земель на 130 га ПП «Восток-Агро» за рахунок придбання 3 дощувальних машин «Zimmatic» на суму близько 7 млн. гривень.
Розроблено інвестиційний проект по Чорнянській сільській раді щодо реконструкції будівлі комунального закладу «Чорнянський геріатричний пансіонат» під комунальний заклад дошкільної освіти «Золотий ключик» на загальну суму 8360,7 тис.грн з них за рахунок державного фонду регіонального розвитку  - 7525,0 тис грн,  спів фінансування за рахунок власних надходжень сільської ради – 836,1 тис.грн
Делегація від Каховського району перебувала із робочим візитом в Туреччині. В рамках ділової зустрічі обговорено інвестиційні можливості в сфері енергетики, сільського господарства, легкої промисловості , туризму.
C:\Users\Vasileva-PC\Desktop\ЗВІТ за 2018\До звіту голови\візит до туреччини\IMG-2fb8dbe75eb9d8e29f65f11c8a1ef8f7-V.jpg
Власники турецької найбільшої компанії AGT, яка є лідером у деревообробній галузі, позитивно підійшли до пропозиції щодо інвестування в Каховський район та виявили бажання якомога швидше відвідати наш регіон.Надрукований двомовний інвестиційний профіль з визначенням усіх інвестиційних майданчиків та перспективних проектів.
Успішно презентує себе як об’єкт сільськогосподарського виробництва та зеленого туризму  фермерське господарство «Шафран Любимівський» в смт. Любимівка. Господарством проведена туристична акція «Маленька Голландія» яку відвідали майже 20 тис. осіб.
Також  це фермерське господарство проводить сезонні акції з відвідуванням плантацій  айстрів в липні та крокусів у вересні місяці.
В серпні проведено спільне засідання з ГО «Агенція регіонального розвитку »  Таврійського об’єднання територіальних громад щодо сталого розвитку власних територій, зокрема Тавричанської об’єднаної територіальної громади  та прилеглих територій Каховського району в рамках проекту «Соляна дорога». Напрацьовані стратегічні напрями розвитку екологічно-просвітницької та туристичної діяльності регіону.
C:\Users\Vasileva-PC\Desktop\ЗВІТ за 2018\шафран и соляна дорога\Меморандум Соляна дорога\20190117_144300.jpg
В рамках реалізації перспективного плану регіонального розвитку Каховського району, районна державна адміністрація  започаткувала на сайті РДА  інтерактивну карту, на якій позначатимуться об’єкти  та проектисоц-економічної сфери та інфраструктури, що плануються до будівництва, капремонту, модернізації на період 2019-2021 р. (за рахунок коштів державного, місцевого бюджетів, МТД, інвесторів, благодійної допомоги).
C:\Users\Дмитрий\Desktop\Интерактивная Карта.jpg
Бюджет
До загального фонду зведеного бюджету району у 2018 році надійшли фінансові ресурси в обсязі 321,4 млн.грн., або 100 % до уточненого плану.
Обсяг трансфертів з державного бюджету та трансферти, що передаються з місцевих бюджетів за рахунок трансфертів з державного бюджетусклали 243,6 млн. грн., а по питомій вазі – це 75,8%.
         Податків і зборів до загального фонду місцевих бюджетів району було мобілізовано 60,3 млн. грн., що становить 115,3 % до річного плану, понадпланові надходження 8,0 млн.грн
         C:\Users\Дмитрий\Desktop\бюджет.jpg
У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до загального фонду місцевих бюджетів збільшилися на 12,6 млн.грн, або на  26,4 %.
Динаміка   надходжень по основних податках і  зборах, які зараховуються до місцевих бюджетів, наступна:
Податку на доходи  фізичних осіб надійшло на 3,8 млн.грн., або на 20,6 % більше, ніж у 2017 році.
 
Надходження по єдиному податку в цілому зросли в 1,3 рази (4,0 млн.грн.).
 
Надходження по податку на майно в частині плати за землю збільшились  у порівнянні з попереднім  роком на 61,9%(4,9 млн грн).
Видатки загального фонду зведеного бюджету району за звітний період склали 308,9 млн.грн., або, 90,7 % від запланованого обсягу. З них, за рахунок коштів районного бюджету витрати були здійснені в обсязі 279,2 млн.грн., або 90,4 % бюджетних призначень.
                     
На поточне утримання закладів освіти та охорони здоров’я були спрямовані бюджетні кошти з усіх місцевих бюджетів в обсязі 169,3 млн.грн.(по питомій вазі – 54,8 %), на соціальний захист населення – 105,7 млн.грн. (34,2 %), на культуру та мистецтво – 6,7 млн.грн. (2,2 %), на інші галузі – 27,2 млн.грн. (8,8 %).
         До загального фонду районного бюджету надійшло податків  в обсязі 23,4 млн.грн., або 112,6 % до уточненого плану.Приріст доходів визначився на рівні120,6%.
Видатки були здійснені в обсязі 279,2 млн.грн.( 91,0 %  до бюджетних призначень)
На фінансування програми «Власний дім» (кредитування індивідуальних сільських забудовників) були використані кошти спеціального фонду – 250,0 тис.грн.
Значна частина доходів населенню продовжує виплачуватися  за тіньовими схемами, в зв’язку чим місцеві бюджети недоотримують фінансові ресурси, що негативно впливає на фінансування бюджетних установ та затверджених програм місцевого значення.
ЖКХ
Відремонтовано водопровідні мережі на суму 268,225 грн. по  населеним пунктам: с. Чорнянка, с.Волинське, Коробки, Малокаховка, Костогризове.
                   C:\Users\Vasileva-PC\Desktop\ЗВІТ за 2018\До звіту голови\52ff3aa52c6cf4270e8eb5605a32fc56.jpg       
Чорнянською сільською радою придбано та встановлено станцію управління занурювальним насосом з автоматичним регулюванням на базі частотного регулятора на суму 130 тис.грн.,
Малокаховським сільським комунальним підприємством проведено ремонт основного насосу на суму 13 тис грн., ремонт колодязів, заміни засувок, насосів.
Коробківською сільською радою проведено ремонт та технічне обслуговування насосів на суму 43994 грн.,  реконструкцію ділянки безнапірної каналізації на суму 686 365 грн.
Костогризівською сільською радою придбано шафу управління глибинними електричними насосами з частотним регуляторами на суму 56 тис.грн., замінено 3 насоси по населеним пунктам: Костогризове, Наталівка, Богданівка на суму 40 тис.грн. та 12 лічильників на суму 16 тис.грн.
Введення в експлуатацію  очисних споруд локального типу с. Роздольне,  дало можливість зниження тарифу на водовідведення для жителів села.
У вуличному освітленні сіл Малокаховка, Роздольне, Костогризове, Новокам’янка, Чорнянка, смт Любимівка використовуються близько 1 тис. енергозберігаючих ламп. Повністю на енергозберігаючі прилади освітлення перейшли заклади освіти району (більш ніж 2 тис. ламп).
Проведено поточний ремонт  вуличного освітлення в с. Малокаховка та с. Коробки на суму 136 534 грн.
Малокаховською сільською радою виконано поточний ремонт дорожнього освітлення на суму 49950 грн.
Костогризівською сільською  радою проводиться процес виготовлення технічної документації вуличного освітлення.
Загальний рівень оплати за житлово-комунальні послуги (без врахування електроенергії і газу) становить 89,3 % .
Проведено 4 засіданні координаційної ради з питань підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та 4 засідання архітектурно-містобудівної ради з питань погодження проектної документації.
Здійснено  поточні ремонти автомобільних доріг районного значення загальною площею близько 9000 м², а саме:
- а/д від м. Каховка через с. Наталівка до а/д Т-22-02, ямковий ремонт – 5800 м², 1500 м² з яких профінансовано суб’єктом господарювання СБК «Світанок»;
- а/д від м. Каховка через с. Коробки до с. Червоний Поділ, ямковий ремонт - 700 м²;
- а/д від Р-47 через с. Дмитрівка до М-14, ямковий ремонт - 2500 м².
Роботи з поточного ремонту автомобільних доріг місцевого значення проводились філіями ДП «Херсонській облавтодор».
На даний час створення комунальних підприємств з виконання поточного ремонту доріг загального користування місцевого рівня неможливо здійснити у зв’язку з відсутністю коштів. Районною державною адміністрацією до виконання робіт з зимової експлуатації та, в подальшому, проведенню робіт з поточного ремонту автодоріг залучено ТОВ «Каховський райавтодор», яким укладено відповідні договори з власником доріг.
У районі визначені та затверджено переліки потенційно-небезпечних об’єктів і об’єктів з підвищеною небезпекою, визначено полігон знищення вибухонебезпечних предметів, створено пункти обігріву на базі медичних закладів району.
Надання адміністративних послуг
 До Центру з  надання адміністративних послуг звернулося 6700 (2017 р – 5634 осіб) громадян, надано 6569 (2017 р – 4715 осіб) адміністративні послуги - переважно послуги відділу Держгеокадастру у Каховському районі, сектору містобудування та архітектури.
Соціальний захист
Державну соціальну підтримку отримали:
                   C:\Users\Дмитрий\Desktop\ЗВІТ\Соц.Захист\1.pptx.jpg
                  
- соціальні допомоги 2698 осіб на суму 50346,0тис. грн.;
- пільги на житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку та пільг на придбання твердого палива та скрапленого газу- 3715 осіб на  суму 4184,0 тис. грн,
- отримали житлові субсидії 3763 сімей  на  суму 45560,8 тис. грн.
         C:\Users\Дмитрий\Desktop\ЗВІТ\Соц.Захист\2.jpg
         На обліку в управлінні перебувають три прийомні сім’ї та один дитячий будинок сімейного типу. На їх функціонування виділено 767,3 тис. грн.
                   C:\Users\Дмитрий\Desktop\ЗВІТ\Соц.Захист\3.jpg
Послугою оздоровлення охоплено всього 1028 дітей району, що складає 119% (план 864 дитини.) З районного бюджету виділено 224,00 тис.на придбання путівок.
C:\Users\Дмитрий\Desktop\ЗВІТ\Соц.Захист\4.jpg
Обліковуються:
- 59 внутрішньо переміщених осіб
- 266 військовослужбовців  - учасників АТО, з них 3 інваліда АТО.
         C:\Users\Дмитрий\Desktop\ЗВІТ\Соц.Захист\7.jpg
Організовано поїздку керівників району- голови районної державної адміністрації, голови районної ради спільно з  з волонтерами ВГС «Кордон» до с.Мирне Волноваського району Донецької області з метою надання гуманітарної допомоги для дитячого садка та загальноосвітньої школи.
 7 учасників АТО забезпечені санаторно-курортними путівками.
        Відділенням соціальної допомоги вдома центру надання соціальних послуг охоплено обслуговуванням 301 особа похилого віку та інваліди у 26  населених  пунктах   району.
                   C:\Users\Дмитрий\Desktop\ЗВІТ\Соц.Захист\6.jpg
        За індивідуальними послугами звернулося 279 осіб, які отримали 715 соціальних послуг.
136 осіб отримали 248 направлень на протезні вироби та технічні засоби реабілітації.
        10 малозабезпечених осіб та 9 осіб з інвалідністю отримали матеріальну допомогу за рахунок коштів державного бюджету на загальну суму 13,7 тис. грн.
Медицина
Відповідно Концепції реформи системи охорони здоров’я України створено комунальне некомерційне підприємство «Каховський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Каховської районної ради» та комунальне некомерційне підприємство «Каховська  центральна районна лікарня Каховської районної ради» в результаті перетворення Каховського районного центру первинної медико-санітарної допомоги та  Каховської центральної районної лікарні. 
25 робочих місць Центру первинної медико-санітарної допомоги було оснащено комп*ютерною технікою з програмним    загальну суму 322,0 тис. грн. Лікарі пройшли навчання по роботі з електронною системою охорони здоров’я «eHealth»та отримали електронний цифровий підпис.
З березня в ЦПМСД працює клініко-діагностична лабораторія.
Мешканці району та міста  підписали 39040 декларацій про медичне обслуговування  за програмою медичних гарантій.
Для своєчасного забезпечення мобільним зв’язком  лікарів із населенням, сімейним лікарям  та педіатрам видано службові мобільні  телефони та  SIM-карти.
Створено  перспективне амбулаторне консультативно-діагностичне відділення (з відділенням хірургії «Одного дня»).
Визначення пріоритетних напрямків діяльності на 2019 рік: вирішення кадрового питання, укомплектування робочих місць відповідно до примірного табеля оснащення, оновлення та придбання нового автотранспорту з метою сталої роботи АЗПСМ. Капітальні та поточні ремонти наявних приміщень.
Освіта
Мережа закладів дошкільної освіти складає 16 установ, з яких функціонує 13, в них працює 36 груп (572 дитини).Показник охоплення дітей дошкільною освітою становить 67%, а з урахуванням різних форм дошкільної освіти - 99%.
        
            У дошкільному підрозділі Малокаховського НВК з 01 вересня 2018 року відкрита одна інклюзивна група.
           Мережа закладів загальної середньої освіти складає 15 установ, сформовано 154 класи, у яких здобувають освіту 2211 учнів.
                  
Організовано підвезення з 16 населених пунктів до 6 шкіл району (100% від потреби) 9 шкільними автобусами.
У зв’язку з відсутністю контингенту учнів призупинено освітній процес у Подівській ЗОШ І ст. 
Створені відокремлені підрозділи Семенівського опорного закладу загальної середньої освіти (філії): Костогризівська гімназія та Богданівська початкова школа.
         
На базі Малокаховського НВК відкрито інклюзивний клас (1-А клас).
Відповідно до рейтингових показників, учасники ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад посіли 9 місце в загальному рейтингу з 23 районів та міст області.
          Здійснено випуск 127 учнів 11 класів та 287 учнів 9-х класів.
                  
За районною програмою «Розвиток людського капіталу» в 2018-2019 навчальному році профінансовано підготовку двох здобувачів вищої освіти із с. Семенівка на базі Херсонського державного університету.
У І турі обласного етапу конкурсу «Учитель року - 2019»взяв участь Кудлай В.В.- депутат районної ради, учасник АТО , де посів ІІ місце.
        
        
В обласній виставці з декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край»  Каховський район отримав І місце.
Збірна команда керівників туристичних гуртків РЦДЮТ виборола 3 місце на обласних туристсько-краєзнавчих змаганнях працівників закладів освіти.
        
        
Упродовж 2018 року спортивні команди району взяли участь в 19 обласних зональних та фінальних змаганнях, на які було використано 149,5 тис. грн. бюджетних  коштів.
Послугами відпочинку охоплено 1283 дитини пільгових категорій з районного бюджету використано 245,0 тисяч гривень
Гарячим харчуванням у закладах загальної середньої освіти охоплено 1306 дітей, витрачено: 2,060 тис. грн. з районного бюджету, 680,3 тис. грн. за рахунок батьків.
Проведено поточні ремонти шкільних автобусів Федорівської, Костогризівської, Ч. Перекопської ЗОШ,Кам’янського НВК,  ремонт трансформаторної підстанції Чорнянської ЗОШ І – ІІІ ст.,  відремонтовано електричні плити в Малокаховському НВК, Дмитрівській ЗОШ І - ІІІ ст.
В Семенівському опорному закладі здійснено  поточні  ремонти на  390,5 тис. грн.,виготовлено дві проектно-кошторисні документації на проведення капітального ремонту по заміні  віконних та дверних блоків на суму 817,0 тис грн.. та  капітального  ремонту покрівлі.
             За рахунок коштів сільської ради проведено  поточний ремонт спортивної зали Федорівської ЗОШ І -ІІІ ст. на суму 136,6 тис. грн. За рахунок коштів спеціального рахунку у Чорноморівській ЗОШ І – ІІІ ст. встановлено металопластикові вікна та двері на суму 64,0 тис. грн.
                  
За рахунок освітньої субвенції  придбано інтерактивні дошки, комп’ютери, ноутбуки, проектори, принтери, стільці та столи   на суму 916,0 тис. грн
Культура, дозвілля
Збережено мережу закладів культури району, кадровий склад та забезпечено повноцінне функціонування комунальних установ галузі.
Закладами культури проведено1850 заходів, з них для дітей – 566.
Книжковий фонд складає 181,0 тис. примірників, кількість читачів – 11,8 тис. При 7 бібліотеках працюють інтернет-центри для користувачів.                          
КУ Каховський районний краєзнавчий музей з двома філіями налічує 5775 експонатів,проведено 769 заходів, які відвідало 8037  осіб.
Малокаховською філією  «Каховського районного краєзнавчого музею» започатковано проект «Сторінки одного життя».
Звання «народний аматорський колектив» та «зразковий аматорський колектив» підтвердили 6 колективів Каховського району.
C:\Users\Vasileva-PC\Desktop\ЗВІТ за 2018\ПО ЗВІТУ ВІД ВИКОНАВЦІВ\Культура\SAM_4332.JPG
Закладами культури району проведено заходи серед яких:VIII районний фестиваль народної творчості  «Каховський вернісаж», виставки художників Каховського краю, благодійний гала-концерт класичної музики,
святкові заходи та урочисте святкування 95-річчя з нагоди утворення Каховського району
                  
Організовано 10 відкритих виставок образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.
Аматорські колективи клубних закладів району стали активними учасниками 22 обласних та відкритих фестивалів, конкурсів.
За підсумками рейтингу участі у обласних культурно-мистецьких заходах працівники культури Каховського району посіли 2 місце.
На покращення матеріально-технічної бази закладів культури району у 2018 році витрачено  1,2 млн. грн. Проведено капітальні та поточні ремонти будівель та окремих приміщень сільських закладів культури на загальну суму 620,0 тис. грн..
Підсумки соціально-економічного розвитку Каховського району  за 2018 рік свідчать про необхідність продовження активної роботи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації, а досягнуті позитивні результати дають можливість прогнозувати відновлення позитивної динаміки розвитку провідних галузей виробничої та соціальної сфери, що сприятиме підвищенню добробуту жителів району.
Дякую працівникам районної державної адміністрації, депутатському корпусу районної ради та сільських рад, ОТГ,керівникам районних служб  та організацій всім тим, хто приклав своїх зусиль для забезпечення нашої злагодженої роботи, підвищуючи тим самим власний авторитет, авторитет влади та відповідний рівень району.
Щиро бажаю всім  міцного здоров’я,  родинного щастя та  незламності духу. 
Дякую за увагу!
Голова районної державної адміністрації                                    В.М.Салтиков
 
 
                                                                                                     

Друк