header

Звіт голови районної ради з 17 листопада 2016 року по 30 листопада 2017 року

КАХОВСЬКА  РАЙОННА  РАДА  
ХЕРСОНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ
 
ПРОЕКТ РІШЕННЯ
ХХІ сесії VІІ скликання
 

 

 
Звіт голови районної ради
з 17 листопада 2016 року по
30 листопада 2017  року 
 

 

 
     Враховуючи  висновки та рекомендації спільного засідання постійних депутатських комісій районної ради та керуючись п.п.17 п.6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування   в Україні», районна рада
 
ВИРІШИЛА:

 

1. Звіт голови районної ради про діяльність районної ради з листопада 2016 року по листопад  2017 року взяти до відома.
 
 

 

 
Голова районної ради                                                                 Т.С.Тертична
 
 

 

 

 

 

Звіт

голови Каховської районної ради Тетяни Тертичної

за період з листопада 2016 по листопад 2017 років

Шановні депутати ! Шановні жителі району!

Відповідно до п. 17 ст. 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» я, як голова районної ради, вношу на Ваш розгляд звіт про свою діяльність за період  з 17 листопада 2016   по 30 листопада 2017  років.

Свою діяльність у звітний період районна рада здійснювала відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад», а також  інших нормативно-правових актів та регламенту роботи районної ради, з урахуванням рішень президії, постійних депутатських комісій та пропозицій депутатів районної ради.

Станом на звітну дату до складу  Каховської  районної  ради  VII  скликання входе 34 депутата від шести політичних партій, це 28 чоловіків і 6 жінок, продовжує працювати 6 депутатських фракцій.

За звітний період відбулися зміни у депутатському корпусі.

 В зв’язку з обранням депутатами Тавричанської ОТГ достроково припинили повноваження депутати Наталя Сучкова та Сергій Хоменко.

 Постановою районної виборчої комісії   від 20.01.2017 № 5 зареєстровані депутатами Каховської районної ради VII скликання наступні за черговістю кандидати у депутати  Юрій Сущенко від ВО «Батьківщина» та Сергій Клименко від ПП «Опозиційний блок».

В зв’язку з обранням депутатами Любимівської ОТГ достроково припинили повноваження депутати Олексій Приходько  і Юрій Сущенко.

 Постановою районної виборчої комісії  від 17.11.2017р.  № 19 зареєстровані  депутатами Каховської районної ради VII скликання наступні за черговістю Наталя Альгеєр від ПП  «Опозиційний блок» та Володимир Любак від ВО «Батьківщина».

Згідно рішень ХІУ та ХУ сесій районної ради  3 депутата достроково припинили свої повноваження за особистими заявами у зв’язку з неможливістю виконувати депутатські повноваження.    Це Вячеслав Панков і Сергій Стукан від  ПП «Опозиційний блок» та Юрій Довбня від ПП «Наш Край».

Наступними за черговістю  відповідно до постанов районної виборчої комісії   від 23.02.2017 № 8 і від 19.04.2017 за №№ 11та10 зареєстровані депутатами Каховської районної ради VII скликання Олександр Червоний, Дмитро Бардук ПП «Опозиційний блок» та Світлана Раілко від ПП «Наш Край».

Протягом звітного періоду моя робота була спрямована на покращення соціального, економічного та культурного розвитку району, а також  створення рівних і комфортних умов роботи кожного депутата. 

 Матеріально-технічне, інформаційно-аналітичне, організаційне та правове забезпечення діяльності депутатського корпусу, постійних комісій  здійснював виконавчий апарат районної ради.

Робота районної ради в звітному періоді проводилась відповідно до затвердженого плану та Регламенту роботи районної ради VII скликання.

Згідно ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада проводила свою роботу сесійно, налагоджена та функціонує система «Голос».

За звітний період проведено 11 сесій районної ради, 6 чергових та 5 позачергових, на яких прийнято 261 рішення. Із них:  126 - організаційні питання,  91- питання, що стосувались комунальної власності,  34 - затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, 10 питань про зміни до районного бюджету.

Головний акцент було зроблено не на кількості ухвалених рішень, а на їх якості, та відповідності до діючого законодавства а також контролю за їх виконанням.

Прийняттю районною радою виважених рішень значною мірою сприяла робота Президії районної ради та постійних комісій.

За звітний період проведено 6 засідань Президії, на яких затверджувалися порядок підготовки проведення сесій, порядок денний та регламент, узгоджувались списки осіб запрошених для участі в роботі сесій.

Вважаю, що маємо позитивні напрацювання в організаційному забезпеченні роботи сесій районної ради. Депутати мають можливість завчасно отримати необхідні матеріали в повному обсязі. Що забезпечує прозорість дій ради. Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти рішень заздалегідь розміщуються на сайті районної ради та попередньо вивчаються та обговорюються на засіданнях постійних комісій. Також на сайті розміщуються  протоколи засідань постійних комісій та сесій районної ради, результати поіменного голосування  оприлюднюються в день голосування  відповідно до діючого законодавства. На пленарні засідання запрошуються депутати обласної ради, керівники районних служб, начальники відділів та управлінь районної державної адміністрації, селищний та сільські голови, представники засобів масової інформації. Це надає роботі сесії більш активного та цілеспрямованого змісту, дозволяє прийняти виважені, конкретні рішення, сприяє відкритості та конструктивності дій районної ради.

Велику допомогу у проведенні сесій районної ради надавали постійні депутатські комісії, які готували і вивчали всі питання, що вносились на розгляд сесій. Все, що зроблено – це колективна праця депутатів, постійних комісій, сесійної роботи, виконавчого апарату ради.

          В раді продовжують працювати 5 постійних комісій, їх діяльність  відіграє  надзвичайно важливу роль у підвищенні ефективності  роботи районної ради.

          За звітний  період  проведено  46 засідань  постійних депутатських  комісій, розглянуто та вивчено 263 питання, прийнято 216 рішень.

     Із загальної кількості проведених засідань лідером є – постійна комісія з питань планування, бюджету, фінансів та оподаткування  (голова Олександр Думінець), яка провела 11 самостійних та 6 спільних засідань. Відповідно до регламенту роботи районної ради на комісії  розглядалися проекти рішень з питань формування, виконання та затвердження районного бюджету, прийняття та виконання показників програми соціально-економічного розвитку району,  звернення від керівників установ щодо виділення коштів на утримання. Загалом  комісія розглянула 17 питань по яким прийняті рішення.

За кількістю розглянутих питань лідером є - комісія з питань управління спільною власністю територіальних громад району, будівництва, транспорту, водозабезпечення та газифікації населених пунктів району (голова Данило Репілевський), яка провела 10 засідань і розглянула 121 питання із яких по 91 прийнято рішення ради.

На вимогу Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та бюджетного кодексу України проведено великий обсяг робіт щодо передачі майна із спільної власності територіальних громад Каховського району у комунальну власність Тавричанської, Зеленопідської та Любимівської сільських об’єднаних територіальних громад, а також частково майно передано до Коробківської,  Чорнянської, Роздольненської, Новокам’янської та Семенівської сільських рад з балансів районних комунальних установ у сфері освіти, культури, спорту, медицини. 

Готуються документи щодо до передачі  майна по Чорноморівській, Малокаховській та Розолюксембургзькій сільських радах.

Взагалі з вищезазначених питань прийнято 41 відповідне рішення районної ради. Робота в даному напрямку продовжується.

9 засідань провела  комісія з питань агропромислового комплексу, охорони навколишнього середовища та раціонального використання земельних і природних ресурсів (голова Володимир Буренко), на яких розглянуто 40 питань, прийнято 36 рішень.

Комісія з питань освіти, культури, спорту, охорони  здоров’я  та соціального захисту населення (голова Ольга Галушка) провела 9 засідань, на яких розглянуто 43 питання, з них по 39 прийнято рішення ради.

7 засідань провела комісія з питань депутатської діяльності, етики, законності і взаємодії з правоохоронними органами  та засобами масової інформації (голова Олександр Бойко), розглянула 42 питання з них по 33 прийнято рішення.

Працюючи в постійних комісіях, районні депутати розглядали злободенні питання району, висловлювали зауваження, готували пропозиції до проектів рішень, які вносились на засідання сесій. 

Серед основних питань, які розглянула  районна рада за звітний період, є:

 - Про звіт про виконання районного бюджету за 2016 рік;

- Про районний бюджет на 2017 рік;

- Про Програму економічного, соціального та культурного розвитку Каховського району на 2017 рік та прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку району до 2019 року;

- Про Програму «Діти Каховщини»;

- Про Програму «Розвиток людського капіталу Каховського району» на 2017-2021 роки;

- Про програму малого і середнього підприємництва в Каховському районі на 2017-2019 роки та інші.

Відповідно до п.36 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на сесіях районної ради розглядались інформації начальника Каховського  відділу поліції Головного управління національної поліції України в Херсонській області про стан боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результатах діяльності на території району.

Відповідно до статті 51-1 Закону України «Про прокуратуру» на розгляд сесії вносились питання «Про  стан законності в Каховському районі, заходах щодо її зміцнення та результатах діяльності  Каховської місцевої прокуратури».

Відповідно до статті 17 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  були заслухані звіти керівників комунальних установ про роботу:

-         Каховської центральної районної лікарні;

-         районного центру первинної медико-санітарної допомоги;

-         районного центру по обслуговуванню закладів освіти;

-         дитячо-юнацької спортивної школи  «Колос»;

-         районної пожежної охорони.

Згідно  п. 16 ч.1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на пленарних засіданнях ради  протягом звітного періоду затверджено  7 районних Програм.  Внесено зміни до 17 діючих та заслухано 5 звітів про їх виконання.

 Станом на 01.12.2017 року   у Каховському районі  діє 41 цільова Програма.

Програми, що приймались відносяться до сфери господарювання та соціального захисту, це:

Програма  економічного, соціального та культурного розвитку Каховського району на 2017 рік та прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку району до 2019 року ;

Районна  програма літнього оздоровлення та відпочинку дітей до 2018 року;

Програма організації харчування окремих категорій дітей у навчальних закладах Каховського району;

Комплексна програма з організації роботи громадських формувань з надання допомоги правоохоронним органам у забезпеченні охорони громадського порядку та боротьбі зі злочинністю в Каховському районі на 2016-2020 роки;

-  Районна програма «Призовна дільниця» на 2016-2020 роки;

Соціальна програма протидії ВІЛ- інфекції / СНІДу на 2016-2018 роки  та інші.

У 2017 році на фінансування діючих Програм з районного бюджету для реалізації  заходів було заплановано 532 тис.грн., на звітну дату проведено 100 відсоткове  фінансування.

Одним із дієвих інструментів роботи депутата є депутатський запит та депутатське звернення. За звітний період на сесіях районної ради було розглянуто  14 депутатських запитів та звернень (Олександра Бойко, Михайла Нижеголенко, Олега Терещенко, Анатолія  Шматенко, Віктора Кудлай, Валерія Салтикова, Тетяни Тертичної, Олега Мартиненко,  Данила Репілевського та Володимира Проценко), а також  на адресу голови районної ради надійшло 18 депутатських запитів і звернень (Олександра Бойко, Анатолія  Шматенко, Олега Мартиненко, Віктора Кудлай).  Всі питання розглянуті, надані відповіді.      

Узагальнюючи  роботу районної ради УІІ скликання у звітному періоді відповідно до положень Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з питань управління спільною власністю територіальних громад району, слід відмітити, що діяльність  депутатського корпусу та виконавчого апарату районної ради в даному напрямку була спрямована на забезпеченні:

- належного збереження та ефективного використання майна;

- ефективності роботи комунальних підприємств та установ;

- надходжень коштів до районного бюджету від їх діяльності;

- а також збереженні мережі підприємств, установ та організацій спільної власності.

Станом на 01.12.2017 року у спільній комунальній власності району знаходяться 17 об’єктів (школи, дитячі садки, заклади соціально-культурної сфери), а також 682 км меліоративної мережі та 393 одиниці дощувальних машин «Фрегат».

Підвищення ефективності використання комунального майна забезпечується шляхом передачі його в оренду фізичним та юридичним особам. Оренда дає змогу максимально зберегти це майно від знищення та розкрадання, сприяє розвитку малого і середнього бізнесу, створенню нових робочих місць, а відтакзниженню рівня безробіття і головне є одним із джерел поповнення районного бюджету коштами від сплати за користування цим майном.

За 9 місяців поточного року надходження до бюджетів усіх рівнів від оренди комунального майна склали 2,13 млн. грн. (це -дощувальні машини «Фрегат», зрошувальна мережа, рухоме та нерухоме майно закладів охорони здоров’я та соціально-культурної сфери), з них 729 тис. грн. надійшло до районного бюджету.  Загальна сума доходу від оренди за 2017 рік очікується близько 3 млн.грн..

На базі спільної власності територіальних громад району здійснюють свою діяльність 13 комунальних установ і закладів та 2 комунальних підприємства (ЦРА №27, КП «Редакція газети «Каховська зоря»).

Суттєвою стала підтримка депутатського корпусу всіх рівнів. Завдяки тісній співпраці з обласною радою, обласною та районною  державними адміністраціями при співфінансуванні районного та сільських бюджетів  протягом 2017 року отримані кошти на інфраструктурні об»єкти  за рахунок фонду соціально економічного розвитку в суммі близько 5,2 млн.грн., а саме:  заміна вікон будівлі дитячої поліклініки – 420 тис.грн., Василівської ЗОШ І-ІІІ ст. - 287 тис.грн., заміна вікон та дверей Любимівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 – 501,2  тис.грн., Семенівської ЗОШ І-ІІІ ст. – 1178,8 тис.грн., капітальний ремонт покрівлі шкіл с. Чорнянка – 1073 тис.грн., с-ща Зелений під – 662,1 тис.грн., с. Сергіївка - 1075 тис.грн..

З обласного бюджету виділені кошти в сумі 245  тис.грн. на проведення ремонту покрівлі клубу с. Цукури.

  197 тис.грн. при співфінансуванні з районного бюджету в сумі 59,1тис.грн. - центру ПМСД на обладнання комп’ютерною технікою 10 робочих місць для лікарів, відповідно до програми «Електронна медицина», та придбання неінвазивного  білірубінометра, колькоскопа та автоклава. Закінчуються роботи  по  відкриттю  лабораторії, закуплено обладнання.

В той же час рішенням ХУ сесії Херсонської обласної ради від 10.11.2017 № 616 «Про внесення змін до рішення Х сесії обласної ради УІІ скликання від 29.12.2016р. № 358 «Про обласний бюджет на 2017рік»

- із загальної суми додаткового обсягу медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для Херсонської області 15 162 900 грн., для Каховського району виділено 50 900 грн., або 0,3%. При цьому, наприклад: для Нововоронцовського району – 1 787 400 грн., 11,8%; для м. Н. Каховка 1 408 700 грн., 9,3 %; для Скадовського району 1 143 100 грн., 7,5%; для Великоолександрівського району – 1 095 600 грн., 7,2 %; для Високопільського - 1 016 600 грн., 6,7%.

- на 300 тис.грн. скорочено субвенцію, яка була передбачена на проведення капітального ремонту системи опалення дошкільного дитячого закладу в с.Чорнянка.

На мій погляд дане рішення прийнято не справедливо і не виважено по відношенню до Каховського району. Тому я звертаюся до депутатів обласної ради від Каховського району за підтримкою у відстоюванні інтересів мешканців громади Каховщини. 

Отримані для використання за цільовим призначенням кошти субвенції, що передбачена в міському бюджеті м. Каховка на придбання обладнання для Каховської ЦРЛ в сумі 2,8 млн.грн..

За рахунок районного бюджету в 2017 році лікарнею придбано кювет, апарат УЗІ, 2 - електрокардіографа, 2 - пульсоксіметра, комплекс діагностичний кардіо,  7 - стерилізаційних камер, апарат високочастотний хірургічний, комп’ютери та програмне забезпечення на загальну суму 1млн. 60 тис.грн.

З метою обговорення питання реформування медичної галузі у Каховському районі у листопаді відбулась зустріч з народним депутатом України Сергієм Хланем та колективом ЦРЛ.

За рахунок районного бюджету проведено заміну вікон в адмінбудівлі по вул. В.Куликовська б.103 - ремонт водопровідної мережі та сантехнічних приміщень з другого по четвертий поверх, встановлено відео спостереження, а також пристрій сигналізації на випадок потреби в евакуації працівників на загальну суму близько 268 тис.грн..

На завершальному етапі роботи з реконструкції адмінбудівлі по вул. Я.Мудрого,18 (управління с/г), а саме - обладнання  сантехнічним приміщенням на суму близько 165 тис.грн..

Завдяки допомоги депутата районної ради Валерія Свиридовського та голови Малокаховської сільської ради Володимира Лукашенко проведено озеленення земельної ділянки адмінбудівлі.

Фонди бібліотеки поповнилися на 2974 примірника загальна сума витрат склала 207,8 тис. грн.,  за  рахунок  спонсорів для бібліотек району проведено підписку періодичних видань (52  найменування) на суму 3,6 тис. грн.

         Проведено  поточні  ремонти  приміщень  РБК  ім. Фрунзе  на суму 66,8 тис.грн., проходить експертизу проектно – кошторисна документація  щодо  реконструкції  системи  опалення, оновлено  та  розширено приміщення  Малокаховського музею.

         На підтримку та розвиток в районі різних видів спорту, проведення спортивних заходів у 2017 році виділено  61,1 тис. грн.

За підсумками роботи спортивного 2016 - 2017 років футбольна команда юнаків зайняла ІІІ призове місце по футболу серед команд дитячо-юнацької футбольної ліги  Херсонської області. А футбольна команда дівчат стала чемпіонами України з футболу, виборовши срібло та золото на Чемпіонаті України.

Збірні команди з легкої атлетики та вільної боротьби на чемпіонатах області також впевнено виборюють призові місця.

У вересні 2017 року відбулася Обласна спартакіада органів місцевого самоврядування Херсонщини серед депутатів обласної, районних, міських, селищних та сільських рад. Команда Каховського району зайняла I місце у змаганнях з міні-футболу та ІІІ місце в загальному заліку Обласної спартакіади,  завдяки активній участі депутатів районної ради Олега Терещенко та  Сергія Клименко.

Народний аматорський театр «Тронка» і  народний  вокальний  ансамбль «Червона  калина» районного будинку культури стали лауреатами конкурсів «Театральна весна Херсонщини» та  «Купальські  зорі».

Для виконання заходів Програми  літнього оздоровлення та відпочинку дітей з районного бюджету в звітному періоді виділено 651.9 тис. грн.. Придбано 44 путівки для соціально-незахищеної категорії дітей.

На організацію та проведення літнього відпочинку використано 427,9 тис. грн.. Під час відпочинкової кампанії здійснено 60 екскурсійних подорожей до міст Скадовськ, Нова Каховка, Каховка, Асканія Нова, етнографічного комплексу «Зелені Хутори Таврії» та по видатним місцям рідного краю, в яких прийняли участь 1677 дітей.

За кошти селищної і сільських рад району оздоровлено 61дитину на суму 281,8 тис. грн..

Учениця  Арх. Слобідськоїї ЗОШ  I-III ст. Катерина  Болотна завоювала  I місце в області та III - в Україні в учнівській олімпіаді з  правознавства.

 Серед  учнів – членів  Малої  академії  наук  в  обласному  конкурсі  вибороли: II місце з історії Шаля Аліна та III місце з літературознавства  Щепеткова Вікторія – учениці  Дмитрівської ЗОШ I-III ст. і III місце з  екології та аграрних наук Шульгіна  Лілія (Любимівська  ЗОШ  I-III ст. – ДНЗ № 2).

      Переможниця районного етапу дитячо–юнацької  військово – патріотичної гри «Сокіл» (Джура) – команда «Прикордонник»  Любимівської ЗОШ  I-III ст. – ДНЗ №1  виборола III місце  в  обласних  змаганнях  серед  22  команд.

Центром  соціальних  служб  для  сім’ї, дітей  та  молоді  завершено  з  позитивним  результатом  соціальний  супровід  40  сімей, які  опинилися  в  складних  життєвих  обставинах. На обслуговуванні в територіальному центрі знаходиться 1299  підопічних.

Каховською  районною  пожежною  охороною отримано 51 виклик, за якими проведено роботи по ліквідації пожеж.

За звітний період комунальне підприємство центральна районна аптека № 27 стабільно виконувала обов’язки по забезпеченню знеболюючими наркотичними препаратами онкологічно хворих Каховського і Горностаївського районів, по виготовленню екстемпаральних ліків для жителів  міст Нової Каховки, Каховки а також Каховського, Бериславського, Чаплинського районів, та проводила  заходи по зменшенню кредиторської заборгованості, яка на звітну дату нараховує ще близько 270 тис. грн.

Аналіз роботи комунального підприємства «Каховська зоря» не здійснювався в зв»язку з відсутністю показників та співпраці з адміністрацією установи, яка відмовилася у 2017 році заключати договір на висвітлення діяльності районної ради.

З метою вирішення питання щодо реформування друкованого засобу масової інформації районною радою було неодноразово зроблено запити  до Держкомтелерадіо. Згідно отриманих відповідей вихід органів місцевого самоврядування зі складу співзасновників цього видання можна здійснити шляхом укладання правонаступниками Каховської районної ради народних депутатів та Каховської міської ради народних депутатів відповідно до вимог законодавства договору про передачу засновницьких прав, який буде підставою для подання правонаступниками цих прав заяви про перереєстрацію видання в порядку, передбаченому ст.ст. 11 і 12 Закону про пресу.

 На теперішній час правонаступники Каховської районної ради народних депутатів не з`ясовані договір про передачу засновницьких прав відсутній.

Слід відмітити, що в цілому, протягом 2017 року  комунальні підприємства, установи та організації, не зважаючи на обмежене фінансування, працювали ритмічно та забезпечили виконання поставлених завдань.

За звітний період до районної ради надійшло 966 листів від органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємств та організацій різних форм власності.

Загальна кількість вихідної кореспонденції склала 595.

Підготовлено та видано 172 розпорядження з  питань основної діяльності районної ради та  122 з кадрових питань.

Відповідно до ЗУ  «Про доступ до публічної інформації» надійшло 24 запити на які було надано відповідь згідно до норм чинного законодавства.

Важливим напрямком роботи ради та її голови є безпосереднє спілкування з населенням.

Розгляд звернень громадян проводився за двома напрямами: особистий прийом посадовими особами місцевого самоврядування та робота з письмовими  зверненнями, заявами, скаргами відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

Реєстрація звернень відображається в журналі в  день їх надходження та подається на розгляд голови  районної ради. Про результати розгляду громадянину повідомляється письмово або усно за бажанням заявника. 

За звітний період  до районної ради надійшло 11 письмових та 37 особистих звернень. Слід відмітити, що  громадяни звертались до районної ради з різних питань. Це питання, які стосуються якості медичного обслуговування, надання освітніх послуг та матеріальної допомоги на лікування, про дострокове припинення повноважень сільського голови та інші.

 Контроль за своєчасним розглядом звернень здійснюється відповідно до чинного законодавства  і  зняття з контролю, як правило, відбувається після одержання відповіді виконавця.

Одним із напрямків  роботи районної ради є  правове забезпечення діяльності районної ради, організація правової роботи.

Відповідно до постанови КМУ від 26.10.2001р. № 1440 «Про затвердження Типового положення про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування»,  було проведено щорічне оцінювання виконання посадових обов’язків і завдань шести посадових осіб виконавчого апарату районної ради  з метою оцінки ділових та професійних якостей.

Для реалізації державної  політики у сфері боротьби з корупцією відповідно до ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» та інших антикорупційних нормативно-правових актів ведеться контроль за виконанням Плану заходів який розглядається на поточних нарадах.

Уповноваженою особою здійснювався контроль та надавалась допомога під час заповнення декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру депутатів та посадових осіб місцевого самоврядування виконавчого апарату районної ради. Проведені робочі наради з головами сільських і селищної рад, керівниками комунальних підприємств, установ та закладів з питань дотримання вище зазначеного Закону.

Відповідно до ст. 16  Закону України  «Про статус депутатів  місцевих рад» депутати Олександр Бойко та Юрій Кіфорук провели зустрічі зі своїми виборцями і відзвітували про свою роботу, інша частина депутатів проведе звіти по виборчим округам до кінця поточного року.

За  підсумками аналізу відвідувань засідань сесій жодного пропуску не допустили Наталя Шило, Віталій  Голубєв, Олександр Червоний, Дмитро Бардук та Світлана Раілко.

За кількістю виступів та звернень під час роботи сесій і комісій найактивнішими були Валерій  Салтиков (5), Олег Мартиненко (5), Олександр Бойко (4) та Олексадр Думінець (4). 

Хочу виразити подяку всім депутатам УІІ скликання за активну роботу у звітному періоді.

В червні місяці за направленням Херсонської обласної ради в рамках «Школи захисту персональних даних», який проводився у м.Львів пройшла тренінг підвищення кваліфікації для представників керівного складу органів місцевого самоврядування.

Згідно офіційного запрошення президента Торгово-промислової палати Канади та України (CUCC) Зенона Поточного в якості члена офіційної делегації Херсонської обласної державної адміністрації  в рамках Угоди про співробітництво, в жовтні поточного року відвідала Канаду. Метою візиту була зустріч з представниками уряду зовнішньоторгової зони Ніагара провінції Онтаріо та її партнерами.

За результатами якої Херсонщина проклала власний шлях на ринок Канади. Місцеві товаровиробники отримали можливість експортувати товари в  Північну Америку за спрощеною процедурою, яка підкріплена цілим пакетом стимулюючих преференцій, виражених в конкретних інструментах і сервісах.

 А також заключені угоди щодо надання освітніх послуг учням та студентам Херсонщини з отриманням диплому Канадських учбових закладів в тому числі без виїзду за кордон. Учням, які мають високий рівень знань оплату за навчання проводе учбовий заклад.

Відповідно до рішень комісії  з питань нагородження Грамотою та Подякою голови районної ради  за звітний період нагороджено 30 чоловік  (25 – грамотою, 5 – подякою).

Зараз, коли в країні проходе процес добровільного об`єднання територіальних громад в районі протягом звітного періоду створено  3 ОТГ: Зеленопідська, Таврічанська та Любимівська, які на чолі з новообраними очільниками та депутатським корпусом розпочали писати нову історію місцевого самоврядування в Україні.

24 грудня 2017 року відбудуться перші місцеві вибори голови та депутатського корпусу Роздольненської об»єднаної територіальної громади. Хочу побажати їм чесної боротьби і хай переможуть достойні. Маю надію, що і держава надасть новоутвореним територіальним громадам великий обсяг повноважень, з одного боку, а з другого – реальну можливість їх реалізувати. І, найголовніше, допоможе органам місцевого самоврядування подолати ті проблеми територіальних громад, які вони без сторонньої фінансової допомоги розв’язати не мають змоги.

Шановні депутати! Враховуючи те, що ми є виконавцями волі територіальної громади району, весь свій потенціал маємо направити на забезпечення спільного розвитку як новоутворених територіальних громад так і громад які ще незадіяні в процесі добровільного об»єднання. Незалежно від того скільки ще часу залишилось існувати такому органу як района рада, я думаю ми всі, так чи інакше, продовжимо свою політичну діяльність на благо наших виборців.

Пріоритетами у діяльності районної ради у 2018 році вважаю:

- продовження діяльності районної ради, спрямованої на підвищення ефективності місцевого самоврядування, створення умов для збалансованого розвитку сіл, селища району;

– розширення взаємодії з громадськістю для узгодження позицій і визначення ефективних шляхів суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку району;

-забезпечення прозорості й відкритості у діяльності, ефективної взаємодії із засобами масової інформації;

- посилення контролю за виконанням ухвалених рішень районної ради та наданих законами України повноважень;

-  моніторинг виконання та фінансування усіх чинних районних програм з метою запровадження комплексного підходу до вирішення проблемних питань у різних галузях;

- продовження роботи із впровадження енергозберігаючих технологій у закладах соціальної сфери  району;

- роботу депутатського корпусу направити на сприяння виконання завдань згідно  з концепцією соціально-економічного розвитку району.

Мені сьогодні приємно відмітити, що між виконавчим апаратом районної ради, постійними депутатськими комісіями, районною державною адміністрацією, органами самоврядування на місцях, депутатами Верховної іобласної ради є взаєморозуміння та співпраця.

Звітуючи про діяльність районної ради, я водночас  хочу подякувати громаді, депутатам, сільським, селищному головам, установам і організаціям, всім тим, хто приклав своїх зусиль для забезпечення  злагодженої роботи районної ради, підвищуючи тим самим  авторитет органів  місцевого самоврядування. Всім тим, хто допомагав у роботі.

Переконана, що районна рада за  два роки своєї роботи вже довела свою дієздатність, компетентність та професіоналізм і надалі буде відкритою для пропозицій щодо вирішення питань, які віднесені до її компетенції та готова до співпраці з усіма гілками влади, громадськими організаціями і окремими громадянами з питань розвитку Каховського району.

Закликаю всіх і надалі працювати з повною віддачею сил на благо територіальних громад району, бажаю, щоб справи кожного зміцнювали впевненість людей у нашій відповідальності за стан справ у районі, щастя, миру, родинного затишку та міцного здоров'я.

Дякую за увагу!

 

Голова районної ради                                                  Т.С. Тертична

Друк