header

Про готовність об’єктів соціально-культурної сфери, житлово- комунального господарства та виробничого комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період

Довідка.

Про готовність об’єктів соціально – культурної

сфери житлово –комунально господарства до

роботи в осінньо-зимовий період 2015/16 років.

        На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 22.04.2015 року № 248 «Про підсумки проходження опалювального сезону 2014/15 року та затвердження першочергових заходів з підготовки підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об'єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2015/16 року», виконавчі комітети сільських, селищної рад, керівники сільських комунальних господарств, структурних підрозділів районної державної адміністрації (відділ освіти, молоді та спорту, культури, управління агропромислового розвитку), центральної районної лікарні, керівники підприємств, організацій та установ району усіх форм власності незалежно від підпорядкування, в основному,  спрямували  організаційно-господарську діяльність всіх підвідомчих структурних підрозділів на виконання заходів з підготовки об’єктів господарського  комплексу та соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2015/2016 років.

  

Житловий фонд

Системи централізованого теплопостачання  та підприємства, які надають послуги з теплопостачання в районі відсутні, житлові та багатоквартирні будинки котеджного типу опалюються  в індивідуальному  порядку,  в 11 селах - з використанням природного газу, а решта 32 твердим паливом.

І. Житлові будинки комунальної власності:

- Малокаховка – 2 (двоповерхові), опалення – природний газ;

- Роздольне – 19 (чотирьох та двоповерхові), опалення  - природний газ;

- Семенівка – 2  (двоповерхові), опалення – пічне;

- Тавричанка – 22 (двоповерхові), опалення – природний газ.

ІІ. ОСББ:

- Тавричанка – 1 (двоповерховий), опалення – природний газ;

- Любимівка – 3 ( 1 триповерховий, 2 двоповерхові) опалення – природний газ;

-  Роздольне – 2 (4 – поверхові) опалення – природний газ;

ІІІ. Відомчі:

- Коробки – 4 (одноповерхові, Каховський державний аграрний коледж), пічне опалення.

      Підготовка об’єктів житлового фонду до зимового періоду проведена об’єднаннями співвласників та мешканцями  будинків в достатньому обсязі.

Водопостачання та відведення стічних вод

Більша частина водопровідних мереж в населених пунктах району побудована в 1960-1970 роках, загальна довжина становить 374 км. коефіцієнт зношеності складає понад 80%.

В районі налічується взагалі:

- 105 свердловин, з них діючих –  73.

-  57 башт, у тому числі діючих – 47.

   В поточному році виконані роботи:

 - капітальний ремонт водопровідної системи с. Дудчино за рахунок місцевого бюджету на суму 974,473 тис .грн. ;

- капітальний ремонт водопровідної системи с. Коробки, з заміною 2,1 км труб, за рахунок місцевого бюджету на 576 тис. грн.. (планується завершити до 1.11.2015р) ;

- закуплено та встановлено в с. Червоний Перекоп: 2 імпортних італійських глибинних енергозберігаючих насоси за 130 тис. грн., 4 вітчизняні насоси за 30 тис. грн., закуплено електроустаткування частотного регулювання насосів подачі води – за 140 тис. грн.;

- капітальний ремонт водопровідної системи с. Калинівка та Петропавлівка за  рахунок місцевого бюджету Червоноперекопської сільської ради на 120 тис. грн..

( 60 тис. грн. – матеріали, закуплені в минулому році).

     В поточному році планується  виконання робіт:

- ремонт водопровідної системи с. Федорівка, з частковою заміною труб та з’єднань, та ремонту водонапірної башти за рахунок місцевого бюджету на 105 тис. грн. (планується завершити до кінця року) ;

     В 2016 році планується:

-  реконструкція водогону с. Петропавлівка на суму 1,875 тис. грн.;

- капітальний ремонт водопровідної мережі с. Дудчино за рахунок державного бюджету на суму 3107,327 тис. грн.

Основними проблемами якісного водопостачання району є:

-         недостатня оплата населенням наданих послуг;

-         велика енергоємність обладнання свердловин;

-         ветхість системи мережі водогону:

-         відсутність лічильників води.

     Вирішення проблеми потребує комплексного підходу:

-         капітальний ремонт систем водогонів з заміною труб для мінімізації втрат води;

-         встановлення кожному споживачу лічильних приладів обліку води;

-         контроль кількості видобутої та спожитої води;

-         закупка енергозберігаючого обладнання;

-         впровадження електричних систем управління багатонасосних станцій підвищеного тиску з частотним регулюванням, для підтримки тиску в системах і плавного регулювання частоти обертання насосів подачі води.

Каналізаційні мережі побудовані в 4 селах: Тавричанці, Коробках, Роздольному, Малокаховці. Всі системи водовідведення потребують реконструкції.

     Гострою проблемою є невідповідність технічного стану каналізації в с.Коробки  технічним нормам, недієздатність  каналізаційної насосної станції, проблеми відведення каналізаційних стоків.

      В 2015 році планується:

- початок будівництва і реконструкції мережі каналізаційної мережі та очисних споруд с. Роздольне за рахунок державного бюджету на суму 4739,047тис. грн.   

Відділ освіти

З метою забезпечення належної підготовки навчальних закладів до нового 2015/2016 навчального року та до роботи в осінньо-зимовий опалювальний період  відділом освіти, молоді та спорту сплановано та здійснено ряд організаційних заходів.

У районі функціонує 19 дошкільних навчальних закладів (далі ДНЗ). Усі дитячі садки мають автономне опалення, 14 з них опалюються вугіллям кам’яним, 5 - природним газом. Загальна потреба у вугіллі кам’яному по ДНЗ на опалювальний період 2015/2016 років складає 188 тон станом на 14 вересня,  з урахуванням залишку, завезено 135,6 тонни кам’яного вугілля, що становить 72 %  від потреби.

Через активну співпрацю з сільськими радами, батьками  та завдяки дієвій підтримці землекористувачів у 2014/2015 навчальному році дошкільними навчальними закладами освоєно 453,6 тис. грн. У Василівському, Червоноперекопському, Малокаховському  ДНЗ встановлено огорожу за рахунок бюджетних  коштів. У Петропавлівському дитячому садку проведено капітальний ремонт покрівлі (вартість робіт 127,7 тис. грн.), у Малокаховському дитячому садку здійснено заміну котла та проведено поточний ремонт тепломережі на  загальну суму 174,58 тис. грн. У Коробківському ДНЗ за рахунок сільської ради встановлено 10 металопластикових вікон (на загальну суму 35 тис. грн.).

       Станом на 01 вересня 2015 р. мережа шкіл складає 26 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких працюють 435 педагогів. В цілому заклади освіти забезпечені педагогічними кадрами. Вакантними залишаються  посади вчителів фізики та біології і хімії в Тавричанському виховному комплексі та Заозерненській ЗОШ І-ІІІ ст. відповідно.

Для забезпечення належного температурного режиму у приміщеннях шкіл в опалювальний період 2015/2016 року передбачено, за рахунок  державного (освітня субвенція) та районного бюджетів, кошти на загальну суму 5929,0 тис. грн.:

- на закупівлю кам’яного вугілля та дров;

- на розрахунки за водопостачання, електричну енергію та природний газ.

   Залишок вугілля кам’яного у навчальних закладах станом на 14.09.2015 року становить 315,3 тони. За кошти, які передбачено у кошторисі 2015 року, для проходження опалювального періоду 2015/2016 роки в жовтні буде придбано 115,85 тонн вугілля. Загальний обсяг коштів, необхідний  на придбання вугілля для опалення навчальних закладів до кінця січня 2016 року,   становить 570,0 тис. грн., або 160 тон (ціна вугілля марки АМ – 3350,00 грн., АС- 3250,00 грн., Г – 2250,00 грн. за 1 тону) та до кінця опалювального періоду 2015/2016 року (лютий – квітень) – ще 1340,0  тис. грн. - 400 тон. У жовтні 2015 року буде придбано 200 м. куб. дров..

         З метою забезпечення належних умов для безпеки життєдіяльності вихованців та учнів постійно проводиться технічне обслуговування газового обладнання, обслуговування сигналізації загазованості. Виконано роботи по вимірюванню контуру заземлення, фази/нуль та грозозахисту у 31 навчальному закладі  (26 ЗНЗ та 5 ДНЗ) на суму 25,0 тис. У серпні 2015 року проведено  перезарядку та технічне обслуговування вогнегасників на суму 22,0 тис. грн.

Проведено поточний ремонт електричних плит Чорнянської, Костогризівської ЗОШ І-ІІІ ст., Любимівської ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ№1 на суму 9,7 тис. грн.

За рахунок спонсорських, батьківських та коштів  сільських рад (станом на 01.09.2015р. залучено 1062,24 тис. грн.) виконано поточний ремонт приміщень навчальних кімнат, харчоблоків, спортивних зал.

У тому числі у  Василівській ЗОШ І-ІІІ ст. за рахунок коштів сільської ради проведено капітальний ремонт покрівлі (загальна вартість робіт - 760,0 тис. грн.), ремонт асфальтного покриття дороги, яка являється під’їздом до навчального закладу (загальна вартість робіт - 80,0 тис. грн.). та проведено роботи по обробці дерев’яних конструкцій вогнетривкою рідиною та встановлення блискавкозахисту – 35,0 тис. грн.

Розпочаті роботи по капітальному ремонту покрівлі Новокам’янської ЗОШ І –ІІІ ст. за рахунок спонсорської допомоги ПП «Агрофірма «Гаван», яка складає 126 тис. грн.. На 18.09.2015 виконано 70 % запланованих робіт.

Працівниками шкіл, дошкільних закладів проводяться поточні ремонти котлів з заміною колосників, здійснюються ревізії існуючих мереж теплопостачання.

У липні 2015 року  придбано три котли для опалення кам’яним вугіллям Василівської,  Чорноморівської ЗОШ І –ІІІ ст. та Сергіївської ЗОШ І – ІІ ст.  на суму 78,9 тис. грн. У Сергіївській та Чорноморівській ЗОШ І –ІІІ роботи з установки котлів йдуть до завершення, а в Василівській ЗОШ І – ІІ ст. котел  планується почати встановлювати з 1 жовтня 2015 року.

         Станом на 18.08.2015 року  інженерні комунікації у навчальних закладах району підготовлені до роботи в осінньо-зимовий період на 100 відсотків.

Заборгованість за спожиті енергоносії станом на 18 вересня  2015 р. відсутня.

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 02.06.2015 року № 211 «Про підсумки проходження опалювального сезону 2014/15 року та затвердження першочергових заходів з підготовки підприємств житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимових умовах 2015/16 роках» у період з 12 по 14 серпня комісією у складі Першого заступника голови районної державної адміністрації, начальника відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації; начальника Каховського РВ ГУ ДСНС України у Херсонській області; начальника Каховського районного Управління Головного управління Держсанепідемслужби України, голови районної організації профспілки працівників освіти здійснено перевірку готовності навчальних закладів до нового 2015/16 навчального року. Висновок комісії - навчальні заклади району до нового навчального року готові.

Разом з тим, є ряд питань щодо забезпечення підготовки закладів освіти до осінньо-зимового періоду 2015/16 року, які потребують вирішення:

1.     Забезпечення  вугіллям до кінця січня 2016 року – 570,0 тис. грн.

2.     Забезпечення  вугіллям до кінця опалювального періоду 2015/2016 року – 1340,0 тис. грн.

3.     Заміна димових труб у Любимівській ЗОШ І-ІІІ ст.№2, Н.Кам’янській ЗОШ І-ІІІ ст., Василівській ЗОШ І-ІІІ ст., Дудчинській ЗОШ І-ІІІ ст. – 100,0 тис. грн.

Питання виділення необхідних коштів  виноситься на розгляд районної сесії.

Відділ культури

Загальна кількість закладів культури – 63, із них :

-30 закладів клубного типу, які знаходяться в окремих приміщеннях (комунальна установа «Каховський районний будинок культури ім. М.В.Фрунзе», 14 сільських Будинків культури,15 сільських клубів);

-30 закладів бібліотечного типу ( комунальна установа «Каховська районна об’єднана бібліотека ім. М.І.Братана» -  в яку входять 26 бібліотек (ЦРБ, районна бібліотека для дітей та 24 сільські бібліотеки-філії) ; 2 – селищних (Любимівська бібліотека №1 та №2), 2 – сільські (М.Каховська, Заозерненська).

З них в окремих приміщеннях знаходиться – 5, в приміщеннях клубних закладів – 14 та  у приміщеннях інших відомств (початкових школах, дитячих садочках, сільських радах) -19.   

 Одна комунальна установа «Каховський районний краєзнавчий музей» до якого входить 3 музеї, які носять звання «Народний»: с.Семенівка, с.Малокаховка, с.Чорнянка).

Заклади культури опалюються :

- централізоване опалення -  3 об’єкта;

- пічне  – 2 об’єкта;

- автономне - 16 (газове, котли на вугіллі та альтернативному паливі);

- електроприладами - 42 («УФО», електрокотли, масляні радіатори).

 В кошторисах витрат на утримання закладів культури, які мають автономне та централізоване опалення  передбачено  178,9 тис. грн. (використано 138,9 тис. грн.  залишок 39,9 тис. грн.), видатки на забезпечення газом  - 202,2 тис. грн. (використано протягом січня-березня 142,7 тис. грн.). Придбання вугілля (брикетів) планується протягом жовтня поточного року на суму 50.1 тис. грн.

Договори з тепло та газопостачальними організаціями укладені строком до 31.12.2015 року.

Кошти на електроенергію передбачено. Розрахунки з підприємствами теплопостачання проводяться своєчасно .

По підготовці закладів культури до осінньо-зимового періоду проведена відповідна робота, а саме:

- в бюджеті КУ КРОБ (комунальна установа Каховська районна об’єднана     бібліотека) передбачено кошти на заміри опору та заземлення (250 грн.);

         -  повірку лічильника (200 грн.);

         -  перевірку сигналізації загазованості (720 грн.);

         -  атестацію та заправку вогнегасників (2000 грн.);

          -  придбання будівельних матеріалів (2000 грн.).

Проведені заходи по ремонту:

-  РБК ім. Фрунзе – проведено косметичний ремонт на суму 1,1 тис. грн.;

- Петропавлівський СК – встановлено металеві двері на суму 11,3 тис. грн. та закуплено прилад для опалення приміщення  на суму 2,4 тис. грн.;

Планується наступні заходи:

  - Любимівський БК – капітальний ремонт кімнат, фойє, частковий ремонт даху на суму 310,0 тис. грн.;

    - Малокаховський БК – капітальний ремонт даху та стін – 453,0 тис. грн.;

    - Н.Кам’янський СК – косметичний ремонт на суму 1,6 тис. грн.;

    - Чорноморівський СК – заміна 3-х вікон та 4-х дверей (за рахунок спонсорів).

Станом на 18.09.2015 року до роботи в осінньо-зимовий період  готові 92% від загальної кількості закладів культури Каховського району, інші заклади планується підготовить протягом  жовтня поточного року.

Каховська центральна районна лікарня.

 В результаті аналізу стану будівель, споруд та заходів по підготовці об’єктів до роботи в осінньо-зимовий період 2015/16 роках, які будуть виконуватися, в міру надходження грошей з сумісного бюджету, станом на 18.09.2015 року виконані такі роботи:

     -    проведено поточний ремонт газових котелень № 1,2.

     -  проведено ремонт опалювальної системи  хірургічного та терапевтичного корпусів – загалом 186 погон. м;

     -    заготовлено вугілля 41,5 тон на суму 120 тис. грн.

-         проведено профілактичний ремонт та випробування контуру заземлення трансформаторних підстанцій;

-         проведено профілактичний ремонт щитів освітлення;

-         перевірено технічний стан Кіп та А, вузлів обліку теплової енергії;

-         проведено ремонт системи водопостачання;

-         проведено посвідчення водогрійних котлів;

-         перевірено стан та вентиляційних систем;

-         проведено ремонт зовнішнього газоходу у котельні за адресою вул.. Першотравнева, 34;

-         на випадок ожеледиці, об’єкти ЦРЛ забезпечені піском;

-         проведена ревізія всіх систем опалення та водопостачання;

-         забезпечені засобами захисту, спорядженням та інструментом працівників по обслуговуванню теплових установок та газо забезпечення;

-         проведені необхідні навчання та інструктажі.

    На підготовку ЦРЛ до сталої роботи в осіннє – зимовому періоді  загалом використано :120 206   грн.:

- з них бюджетних коштів :119 000 грн.;

- залучених коштів: 1 206  грн.

   Акт готовності до роботи  в опалювальний період   теплового господарства закладів ЦРЛ отримано – 18.09.2015 року. 

Каховський районний центр первинно медико – санітарної допомоги.

До складу Каховського Районного центру первинної медико - санітарної допомоги (КРЦПМСД)  входять:

- 14 амбулаторій загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ);

     - 22 фельдшерських  (ФП) та фельдшерсько – акушерських пункту (ФАП).

      В м. Каховка розміщені АЗПСМ №1 по вул.. Свердлова, 36; АЗПСМ №2      по вул. Першотравнева, 34; АЗПСМ №3 по вул.. Леніна, 15.

На балансі КРЦПМСД знаходяться будівлі:

      - АЗПСМ №3

      - ФП с. Вільна Україна

      - ФАП с. Архангельська Слобода.

      - нежиле приміщення вбудоване в багатоквартирний житловий будинок по пр.  Ворошилова, 18,

    інші приміщення 33 об’єктів КРЦПМСД орендує у Каховської ЦРЛ та сільських рад.

      Із урахуванням залишків, твердим паливом, як то: вугілля АМ – 18,849 т. на 65,700 тис. грн, брикет дров’яний – 46,5 т. на 91,900 тис. грн.  забезпечені – 28 об’єктів.

    Опалення АЗПСМ №3 – централізоване договір на теплопостачання укладено до кінця 2015 року з КПТМ «Теплокомуненерго».

   За опалення  6 орендованих об’єктів природним газом  проводиться відшкодування  за спожитий газ.

   АЗПСМ в с. Червоний Перекоп  опалюється за допомогою нагрівача  «Эко-45», затрати за спожиту електричну енергію відшкодовується орендодавцю.

   ФП с. Мар'янівка – опалюється котлом дитячого садка.

         Кошти на енергоносії, як на відшкодування так і на прямі договори в                                           кошторисі Каховського РЦПМСД – передбачено.

   В червні 2015 р. проведено метрологічну повірку комерційних вузлів обліку теплової енергії – 2 од. – АЗПМСМ №3

  Проводяться ремонти внутрішніх приміщень об’єктів КРЦПМСД господарським способом.

 Згідно рішення сесії районної ради, виділено 41 тис.  грн. на проведення реконструкції нежилого  приміщення  аптеки №151, вбудованого  в багатоквартирний житловий будинок  за адресою : м. Каховка, проспект Ворошилова, 18, для розміщення АЗПСМ №2. Проведено підготовчі роботи, експертизу кошторисної документації. Складається декларація на початок робіт. Для опалення приміщень АЗПСМ №2, придбано електричні конвектори із збільшенням потужності споживання електроенергії  на опалювальний період.            

    На ремонт ФП с. Мар'янівка , за рахунок коштів ТОВ «Агробізнес»  в якості благодійної допомоги, (проводиться заміна віконних блоків  – 8 од., дверних блоків – 4 одиниці), станом на 18.09.2015 року з початку року освоєно 236 033  грн.

     Акт готовності до зими   теплового господарства закладів КРЦПМСД ( на будівлі, що на балансі КРЦПМСД; а саме: АЗПСМ № 3, м. Каховка, вул.  Леніна,15; ФП с. В.Україна) отримано – 10.09.2015 року. 

            Проблеми підготовки до зими закладів КРЦПМСД.

1.   Не вирішені питання, щодо водопостачання  об’єктів : ФП с. Подівка;

ФП с. Калинівка; ФАП с. Сергіївка; ФП с. Наталівка; ФП с. В.Україна.

     2.  Надіслано листа звернення до депутатів сільської ради с. Роздольне, щодо опалення приміщень будівлі  АЗПСМ тепловим генератором, та ремонту покрівлі.

В будівлі крім АЗПСМ знаходяться: Територіальний центр, лабораторія Каховської ЦРЛ; це ті підрозділи в приміщеннях яких заведено повітря проводи.

Необхідно розробити механізм проведення розрахунків за спожиті тепловою установкою – електроенергію та палива.

Вирішити питання з опалювачем.

      3.  Не вирішені питання, щодо опалення приміщень стоматологічних кабінетів та лабораторій, що підпорядковуються Каховській ЦРЛ, але розміщені в будівлях, які орендує у сільських радах КРЦПМСД: с. Роздольне; смт. Любимівка; с. Цукури;

 с. Семенівка; с. Федорівка.

     Автобусний парк

     Загалом по 15 приміським маршрутам  курсує 64 автобуси ( 30 власних та 34 орендованих). Автобусним сполученням охвачені всі населенні пункти району, за виключенням села Чорнянка де пригороднього сполучення з районним центром немає декілька років,  а рейси по селах Волинське,  Слиненко та Остапенко  відбуваються лише один раз на тиждень.

     Основною проблемою діяльності підприємства є: заборгованість у сплаті компенсації за перевезення пільгових категорій громадян,  на 1 вересня 2015 року сума заборгованості складає 276 857,04 грн.;

 Комунальні дороги.

      Каховський район налічує 344,1 км (або 1,721 млн. м2) комунальних доріг, більшість з яких потребує ремонту.

На поточний та капітальний ремонтам доріг комунальної власності Каховського району в 2015 році з місцевих бюджетів заплановано виділення  – 1337,833 тис. грн. На 18.09.2015 року освоєно 642,371 тис грн. за рахунок власних коштів сільських рад.

 На сьогоднішній день підприємство «Арбат» виконало роботи в с. Подівка, поточний та ямковий ремонт смт. Любимівка – 563,5 кв. м., в с.Малокаховка -100 кв. м, продовжує роботи по поточному ремонту в селах Червоний Перекоп, Петропавлівка. Розпочата робота по дорогах населеного пункту с.Чорнянка. Крім того укладені договори ( на 18.09.2015 р. – 8 договорів)  на виконання ремонтних робіт.

Філія ДП «Херсонський облавтодор»  Каховська ДЕД  за спонсорські кошти виконала наступні роботи:

-         ямковий ремонт дороги між селами Скворцівка - Мар’янівка – Тавричанка від каналу Р1-1 до а/дороги Р47, км 81;

-         ямковий ремонт по с.Тавричанка, всього 800 м2.

    Крім цього, виконано покосів трави на узбіччі доріг:

-         376 км механізованим способом та 25 тис.м2.

   До кінця вересня планується виконання покосів в такому ж обсязі.

   Для виконання завдання по обслуговуванню доріг в умовах осіннє-зимового періоду експлуатації, Каховська ДЕД має в своєму розпорядженні, на 11.09.2015 року, протиожеледні матеріали: сіль - 220 т. Для боротьби із сніговими занесеннями та голо льодом залучається наступна техніка : автогрейдери - 2 шт, комбіновані трактори МТЗ – 3 шт, Т-150 – 1  шт, комбіновані дорожні машини КраАЗ –2 шт.

    Кількість техніки та особового складу підприємства не забезпечує потреби в обслуговуванні доріг в складний зимовий період, брак фінансування не дозволяє створення додаткових резервів, тому, для посилення виробничої потужності та ефективності заходів підготовки до зими планується:

 - укладання договорів з Новокаховським ШЕУ та ПрАТ «ДСУ – 12» на залучення техніки;

- встановлення застережливих та інформаційних знаків, снігозатримувальних щитів;

- створення оптимального резерву паливо – мастильних матеріалів.

    Складено перелік снігозаносних ділянок, першочергові заходи та графіки обробки ділянок доріг протиожеледними матеріалами.

        Виходячи з досвіду попередніх років та специфіки роботи по пріоритету  обслуговування доріг підрозділами Облавтодору – спочатку  дороги державної власності, територіальні, обласні, місцеві дороги, черга до обслуговування доріг по населених пунктах доходить тоді, коли в ній відпадає потреба.

   Тому слід рекомендувати головам селищної та сільських рад укладення договорів з підприємствами, фермерськими господарствами, фізичними особами підприємцями – власниками техніки, які ведуть свою діяльність на території відповідної сільської ради та можуть надати допомогу по снігоочищенню доріг комунальної мережі.

Агропромисловий комплекс

Станом на 18.09.2015 року сільгосптоваровиробниками району проводяться роботи по збиранню пізніх сільськогосподарських культур. До збирання підлягає: зернових культур 3 тис. га:  із них кукурудзи – 2,6 тис. га, сорго – 68 га, проса – 23 га, гречки 158 га, соняшника – 14,2 тис. га, сої – 28,4 тис. га.

На даний час соя скошена на площі 4700 га (16,5% площ), намолочено 15602 тони, врожайність складає по 33,2 ц/га, соняшник скошений на площі 5079 га (35,8 % площ), намолочено 8720 тонни, врожайність склала 17,2 ц/га. Просо скошено на площі 23 га, намолочено 29,3 тонн при врожайності 12,7 ц/га. Гречка скошена на площі 32 га, намолочено 41,6 тонн, при врожайності 13 ц/га.

Овочів при завданні 228 тис. тонн зібрано 128,2 тис. тонн, або 56,2%, баштанних культур зібрано 3664 тонн, або 73,2 %, картоплі зібрано 29 тис. тонн, або 104 % до плану на рік.

Сільгосптоваровиробники району під врожай 2016 року планують посіяти 30,1 тис. га озимих  культур. З них - озимої пшениці 25 тис. га, озимого ячменя 2 тис. га, озимих на зелений корм 100 га,  крім того озимого ріпака – 3 тис. га.

Завершено підготовку ґрунту під посів озимих культур. Підготовлено 30 000 га риллі.

Для проведення посівної підготовлено 5,9 тис. тон насіннєвого матеріалу.

Район забезпечив себе в повному обсязі насінням озимих зернових, а також насіннєві господарства мають додатково на реалізацію насіння більше 2 тис. тон. Все насіння високих репродукцій, одеської та херсонської селекції.

В районі вже розпочато посів озимих культур. На сьогодні з плану посіву озимого ріпаку 3 тис. га сільгосптоваровиробниками вже посіяно 2851 га, або 95%. Посіяно озимих на зелений корм 66 га, або 66%.Посіяно озимої пшениці 3,5 тис. га, або 14% від плану.

На протязі року виконано 384,9 тис. гектарополивів, кратність поливу складає 6,4 (рази).

На 1 09.2015 поголів’я тварин складається з:

-         великої рогатої худоби – 5860 голів, в томі числі корів – 3583 голів;

-         свиней – 20450 голів;

-         овець і кіз – 4300 голів;

-    птиці – 392,5 тис. шт.

Всі приміщення тваринницького комплексу готові до зими, та на 100% забезпечені кормами.

Каховський РЕЗ і ЕМ в повному обсязі виконав заплановані заходи по підготовці до осінньо-зимового періоду. Проведено ремонт та обслуговування  трансформаторних підстанцій, повітряних ліній електропередач, які  знаходяться на балансі ВАТ «Херсонобленерго». Підготовлено транспортні засоби та  приміщення підприємства.

Перший заступник голови районної

державної адміністрації                                                 С.О.Шевченко

Друк