header

Про підтримання звернення депутатів Каховської районної ради до Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо повернення пільгової ціни на газ та невідкладне скасування рішення стосовно підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населенн

КАХОВСЬКА  РАЙОННА  РАДА  

ХЕРСОНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

VІІ позачергової сесії VІІ скликання

 

Про підтримання звернення депутатів

Каховської районної ради

до Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України

щодо повернення пільгової ціни на газ

та невідкладне скасування рішення

стосовно підвищення тарифів

на житлово-комунальні послуги для населення

 

Розглянувши звернення депутатів Каховської районної ради VII скликання від Каховської районної організації партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», з метою забезпечення соціального захисту населення Каховського району, зняття соціальної напруги серед мешканців, недопущення падіння рівня життя населення, що відбувається на тлі скорочення рівня витрат на оплату праці, зростання інфляції, росту споживчих цін, безробіття, враховуючи основні принципи державного регулювання цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, керуючись ст. 43 ч.2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада 

В И Р І Ш И Л А : 

1. Підтримати звернення депутатів Каховської районної ради до Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо повернення пільгової ціни на газ та невідкладне скасування рішення стосовно підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення.

2. Рішення районної ради та подане звернення надіслати до Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України.

 

 

Голова районної ради                                                         Н.С.Тертична

 

 Звернення

депутатів Каховської районної ради Херсонської області VII скликання

до Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України

щодо повернення пільгової ціни на газ та невідкладне скасування рішення

стосовно підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення

 

          Ми звертаємося до Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України із закликом вжити невідкладних заходів для зниження тарифів на житлово-комунальні послуги.

Нещодавно підвищені тарифи є необґрунтованими, несправедливими та неспіврозмірними з доходами родин жителів Каховського району Херсонської обл.

Головний висновок Робочої групи Верховної Ради з розгляду питання   обґрунтованості підвищення цін/тарифів на енергоносії та комунальні послуги: «Встановлення цін/тарифів на природний газ та пов'язані з його споживанням комунальні послуги відбулося без належного обґрунтування. Невідкладно мають бути проведені додаткові розрахунки тарифів, а роздрібні ціни на природний газ, що використовується для потреб населення... потребують негайного перегляду».

Народними депутатами від «ВО «Батьківщина» до Генеральної прокуратури подано заяви про злочин тих посадових осіб, які всупереч закону не направляють газ українського видобутку на потреби населення та теплокомуненерго. Однак рекомендації Робочої групи досі не виконані.

            Внаслідок бездіяльності Кабінету Міністрів України та інших державних органів упродовж останніх місяців громадяни України і у тому числі мешканці Каховського району змушені сплачувати за житлово-комунальні послуги за завищеними тарифами, що веде до зубожіння населення.

Дане звернення зумовлено необхідністю недопущення галопуючого падіння рівня життя населення України, що відбувається на тлі скорочення рівня витрат на оплату праці та росту рівня безробіття, з одного боку та постійно зростаючого рівня інфляції, росту споживчих цін, падіння курсу національної валюти з другого боку та підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергію з 01.07.2016р. Збільшення розміру цін і тарифів на житлово - комунальні послуги, електрику та газ без одночасного вирішення питань забезпечення повної зайнятості населення та перегляду рівня мінімальної заробітної плати та інших соціальних стандартів, їх індексації, призведе до непомірного фінансового перенавантаження на кожного з  мешканців сіл району та істотного зниження їх рівня життя, підвищить соціальну напругу у суспільстві, а також сприятиме утворенню значної заборгованості населення перед організаціями, що надають житлово-комунальні послуги та здійснюють тепло- та енергозабезпечення (в тому числі значно підвищить кількість неплатників внаслідок відсутності коштів у населення). Прийняті рішення про підвищення тарифів не сприятимуть стабільним розрахункам населення за отримані житлово - комунальні послуги (в т.ч. теплоенергію, електроенергію, природний газ та ін.).

Крім того, на сьогоднішній день не вирішено питання щодо легітимності НКРЕКП установлювати тарифи, оскільки з відповідним зверненням до Конституційного суду звернувся Верховний суд України 30.05.2016р.

Також, на сьогоднішній день в судових органах перебувають позови про скасування постанови НКРЕКП від 09 червня 2016 року № 1102, згідно якої були встановлені нові тарифи на теплову енергію для потреб населення ліцензіатам, встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води для потреб населення, що надаються населенню суб’єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг. Зокрема, такий позов було подано народним депутатом від фракції “Батьківщина” Тимошенко Ю.В. Попереднє судове засідання у даній справі призначено на 25 липня 2016 року.

Необхідно також наголосити, що в засобах масової інформації з’явилася інформація що російська компанія ПАТ "Газпром" знизило ціну на природний газ для України у третьому кварталі 2016 р. Згідно експертних висновків аналітиків, нова ціна на природний газ дозволить здешевити його для населення.

Звертаємося до Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України негайно вжити всіх необхідних заходів для встановлення справедливих обґрунтованих тарифів: зокрема, перерахувати тарифи на житлово-комунальні послуги і знизити їх до справедливого рівня, невідкладно скасувати рішення стосовно підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення.

 

 

Депутати Каховської районної ради VII скликання                                           О.Бойко

від районної організації партії «ВО «Батьківщина»                                            Петрусь Ю.Л.

                                                                                                           Нижеголенко М.О.

                                                                                                           Сучкова Н.І.

                                                                                                           Шматенко А.О.

                                                                                                           Обушний О.В.

                                                                                                           Полюхович В.І.

 

 

Друк