header

Звіт голови районної ради з 17 листопада 2016 року по 30 листопада 2017 року

КАХОВСЬКА  РАЙОННА  РАДА  
ХЕРСОНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ
 
ПРОЕКТ РІШЕННЯ
ХХІ сесії VІІ скликання
 

 

 
Звіт голови районної ради
з 17 листопада 2016 року по
30 листопада 2017  року 
 

 

 
     Враховуючи  висновки та рекомендації спільного засідання постійних депутатських комісій районної ради та керуючись п.п.17 п.6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування   в Україні», районна рада
 
ВИРІШИЛА:

 

1. Звіт голови районної ради про діяльність районної ради з листопада 2016 року по листопад  2017 року взяти до відома.
 
 

 

 
Голова районної ради                                                                 Т.С.Тертична
 
 

Звіт

голови Каховської районної ради Тетяни Тертичної

за період з листопада 2016 по листопад 2017 року

 

Шановні депутати ! Шановні жителі району!

 

Відповідно до пункту 17 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» я, як голова районної ради, вношу на Ваш розгляд звіт про свою діяльність за період  з 17 листопада 2016   по 16 листопада 2017  років.

До складу  депутатів  Каховської  районної  ради  VII  скликання  увійшли  34  депутата з шести політичних партій,  це 29 чоловіків і 5 жінок. З  них  по  9  депутатів  від  Політичної  партії  «Опозиційний блок» та Блоку Петра Порошенка «Солідарність», 7 –  представники  Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина»,  4 – «Союзу Лівих  Сил»,  3 – політична партія «Наш край» і 2 – «Українське об'єднання патріотів» — УКРОП.  В районній раді відповідно створено та працює 6 депутатських фракцій.

        За звітний період відбулися зміни у депутатському корпусі. В зв’язку з обранням депутатами Тавричанської ОТГ достроково припинили повноваження депутатів районної ради Сучкова Наталія Іванівна та Хоменко Сергій Володимирович. Постановою районної виборчої комісії визнані обраними депутатами Каховської районної ради VII скликання наступні за черговістю кандидати у депутати від ВО «Батьківщина» Сущенко Юрій Валентинович, від «Опозиційного блоку» Клименко Сергій Сергійович. Згідно рішень сесій 3 депутати припинили свої повноваження за особистою заявою у зв’язку з неможливістю виконувати депутатські повноваження. Це Панков Вячеслав Миколайович і Стукан Сергій Миколайович («ОПОБЛОК»), Довбня Юрій Григорович («НАШ КРАЙ»). Наступними за черговістю від партій до складу районної ради ввійшли Червоний Олександр Васильович і Бардук Дмитро Панасович («ОПОБЛОК») та Раілко Світлана Петрівна («НАШ КРАЙ»).

     В зв’язку з обранням депутатами Любимівської ОТГ достроково припинили повноваження депутати районної ради Приходько Олексій Олексійович («ОПОБЛОК») і Сущенко Юрій Валентинович (ВО «Батьківщина»). 23 листопада на ХХ сесії районної ради приступили до виконання своїх повноважень Альгеєр Наталія Василівна від «ОПОБЛОКУ» та Любак Володимир Іванович від ВО «Батьківщина».

     Протягом звітного періоду моя робота була спрямована на покращення соціального, економічного та культурного розвитку району  відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та  інших нормативно-правових актів, а також  створення рівних і комфортних умов роботи кожного депутата.  

 Матеріально-технічне, інформаційно-аналітичне, організаційне та правове забезпечення діяльності депутатського корпусу, постійних комісій  здійснював виконавчий апарат районної ради.

Робота районної ради в звітному періоді проводилась відповідно до затвердженого плану роботи та Регламенту роботи районної ради VII скликання.

Відповідно до ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада проводить свою роботу сесійно.

За звітний період проведено 11 сесій районної ради, 6 чергових та 5 позачергових, на яких прийнято 269 рішень. Серед яких: 7 – про затвердження районних програм, ___ - про хід їх виконання, ___ - про зміни до районного бюджету, ___ - про внесення змін до районних програм, ___ - про затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, ___ - організаційні питання, ___ - питання, що стосувались комунальної власності. Головний акцент зроблено не на кількості ухвалених рішень, а на їх якості, а також контролі за їх виконанням.

Прийняттю районною радою виважених рішень значною мірою сприяла робота постійних комісій та Президії районної ради. За звітний період проведено 4 засідання Президії, на яких затверджувався порядок денний сесій, узгоджувались списки осіб запрошених для участі в роботі та порядок підготовки до сесій.

Вважаю, що маємо позитивні напрацювання в організаційному забезпеченні роботи сесій районної ради. Депутати мають можливість завчасно отримати необхідні матеріали в повному обсязі. Це також забезпечує прозорість дій ради. Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти рішень заздалегідь розміщуються на сайті районної ради та попередньо вивчаються та обговорюються на засіданнях постійних комісій. На сайті розміщуються також протоколи засідань постійних комісій та сесій районної ради. На пленарні засідання   запрошуються депутати обласної ради, керівники районних служб, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, селищний та сільські голови, представники засобів масової інформації. Це надає роботі сесії більш активного та цілеспрямованого змісту, дозволяє прийняти виважені, конкретні рішення, сприяє відкритості та конструктивності дій районної ради.

Велику допомогу у проведенні сесій районної ради надавали постійні депутатські комісії, які готували і вивчали всі питання, що вносились на розгляд сесій. Все, що зроблено – це колективна праця депутатів, постійних комісій, сесійної роботи, виконавчого апарату ради.

        В раді працюють 5 постійних комісій, їх діяльність  відіграє  надзвичайно важливу роль у підвищенні ефективності  роботи районної ради. За звітний  період  проведено  40 засідань  постійних депутатських  комісій, розглянуто та вивчено 275 питань.

Проведено засідань постійних комісій – 4 – комісія з питань депутатської діяльності, етики, законності і взаємодії з правоохоронними органами  та засобами масової інформації (голова Бойко Олександр Олександрович), 10 – комісією з питань управління спільною власністю територіальних громад району, будівництва, транспорту, водозабезпечення та газифікації населених пунктів району (голова Репілевський Данило Едуардович), 9 – комісією з питань агропромислового комплексу, охорони навколишнього середовища та раціонального використання земельних і природних ресурсів (голова Буренко Володимир Васильович), 6 – комісією з питань освіти, культури, спорту, охорони  здоров’я  та соціального захисту населення (голова Галушка Ольга Миколаївна).

Одним із основних напрямів роботи районної ради є затвердження бюджету та контроль за його виконанням. За функціональною спрямованістю ці повноваження віднесені до компетенції постійної комісії з питань планування, бюджету, фінансів та оподаткування (голова Думінець Олександр Степанович). Традиційно, дана комісія є серед найактивніших. За звітний період проведено 17 засідань, із них 6 спільні. На спільних засіданнях, відповідно до регламенту роботи районної ради, розглядалися проекти рішень, з питань формування, виконання та затвердження районного бюджету і прийняття та виконання показників програми соціально-економічного розвитку району.

На профільних засіданнях комісія розглянула 17 питань, які були пов’язанні з внесенням змін до районного бюджету. На засіданнях комісії також розглянуто ряд звернень та листів від керівників установ щодо виділення коштів з районного бюджету. В переважній більшості ці питання були враховані у проектах рішень ради.

На постійному контролі комісія тримала питання використання бюджетних коштів, виконання рішень районної ради «Про районний бюджет на 2017 рік» та «Програми економічного, соціального та культурного розвитку Каховського району на 2017 рік та прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку району до 2019 рок».

Працюючи в постійних комісіях, районні депутати розглядали злободенні питання району, висловлювали зауваження, готували пропозиції до проектів рішень, які вносились на засідання сесій. 

Серед основних питань, які вносились на розгляд  районної ради є:

 - Про звіт про виконання районного бюджету за 2016 рік;

- Про районний бюджет на 2017 рік;

- Про Програму економічного, соціального та культурного розвитку Каховського району на 2017 рік та прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку району до 2019 року;

- Про Програму «Діти Каховщини»;

- Про Програму «Розвиток людського капіталу Каховського району» на 2017-2021 роки;

- Про програму малого та середнього підприємництва в Каховському районі на 2017-2019 роки і інші.

         Відповідно до статті 7 Закону України «Про міліцію» на сесіях районної ради розглядались інформації Каховського  відділу поліції Головного управління національної поліції України в Херсонській області про стан боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результатах діяльності на території району.

        Відповідно до статті 51.1 Закону України «Про прокуратуру» на розгляд сесії вносились питання «Про  стан законності в Каховському районі, заходах щодо її зміцнення та результатах діяльності  Каховської місцевої прокуратури».

        Відповідно до статті 17 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на порядок денний сесій районної ради виносились питання:

 - Звіти про роботу Каховської центральної районної лікарні, районного центру первинної медико-санітарної допомоги та районного центру по обслуговуванню закладів освіти. Звіти щодо роботи комунальних установ ДЮСШ «Колос» і районної пожежної охорони.

 

 Згідно  пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на пленарних засіданнях ради  протягом звітного періоду затверджено  7 районних Програм.  Внесено зміни до ___ діючих програм та заслухано __ звіти про їх виконання. Станом на 01.1_.2017 року   у Каховському районі  діє ___ цільових Програм.

        Програми, що приймались відносяться до сфери господарювання та соціального захисту, це:

-  Програма  економічного, соціального та культурного розвитку Каховського району на 2017 рік та прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку району до 2019 року ;

 - Районна  програма літнього оздоровлення та відпочинку дітей до 2018 року;

-  Програма організації харчування окремих категорій дітей у навчальних закладах Каховського району;

-  Комплексна програма з організації роботи громадських формувань з надання допомоги правоохоронним органам у забезпеченні охорони громадського порядку та боротьбі зі злочинністю в Каховському районі на 2016-2020 роки;

- Районна програма «Призовна дільниця» на 2016-2020 роки;

-  Соціальна програма протидії ВІЛ- інфекції / СНІДу на 2016-2018 роки;

та інші.

         У 2017 році на фінансування діючих Програм з районного бюджету для реалізації  заходів заплановано   ____ тис.грн. Станом на 1.1_.2017 року виділено з районного бюджету ______ тис.грн.

Серед яких також профінансовано:

  • Районну програму поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2015-2019 роки;
  • Районну програму «Надія Каховщини»;
  • Програму запровадження матеріального стимулювання окремих колективів та громадян Каховського району;
  • та інші.

        Одним із дієвих інструментів роботи депутата є депутатський запит та депутатське звернення. За звітний період на сесіях районної ради було розглянуто  14 депутатських запитів та звернень (Нижеголенко М.О., Терещенко О.В., Бойко О.О., Шматенко А.О., Кудлай В.В., Салтиков В.М., Тертична Т.С., Мартиненко О.А., Репілевський Д.Е., Проценко В.В.) , а також  на адресу голови районної ради надійшло 18 депутатських запитів і звернень  (Бойко О.О., Шматенко А.О., Кудлай В.В., Мартиненко О.А.). Всі питання розглянуті, надані відповіді.

         На виконання Закону України  від  26.11.2015 року №842-VII  «Про внесення змін  до статті 59  Закону  України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменних голосувань районною радою було придбано систему «Голос», що дало змогу більш чітко зафіксувати позицію кожного депутата  при прийнятті кожного окремого рішення.  Результати поіменного голосування  оприлюднюються в день голосування  на офіційному веб-сайті  районної  ради відповідно до діючого законодавства.

Як голова районної ради, я постійно скеровую роботу на вирішення найактуальніших проблем району, пошук ефективних форм формування бюджету та раціонального використання бюджетних коштів,   фінансування i забезпечення належної діяльності закладів освіти, охорони здоров’я, культури, підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад району.

Спільно з депутатами районної ради  в районі проводяться заходи щодо забезпечення коштів на зміцнення матеріальної бази закладів соціальної сфери та комунального призначення. Хочу наголосити на тому, що ніколи не ділила депутатів за політичними вподобаннями і завжди готова до конструктивного діалогу заради покращення життєвого рівня жителів Каховщини. Вважаю що вдалось консолідувати депутатський корпус і виробити єдину думку депутатів на поліпшення соціально-економічного становища і виконання соціальних зобов’язань перед громадянами, покращення їх добробуту. Постійно приділяється увага збалансованому соціально-економічному розвитку району, стимулюванню  інвестиційної активності, підтримці сектору економіки. Тому постійно  скеровую роботу на необхідність виконання завдань та повноважень районної ради щодо реалізації прийнятих рішень, особливо у плані фінансування і раціонального розподілу бюджетних коштів щодо  здійснення контролю  за їх використанням. Акцентується увага на найнеобхідніших об’єктах і проблемах, які потребують першочергового фінансування.  

Налагоджена постійна співпраця з депутатами обласної ради Дроздіком С.М., Кириченко Л.П. і Помазнюком В.А. У листопаді цього року відбулась зустріч з Народним депутатом України Хланєм С.В. з питання реформування медичної галузі у Каховському районі.

        У відповідності до положень Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у звітному періоді районною радою здійснювались повноваження з управління об’єктами спільної  власності територіальних громад Каховського району.

                    Станом на 01.12.2017 року у спільній власності району знаходиться  ___ об’єктів (школи, дитячі садки, заклади соціально -культурної сфери), а також ___ км меліоративної мережі та 393 одиниць дощувальних машин «Фрегат». Основні зусилля по управлінню об’єктами комунальної власності були направлені на покращення їх технічного стану, підвищення ефективності їх використання за рахунок орендних відносин. На жаль, в цьому році через об’єктивні економічні труднощі, які склалися в нашій країні, довелося відкласти реалізацію багатьох запланованих заходів спрямованих на покращення матеріально-технічного стану.

     За 9 місяців поточного року надходження до бюджетів усіх рівнів від оренди комунального майна склали 2,129 млн.грн.  ( дощувальні машини «Фрегат», зрошувальна мережа, рухоме та нерухоме майно) з них 729 тис. грн. надходження до районного бюджету (заклади охорони здоров’я та соціально-культурної сфери).   Загальна очікуєма   сума оренди за 2017 рік складе  близько 3 млн.грн.

На базі спільної власності територіальних громад району створено та діють 13 комунальних установ і закладів та 2 комунальних підприємства (ЦРА №27, КП «Редакція газети «Каховська зоря»), які в основному виконують покладені на них завдання та обов’язки.

Але проблемою залишається діяльність комунального підприємства - центральна районна аптека №27, яка за підсумками роботи за звітний період має кредиторську заборгованість в сумі близько 330 тис. грн.

З перших днів  перебування на посаді голови районної ради питання розвитку в районі фізичної культури та спорту, популяризації серед дітей та молоді здорового способу життя,  організації різних форм їх відпочинку були й залишаються пріоритетом в моїй роботі.  Для підтримки та розвитку в районі різних видів спорту, проведення різноманітних спортивних заходів на 2017 рік в районному  бюджеті  передбачено  61,1 тисячі гривень.

За підсумками спортивного 2016-2017 року футбольна команда юнаків нашої школи зайняла ІІІ призове місце по футболу серед команд ДЮФЛ Херсонської області та була нагороджена кубками та пам’ятними призами. А футбольна команда дівчат WU-15 вийшла за рамки окрас школи ставши спортивним брендом району. В цьому році в складі команди Херсонської області наші спортсменки стали чемпіонами України з футболу серед команд дівчат WU-15, виборовши срібло та золото на Чемпіонаті України по футболу в Тернополі. В лютому 2017 року вищевказана команда в фінальному етапі чемпіонату України по футзалу  серед дівочих команд WU-15, який проходив в м. Гребінка (Полтавської області) зайняла почесне І місце. Збірні команди з легкої атлетики на чемпіонатах області впевнено виборюють призові місця. Вдало виступають на чемпіонатах області вихованці з вільної боротьби.

Одним із пріоритетних напрямків своєї роботи вбачаю залучення додаткових коштів для покращення соціально - економічного стану району шляхом прийняття участі у розробці грантових проектів.   Особлива  турбота про соціальне забезпечення мешканців району, здоров»я дітей  і реалізація їх відпочинку.    З метою повноцінного оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2017 року з районного бюджету  на виконання заходів Програми  літнього оздоровлення та відпочинку дітей  виділено 224 тис.грн. на закупівлю 44 путівок для соціально-незахищеної категорії дітей (дітей-сиріт,  позбавлених батьківського піклування, інвалідів, дітей із малозабезпечених сімей та дітей-чорнобильців). За кошти селищної і сільських рад району оздоровлено 61дитину на суму 281,8 тис. грн. На організацію та проведення літнього відпочинку з районного бюджету використано 427,9 тисяч гривень. Під час відпочинкової кампанії здійснено 60 екскурсійних подорожей до міст Скадовськ, Нова Каховка, Каховка, Асканія Нова, до етнографічного комплексу «Зелені Хутори Таврії» та по місцям рідного краю, в яких прийняли участь 1677 дітей.

 Районною радою постійно забезпечується  робота по розгляду звернень громадян, що проявляється у двох формах: особистий прийом громадян посадовими особами місцевого самоврядування та робота з письмовими  зверненнями,  заявами, скаргами громадян  відповідно до Закону України “Про звернення громадян.

       Письмові пропозиції, заяви та скарги, що надходять до районної ради приймаються та реєструються в журналі в  день їх надходження та подаються на розгляд голови  районної ради. Якщо питання, порушене в одержаному зверненні, не відноситься до повноважень районної ради, воно в термін не більше п'яти днів пересилається за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян». Усі звернення громадян на особистому прийомі реєструються. Якщо вирішити порушені в усному зверненні питання безпосередньо на особистому прийомі неможливо, воно розглядається у тому ж порядку, що й письмове звернення. Про результати розгляду громадянину повідомляється письмово або усно за бажанням громадянина.  

За 2017 рік до районної ради надійшло 11 письмових заяв та 37 особистих звернень. Всього звернулось 220 сільських жителів. Слід відмітити, що  громадяни звертались до районної ради з різних питань. Це питання, які стосуються якості медичного обслуговування, надання освітніх послуг, надання матеріальної допомоги на лікування та придбання ліків, про дострокове припинення повноважень сільського голови за народною ініціативою та інші питання. Контроль за своєчасним розглядом та вирішенням звернень здійснюється відповідно до законодавства  України  “Про звернення громадян”. Зняття з контролю, як правило, відбувається після одержання відповіді виконавця.

      В жовтні місяці за запрошенням президента Торгово-промислової палати Канади та України в складі Херсонської обласної делегації прийняла участь у зустрічі з представниками уряду Онтаріо, міськими головами, CUCC та її учасниками і партнерами з метою просування можливостей майбутніх канадських партнерів в Херсонській області. А також пройшла навчання прослухавши 3-денний курс для представників керівного складу органів місцевого самоврядування  в рамках «Школи із захисту персональних даних», який проводився у місті Львів.

   З метою оцінки ділових та професійних якостей, а також кваліфікації посадових осіб виконавчого апарату районної ради, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2001 року № 1440 «Про затвердження Типового положення про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування», загальних методичних рекомендацій щодо проведення щорічної оцінки виконання посадовими особами місцевого самоврядування покладених на них завдань та обов’язків, затверджених Наказом Головного управління державної служби України від 30 червня 2004 року № 102 було організовано та проведено щорічну оцінку виконання посадових обов’язків і завдань 6 (шістьох) посадових осіб виконавчого апарату районної ради. За результатами щорічної оцінки всі посадові особи виконавчого апарату районної ради отримали оцінку добре.

     Важливим напрямком  роботи районної ради є також правове забезпечення діяльності районної ради. Це організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання невиконанню вимог актів законодавства, інших нормативно-правових документів в діяльності районної ради;   розробка проектів  рішень районної ради, розпоряджень голови районної ради, їх експертиза на відповідність чинному законодавству; узагальнення практики застосування законодавства з питань, що належать до компетенції районної ради.

      Відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та інших антикорупційних нормативно-правових актів, з метою реалізації державної  політики у сфері боротьби з корупцією та постійного інформування працівників виконавчого апарату районної ради щодо  небезпеки корупції та наслідків корупційної поведінки, у виконавчому апараті  районної ради розроблено План заходів щодо запобігання і протидії проявам корупції та корупційних діянь. Виконання зазначених заходів постійно контролюється керівництвом ради, а хід їх виконання розглядається на поточних нарадах шляхом заслуховування інформації уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції. Уповноваженою особою здійснено три види перевірок декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру депутатів та працівників районної ради: перевірка своєчасності подання декларацій; перевірка декларацій на наявність конфлікту інтересів; логічний та арифметичний контроль декларацій за минулий рік. Відповідно до діючого законодавства в березні 2017 року  мною подано електронну декларацію. Також були проведені робочі наради з депутатами районної ради, головами сільських і селищної рад та керівниками комунальних підприємств, установ і закладів з питань дотримання вище зазначеного Закону. Інформацію прийнято до відома та враховано у подальшій роботі.

 За звітний період до районної ради надійшло ____ листів від органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємств та організацій різних форм власності.

       Загальна кількість вихідної кореспонденції склала _____.

       За звітний період підготовлено та видано  171 розпорядження з  питань основної діяльності районної ради та  122 з кадрових питань.

    Районною радою здійснюється дотримання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації». За звітний період до Каховської районної ради надійшло 24 запити на отримання публічної інформації, на які було надано відповідь відповідно до норм чинного законодавства.

    Відповідно до вимог цього Закону всі проекти рішень, що надходять до районної ради, оприлюднюються  на офіційному ВЕБ-сайті районної ради,  депутати мають  можливість завчасно ознайомитися з проектами рішень та довідковими матеріалами  щоб внести свої пропозиції, належно підготуватися до пленарного засідання. Крім того на сайті у рубриці «Новини» постійно надається оперативна інформація  про події в районі та районній раді. Щотижня з працівниками виконавчого апарату проводяться апаратні наради, на яких обговорюються питання роботи за минулий тиждень, поточні завдання та   перспективні  плани роботи на наступний, а також шляхи їх вирішення.

Хочу відмітити  активність  більшості  депутатів  цього скликання. Так  депутати  _____________________________________________________________________________________________________________ прийняли  участь в  роботі  всіх  пленарних  засідань  ради,  _____ депутатів  районної  ради пропустили за поважними причинами лише по одному засіданню сесії.

  В вересні відбулася Обласна спартакіада органів місцевого самоврядування Херсонщини 2017 року серед депутатів обласної, районних, міських, сільських та селищних рад. Команда Каховського району зайняла I місце у змаганнях з міні-футболу та ІІІ місце в загальному заліку Обласної спартакіади. Активну участь у цій спартакіаді прийняли депутати районної ради Терещенко О.В., Клименко С.С.

Відповідно до ст.16  Закону України  «Про статус депутатів  місцевих  рад»  більшість  депутатів  Каховської  районної  ради  VII скликання  вже зустрілись зі своїми виборцями і відзвітували про свою депутатську  діяльність за звітний період.

          На найближчий час перед депутатським корпусом  Каховської районної ради  постають три головні задачі. Це спільно з  райдержадміністрацією, її управліннями  та відділами  розробити, оприлюднити і прийняти районний бюджет на 2018 рік, програму соціального, економічного та культурного розвитку  Каховського  району на наступний рік та спланувати роботу районної ради на 2018 рік. При цьому необхідно продовжити налагодження  взаємовідносин у подальшій  роботі, особливо в сферах освіти, медицини, культури і соціального захисту населення  з Тавричанською,  Зеленопідською  та Любимівською  об’єднаними  територіальними громадами,  до яких 24 грудня цього року приєднається Роздольненська сільська територіальна громада.

Кожен з нас добре усвідомлює, що зараз відбувається в нашій державі. Ми також повинні зрозуміти, що нема особистих амбіцій - є бажання працювати для людей, працювати для району, є тільки Україна, її інтереси, єдність країни та шлях європейського демократичного розвитку. Я впевнена, що  і надалі триматиму руку на пульсі району  і діятиму в інтересах Каховщини. Дякую всім депутатам, представникам органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, хто допомагав мені – порадою, підтримкою чи навіть просто добрим словом. Це згуртовує нас. Я рада, що гідно проходжу випробування владою, але разом з тим  залишаюся відкритою, простою і доступною для людей. Завдяки Вам мені легше переборювати ті проблеми, з якими доводиться стикатись. Я переконана - ми сильні і перейдемо через усі нинішні випробування. Бажаю усім нам щастя, миру, міцного здоров'я.

 

Голова районної ради                                                  Т.С. Тертична

Друк