header

Про звіт голови Каховської районної ради за період з грудня 2017 року по листопада 2018 року

КАХОВСЬКА  РАЙОННА  РАДА  
ХЕРСОНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

ПРОЕКТ РІШЕННЯ
ХХХ сесії VІІ скликання

 

Про звіт голови Каховської районної ради

за період з грудня 2017 по листопад 2018 років

 

 

     Враховуючи  висновки та рекомендації спільного засідання постійних депутатських комісій районної ради та керуючись п.п.17 п.6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування   в Україні», районна рада

 

ВИРІШИЛА:
 
1. Звіт голови Каховської районної ради за період з грудня 2017 року по листопада 2018  року  взяти до відома.

 

 

Голова районної ради                                                                 Т.С.Тертична

 

 Звіт
голови Каховської районної ради Тетяни Тертичної
за період з грудня 2017 по листопад 2018 років
 
 
Шановні депутати! 
 
Відповідно до п.17 ст. 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» я, як голова районної ради, вношу на Ваш розгляд звіт про свою діяльність за період  з 01.12.2017 р.   по 30.11.2018 років.
          Діяльність Каховської районної ради та її виконавчого апарату відбувалась  планово з неухильним дотриманням норм Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад», а також  інших нормативно-правових актів та регламенту роботи районної ради, з урахуванням рішень президії, постійних депутатських комісій та пропозицій депутатів районної ради.
         В звітному періоді у складі депутатського корпусу відбулася зміна:   Балакірський Микола Миколайович депутат від БПП «Солідарність» достроково припинив свої повноваження за особистою заявою.
Наступним за черговістю  відповідно до постанови районної виборчої комісії  від 14 листопада 2018 року зареєстрований депутатом  Каховської районної ради VII скликання кандидат від Каховської районної в Херсонській області організації Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»  Натарін Савелій Костянтинович.
          Головною  формою  роботи  була  і залишається сесійна діяльність. Протягом звітного періоду відбулося  9 пленарних  засідань із них:                  5 чергових та 4 позачергових,  на яких прийнято 202 рішення.  
Прийняття рішень сприяло оперативному  розгляду  питань, які  потребували  вирішення виключно  на  пленарних  засіданнях. У центрі  уваги  знаходились питання  покращення фінансового стану та рівня життя мешканців району, підвищення економічної та соціальної політики,  управління спільною власністю територіальних громад району.
Проведено 5 засідань Президії, на яких затверджувалися план  підготовки проведення сесій, порядок денний та регламент, узгоджувались списки осіб запрошених для участі в роботі сесій.
Робота районної  ради проходила у час насичений складними суспільно-політичними подіями  в країні, непростою  соціально-економічною ситуацією  та бурхливим впровадження реформ у медичній та освітянській галузях.
       Саме реалізація курсу держави на реформування у соціальній сфері стало  найважливішими напрямками роботи  районної ради у 2018 році.
       Завдяки активній та зваженій роботі депутатського корпусу у цьому році  стало можливим прийняття ряду суттєвих реформаторських рішень, а саме:
-         створення Семенівського опорного закладу та його філій Костогризівської та Богданівської, що сприяло підвищенню якості надання освітянських послуг та забезпечило раціональний розподіл та економію бюджетних коштів;
- реорганізація Каховського районного центру первинної медико-санітарної допомоги у комунальне некомерційне підприємство, що забезпечило вчасне налагодження роботи з Національною службою здоров’я України та  вивело заклад на якісно новий рівень надання медичних послуг в районі.  
          Однією з переваг такого перетворення є те, що  фінансування підприємства в даний час здійснюється не за постатейним кошторисом витрат, а на основі власного фінансового плану, що дозволяє ефективно розпоряджатися коштами, а це в свою чергу зебезпечить належний рівень оплати праці медичних працівників та надасть змогу оновлювати базу медичного обладнання.
        Усвідомлюючи вимоги сьогодення та незворотність курсу у реформуванні медичної галузі   впроваджується  ще одне  важливе рішення - реорганізація Каховської центральної районної лікарні.
         
         Згідно  п. 16 ч.1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на пленарних засіданнях ради  протягом звітного періоду затверджено  9 районних Програм.  Внесено зміни до 15 діючих.
       Станом на 01.12.2018 року у Каховському районі діє 42 цільові Програми.
        Програми, що приймались відносяться до сфери господарювання та соціального захисту, це:
-         економічного, соціального та культурного розвитку Каховського району на 2018 рік;
      У 2018 році на фінансування діючих Програм з районного бюджету для реалізації  заходів було заплановано 1 млн. 774 тис.грн.,  на звітну дату проведено 100 відсоткове  фінансування.
   Всі проекти рішень які виносились на розгляд комісій та сесії  відповідно до вимог діючого законодавства завчасно оприлюднюються на офіційному сайті Каховської районної ради.   Неухильно дотримуються й інші вимоги Закону України «Про доступ до публічної інформації», усі рішення, протоколи та інші документи організаційно-розпорядчого характеру знаходяться у  вільному доступі на сайті.
Робота комісій
        Підготовка та прийняття якісних рішень сесії районної ради неможлива без налагодженої роботи  постійних комісій.
           В раді працюють 5 постійних комісій, які проводять попередній розгляд і підготовку профільних питань а також здійснюють контроль за виконанням рішень ради.
         За звітний  період  проведено  37 засідань  постійних депутатських  комісій, розглянуто та вивчено 213 питань та прийняті відповідні висновки і рекомендації. У роботі комісій брали участь  начальники відповідних управлінь, відділів і служб райдержадміністрації, голови сільських, селищної рад, керівники комунальних установ.
          Аналіз роботи постійних комісій свідчить, що як і минулого року, лідером за кількістю розглянутих питань залишається комісія з питань управління спільною власністю територіальних громад району, будівництва, транспорту, водозабезпечення та газифікації населених пунктів району (голова комісії Данило Репілевський), яка провела 9 засідань і розглянула 77 питаннь, із яких по 69 прийнято рішення ради.
       Своєчасний розгляд   питань формування, виконання та затвердження районного бюджету, прийняття та виконання показників програми соціально-економічного розвитку району, фінансування комунальних установ здійснювала комісія з питань планування, бюджету, фінансів та оподаткування  (голова Олександр Думінець), яка провела 8 самостійних  засідань.  Загалом комісія розглянула 18 питань, по 17 прийняті рішення.
      Активною була робота комісії з питань депутатської діяльності, етики, законності і взаємодії з правоохоронними органами  та засобами масової інформації (голова Олександр Бойко), яка провела 7 засідань, розглянула 42 питання, з них по 33 прийнято рішення.
        Також 7 засідань відбулося у комісії з питань агропромислового комплексу, охорони навколишнього середовища та раціонального використання земельних і природних ресурсів (голова Володимир Буренко). На них було розглянуто 28 питань, прийнято 27 рішень.
       6 засідань провела комісія з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров’я  та соціального захисту населення (голова Ольга Галушка), на яких  було розглянуто 29 питання, з них по 27 прийнято рішення ради.
        Найважливіші питання розглядалися на спільних засіданнях депутатських комісій. За звітний період було проведено 5 спільних засідань комісій на яких розглянуто 18 питань, а саме:
- про районний бюджет на 2018 рік; 
- програма  економічного, соціального та  культурного розвитку Каховського району на 2018 рік та хід виконання  за півріччя;
- звіти про виконання районного бюджету за рік та поквартально;
- звіти голови райради та  голови райдержадміністрації;
- план роботи районної ради на 2018 рік;
- перейменування Семенівського навчавльно-виховного комплексу, створення його філій  та ліквідація Костогризівської та Богданівської ЗОШ;
- питання  приймання передачі майна ПМСД та ЦРЛ;
- створення КНП «Каховський районний центр первинної медико-санітарної допомоги;
- стан реформування медичної галузі  та припинення юридичної  особи Каховської ЦРЛ.
          Відповідно до чинного законодавства протягом 2018 року на сесіях районної ради  заслуховувалася інформація щодо діяльності  Каховського  відділу поліції  та Каховської місцевої прокуратури, а також звіти керівників комунальних установ.
        Слід зазначити, що в цьому звітному періоді як і в минулих активною та відповідальною залишається робота  депутатського корпусу. Народні обранці не стоять осторонь проблем району і докладають усі зусилля для їх вирішення. Про це зокрема свідчать депутатські   запити та звернення.  
          На сесіях районної ради було оголошено і підтримано  4 депутатські звернення соціального спрямування Олександра Бойко та 1 – Віктора Кудлай, а  також підтримані звернення депутатів Чаплинської районної ради (щодо врегулювання питань захисту лісосмуг) та Горностаївської районної ради - законодавчого урегулювання ринку закупівлі молока.
       За  підсумками аналізу відвідувань засідань сесій жодного пропуску не допустили Наталія Альгеєр, Юрій Кифорук, Володимир Любак та Олег Терещенко.
           За кількістю виступів та звернень під час роботи сесій і комісій найактивнішими були  Олександр Бойко - 5, Олег Мартиненко,  Валерій Салтиков, Олексадр Думінець, Володимир Любак, Анатолій Носенко по 3.
Робота комунальних установ.
13 комунальних установ районної ради протягом 2018 року здійснювали свою діяльність за різними напрямами. Найбільших змін в зв’язку з проведенням реформ зазнали освітянська та медичні галузі.
Освіта
Відповідно до Закону України «Про освіту», Концепції «Нової української школи» було розроблено та виконано план заходів щодо оптимізації закладів освіти району та ОТГ, а саме:
-у зв’язку з відсутністю контингенту призупинено освітній процес у Калинівській та Подівській ЗОШ І ст. (Зеленопідська ОТГ);
- створено Семенівський опорний заклад з філіями: Костогризівська гімназія та Богданівська ЗОШ І ст.
-  реорганізовано  Новокам'янську ЗОШ І ступеня.
Результатом цієї оптимізації стала економія державної освітньої субвенції як у районі, так і у новостворених ОТГ, яка була спрямована на покрашення освітнього середовища.
  Так  на забезпечення учнів початкових класів навчальними засобами та мобільними меблями з державної субвенції на Каховський район виділено 457,3 тис. грн. та з районного бюджету137,2 тис. грн..
 Зазначені кошти розподілялись за кількома напрямками і таким чином придбано:
-  12 ноутбуків та 11 багатофункціональних копіювальних пристроїв (для кожного 1 класу : Семенівського, Малокаховського, Коробківського, Чорнянського, Камянського, Федорівського, Богданівського, Сергіївського та Н.Камянського) навчальних закладів;
- 11 комплектів дидактичних матеріалів (лупа шкільна, набір геометричних фігур, годинник пісочний, демонстраційний комплект вимірювальних приладів,математичний планшет, мікроскоп учнівський);
- 120 одномісних парт -  кожному  учню 1-го классу;
-      крім цього кожен навчальний заклад отримав комп’ютерне обладнання на загальну суму близько 5,5 млн. грн. за рахунок залишків 2017 року -           (8 інтерактивних дошок на суму 191,8 тис. грн. , 16 ноутбуків -191,7 тис. грн., 8 проекторів - 88тис.грн., 10 комп’ютерів-140 тис. грн.,  12 ламінаторів – 45 тис.грн., 5 принтерів – 20 тис. грн., меблі - 221,6  тис. грн. та інше);
-      два кабінети географії на суму – 99,4 тис.грн. для Семенівського ОЗ  та Чорнянської  ЗОШ I-III ст.);
-       два кабінети математики  для початкових класів на суму – 98,1тис. грн. для Семенівського ОЗ та Малокаховського  НВК ЗОШ I-III ст -ДНЗ);
-                  проведено заходи з енергозбереження - закінчуються роботи по заміні віконних та дверних блоків, виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення капітального ремонту покрівлі  (центральний корпус, галерея  та спортивна зала) по Семенівському опорному закладу, відновлено центральний фасад Малокаховського НВК на суму 817,1 тис. грн..
Усі першокласники району отримали безкоштовні набори LEGO та «Шість цеглинок», які допомагають впроваджувати ігрові та дійові методи навчання в освітньому процесі, а кожен клас – набір «LEGO Play Box».
Першочерговими заходами на наступний рік залишаються:
-          обладнання будівель закладів освіти автоматичною пожежною сигналізацією, оброблення дерев’яних конструкцій будівель та споруд вогнезахисними сумішами, влаштування евакуаційного освітлення в коридорах, сходових клітинах на шляхах евакуації, ремонти пожежних водойм;
-          регулярне поновлення матеріально-технічної бази у закладах освіти відповідно до вимог діючого законодавства.
Медицина
Нова модель фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» запрацювала на первинній ланці медицини в новоствореному комунальному некомерційному підприємстві «Каховський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Каховської районної ради» більш ніж  37 тисяч мешканців району та міста обрали сімейних лікарів, робота по підписанню  декларацій продовжується. Укладено  договір з Національною службою здоров’я України, отримано  ліцензію.
Сільські амбулаторії поповнилися кваліфікованими кадрами:
-         лікар-педіатр в АЗПСМ  с.Зелений Під та лікар-гінеколог в АЗПСМ     с. Роздольне.
    З’явилися також молоді спеціалісти - сімейні лікарі в АЗПСМ № 1 та АЗПСМ № 3 м. Каховки.
Продовжується робота  по забезпеченню пацієнтів ліками. На це у бюджеті України  і  на наступний рік передбачено 1 млрд. грн.  для хворих на серцево-судинні захворювання , цукровий діабет 2-го типу та бронхіальної астми безоплатно або з незначною доплатою.
Передбачається, що з 1 квітня програма відійде до Національної служби здоров’я, тобто відшкодовувати вартість відпущених лікарських засобів будуть не заклади охорони здоров’я а безпосередньо Нацслужба.
Для реалізації вищезазначеного відповідно до Програми   розвитку у 2019 році сімейні лікарі отримають нові засоби роботи це – електронні: медичні карти, рецепти, направлення, лікарняні та можливість направляти своїх пацієнтів на додаткові обстеження до вузьких спеціалістів у поліклініки центральної районної лікарні.
     Важливим аспектом  у сфері розвитку Каховського РЦПМСД стало відкриття  у березні поточного року  Клініко-діагностичної  лабораторії у складі КНП, яка оснащена сучасним обладнанням та меблями за рахунок районного бюджету. За 7 місяців проведено 140 тис. аналізів, обстежено 19600 осіб. Лабораторія виконує 56 видів аналізів і приймає участь в міжлабораторному та обласному контролю якості. Спеціалісти лабораторії мають можливість проходити курси навчання в  м. Києві відповідно до вимог міжнародного стандарту, що є основою  обов’язкової акредитації лабораторії.
      За кошти районного бюджету закінчується ремонт ІІ поверху будівлі по вул. Куликовська,73 на суму 601,5 тис.грн..
Жодні зміни не можуть обійтися без гострих кутів. Так, законодавцем  не в повній мірі врегульовано питання щодо шляхів  фінансування ФАПів у сільській місцевості, до того ж налагодження сталої роботи центру  первинної медико-санітарної допомоги на наш погляд потребує перехідного періоду.
На утримання центральної районної лікарні в 2018 році передбачені кошти в сумі близько 54 млн. 736 тис.грн., (в т. ч. 46 млн.720 тис.грн. медична субвенція), придбано лазерний універсальний коагулятор для лікування судин нижніх кінцівок (200,0 тис.грн. за рахунок районного бюджету).
Сьогодні особливо актуально стоїть питання щодо перетворення Каховської центральної районної лікарні у комунальне некомерційне підприємство та реєстрації у Єдиному державному реєстрі. Робота в даному напрямку ускладнюється в зв’язку з небажанням головного лікаря реформувати установу та відсутності його на робочому місті понад 6 місяців протягом  поточного року.
З 1 липня 2019 року розпочнеться трансформація спеціалізованої амбулаторної допомоги.  Це означає, що в наступному році нова модель фінансування почне працювати в поліклініках на вторинній ланці. Національна служба здоров’я почне оплачувати медичним закладам послуги спеціалістів, аналізи та широкий спектр діагностики.
Для поліклінік центральних районних лікарень,  які увійдуть до програми «Безкоштовна діагностика», у держбюджеті на наступний рік закладено додаткове до субвенції фінансування  в сумі 2 млрд. грн..
Законодавець наполягає  на автономізації та зміні статусу  медичного закладу (ЦРЛ) з бюджетної установи на некомерційне комунальне підприємство до кінця 2018 року.
Адже тільки до кінця поточного року діє пільговий період для зміни статусу. Наступного року цей процес буде набагато складнішим.
Для запуску програми «Безкоштовна діагностика»  необхідно передбачити кошти на придбання комп’ютерів.  Не буде  комп’ютерів — не буде грошей.
Наше завдання забезпечити комп’ютерами робочі місця всіх спеціалістів поліклініки  центральної районної лікарні. Не буде комп’ютерів — лікарі не зможуть заповнювати дані в електронних медичних картках і Нацслужба не зможе оплачувати послуги. Тобто ні про яку реформу, а значить, і про додаткове фінансування без тотальної комп’ютеризації мова  йти не може.
     Основними проблемними питаннями в медичній галузі залишаються:
1. Відсутність пересувного флюорографу, для обстеження населення на туберкульоз.
2. Відсутність фізичних осіб-лікарів, особливо в сільській місцевості.
До складу Центру надання соціальних послуг входить 4 відділення: соціальної допомоги вдома (на обліку  260 одиноких непрацездатних осіб),  денного перебування, організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді.
Загалом проведено 19746 відвідувань, надано 63900 послуг. З метою надання дієвої допомоги найуразливішим категоріям населення Центр плідно співпрацює з громадською організацією «КРИМSOS» та Угорською Екуменічною Службою Допомоги, які опікуються сім’ями зі статусом внутрішньо переміщених.
                                                        
      Маємо вагомі результати та здобутки учнів, вихованців гуртків закладів освіти району та центру  дитячої та юнацької творчості  у міжнародних, всеукраїнських і обласних конкурсах  де наша молодь стабільно займає призові місця.
Уперше в 2018 році були проведені шкільний та районний етапи Малої учнівської олімпіади серед учнів 4 класів.
Комунальна установа «Каховська районна об'єднана бібліотека  імені Братана»  стала  однією з кращих  за підсумками   щорічної обласної національно-патріотичної акції «Ми – українці» і  була  відзначена  грамотою  «За  інноваційний підхід  до  патріотичного  виховання  молоді» та нагороджена цінним подарунком.
Спортивному розвитку молоді  району присвячують свою діяльність дві комунальні установи – Дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки та Дитячо-юнацька спортивна школа «Колос».
За підсумками спортивного  2018 року команда юнаків (2003 /2004 р.н.)  зайняла І місце з футболу серед команд ДЮФЛ Херсонської області (І ліга).  Наймолодша команда дівчат  (2008 -2009 р.н.) виборола І місце на Чемпіонаті області. Команда дівчат з футболу  (2000 р. н. та молодше)  посіла І місце в обласних  іграх молоді.
Спортивне життя не проходить осторонь і депутатів районної ради, сільських голів та голів об’єднаних територіальних громад району. Так, у вересні цього року в с. Стрілкове Генічеського району відбулася Обласна спартакіада органів місцевого самоврядування, де представники депутатського корпусу району змагались в шести видах спорту: шахи, шашки, настільний теніс, волейбол, міні-футбол та перетягування канату.
Серед великого розмаїття районних заходів, окремо можна виділити святкові урочистості до 95-річчя з нагоди утворення Каховського району.
       Загальними для всіх сфер проблемами комунальні заклади визначають відсутність фахівців-професіоналів та необхідність оновлення матеріально-технічної бази. 
        Протягом звітного періоду депутатським корпусом приділено значну увагу організаційному забезпеченню і прийняттю регламентуючих актів діяльності комунальних установ та закладів:
-  Положення про преміювання керівників Каховський районних комунальних установ ( рішення 22 сесії від 23.01.2018р. № 421);
-   Порядок призначення і звільнення з посад керівників підприємств, установ, закладів, організацій – об’єктів  спільної власності територіальних громад Каховського району (рішення 26 сесії від 07.06.18р. № 509);
-   Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального закладу охорони здоров’я  Каховської районної ради (рішення 28 сесії від 20.09.18р. № 565);
-                     Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального закладу культури Каховської районної ради (рішення 28 сесії від 20.09.18р. № 566);
      У звітному періоді відбулися призначення нових керівників комунальних установ, зокрема:
-         директора  Каховського районного центру надання соціальних послуг
Бондаренко Юлії Геннадіївни;
-         директора  дитячо-юнацького клубу фізичної підготовки Задворної Олени Володимирівни.
За підсумками конкурсного добору призначено:
-         директора  Каховського районного будинку культури ім. Фрунзе Матросову Інну Олександрівну.
Стали  переможцями  конкурсу на зайняття посади завідувача Каховської центральної районної аптеки №27  Крюковська Людмила Олексіївна та  директора Каховської районної об’єднаної бібліотеки ім. Братана _________.
Робота виконавчого апарату
Протягом звітного періоду організаційну роботу Каховської районної ради забезпечував виконавчий апарат.
Правовий супровід та підготовка питань у сфері   спільної власності  територіальних громад Каховського району, здійснюється відділом з юридичних питань та управління комунальною власністю а  також контроль щодо належного користування орендованим комунальним майном. З цією метою проведене щорічну інвентаризацію спільного майна територіальних громад району, забезпечується своєчасне  укладання договорів оренди приміщень, які знаходяться на балансі районної ради, згідно чинного законодавства.  Щоквартально  здійснюється робота щодо збору та обробки інформації від сільських рад про оренду дощувальних машин «Фрегат» та меліоративної мережі.
Зауважу, що звітний період  відзначився значною кількістю судових справ (9). Стороною переважної більшості позовів є КП «Редакція газети «Каховська зоря» (6 позовів у судах різних інстанцій).
На виконання Закону України «Про звернення громадян» та інших нормативних актів забезпечено системну роботу зі зверненнями громадян.
Всього за звітний період в апараті  районної ради зареєстровано і розглянуто  14 звернень, серед яких  9 письмових, 5  звернень надійшли до голови районної ради на особистому прийомі громадян.
Звернення громадян  стосувались питань   надання грошової допомоги на лікування та покращення соціально-побутових умов,  щодо затримки виплати заробітної плати, надання статусу реабілітованого, реорганізації Богданівської ЗОШ, не законне звільнення працівників, не задовільне транспортне обслуговування населення, якість медичного обслуговування тощо. Усі звернення були розглянуті згідно чинного законодавства.
За звітний період до Каховської районної ради надійшло 8 інформаційних запитів відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».  Надано відповіді згідно норм чинного законодавства.
Організаційним відділом здійснювалась робота щодо своєчасного розміщення проектів рішень сесій, результатів голосування,  протоколів сесій та засідань постійних комісій, інших матеріалів та документів щодо основної діяльності  районної ради.  Таким чином в повній мірі забезпечено виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».
        Крім того, на офіційному сайті районної ради регулярно розміщується інформація стосовно діяльності районної ради, висвітлюються події, які відбуваються в районі.
За звітний період до районної ради надійшло 1205 листів від органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємств та організацій різних форм власності. Загальна кількість вихідної кореспонденції склала  596 листів.
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в межах своїх повноважень головою районної ради  видано 221 розпорядження з основної діяльності та 154 з кадрових питань.
           
     На виконання статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» всі посадові особи виконавчого апарату та депутати районної ради своєчасно подали електронні декларації. З цією метою уповноваженою особою з питань запобігання корупції в районній раді здійснювався контроль та надавалась інформаційно-методична допомога щодо заповнення та подання                     е-декларацій. Протягом звітного періоду проводились  апаратні  наради  щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства.
          
        Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2001 №1440 «Про затвердження Типового положення про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування»,  було проведено щорічне оцінювання виконання посадових обов’язків і завдань чотирьох посадових осіб виконавчого апарату районної ради  з метою оцінки ділових та професійних якостей.
          В квітні поточного року прийняла участь у роботі 4 Європейського конгресу місцевого самоврядування м. Краків (Польща),  головним питанням якого було реформування органів місцевого самоврядування.        
В рамках виконання програми «Підтримки малого та середнього підприємництва в Каховському районі на 2017-2019 роки»,  відбулась зустріч  делегації  з м. Ізмір (Туреччина) на чолі з заступником мера  міста паном Орденом Кескіну та турецькими бізнесменами. Метою зустрічі стало питання щодо поліпшення інвестиційного клімату та огляд інвестиційно-привабливих майданчиків під житлово-громадську забудову, розміщення об’єктів альтернативної енергетики та розвитку сільського господарства  і  промисловості на території Каховського району.
           Згідно офіційного запрошення керівника Міжнародної спілки бізнесменів  України та Туреччини Алі Булута, в якості члена офіційної делегації Каховського району в кінці вересня було здійснено відповідний візит до Анталії (Туреччина) з метою розширення співробітництва. Обговорено інвестиційні можливості в сфері енергетики, сільського господарства, текстилю та туризму.
          Прийняла участь в одноденній фаховій майстерні на тему «Інноваційні можливості для економічного зростання регіонів», яка впроваджується Українською асоціацією районних та обласних рад спільно з Асоціацією міст України, в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» («Пульс») м. Херсон.
             
           До числа важливих напрямків роботи належить навчання посадових осіб місцевого самоврядування. Для набуття відповідних знань працівниками апарату використовувалися можливості Херсонського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.
   У вересні поточного року з метою підвищення рівня обізнаності радник голови районної ради прийняла участь у тренінгу для уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції органів державної влади Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, під час якого були розглянуті актуальні питання антикорупційного законодавства України, електронного декларування та фінансового контролю.
З метою підвищення кваліфікації керівник апарату вступила на навчання до Одеського регіонального інституту Національної академії державного управління при  Президентові України за спеціалізацією «Місцеве самоврядування».
          24 грудня 2017 року відбулися перші місцеві вибори голови та депутатського корпусу Роздольненської об’єднаної територіальної громади. Таким чином сьогодні на території Каховського району успішно працюють 4 громади.
       Вважаю, що загалом, робота районної ради велась конструктивно та послідовно, і не зважаючи на політичні та економічні труднощі, що є у державі, нам з Вами  вдається зберігати стабільність, знаходити порозуміння та приймати виважені рішення.
           Разом із Вами ми прагнули організувати роботу так, щоб якомога повніше та ефективніше виконувати свої обов’язки, передбачені чинним законодавством, і головне – компетентно приймати відповідні рішення.
  Хочу подякувати всім депутатам районної ради, керівництву райдержадміністрації, селищному та сільським головам - за особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, за бажання визначення реальних проблеми,  які турбують наших виборців, за вашу небайдужість і готовність співпрацювати на благо громади району.  
Впевнена, що новий рік принесе нові вагомі перемоги.
Тільки об’єднавши  зусилля, на основі взаємної  довіри і відповідальності перед людьми, ми забезпечимо вирішення найважливіших питань життєдіяльності району!

Надрукувати