header

Засідання постійної депутатської комісії районної ради з питань управління спільною власністю територіальних громад району, будівництва, транспорту, водозабезпечення та газифікації населених пунктів району (02.11.2017р.)

П Р О Т О К О Л
засідання  постійної депутатської  комісії  районної ради з питань управління спільною власністю територіальних громад району, будівництва, транспорту, водозабезпечення та газифікації населених пунктів району                                       
 
02.11.2017 року
4.00 год.
каб.№420

 

Члени комісії: 
 
Репілевський Данило Едуардович - голова комісії
Обушний Олександр Володимирович - заступник голови комісії
Романчук Сергій Вікторович
Раілко Світлана Петрівна
 
 
Запрошені:
 
Тавричанський сільський голова            - Гречка Юрій  Анатолійович
ТОВ «ТД «Продексім»                           - Власенко Володимир Володимирович
ФО Мельник І.М.                                    - Мельник Ігор Михайлович
ПрАТ «Фрідом Фарм Інтер.»                 - Чуприна Олександр Петрович
ФГ «Травень»                                         - Стукан Сергій Миколайович
ДПДГ «Асканійське»                             - Князєв Олександр Володимирович
ТОВ «Агро-Стар»                                   - Лохматов Єгор Васильович
ПСП «Діамант»                                       - Дроздик Сергій Миколайович
ПСП «Таврія Агро»                                - Чечко Ігор Валентинович
ПСП «Влада»                                          - Скороходов Сергій Іванович
ТОВ «Глобус Каховка»                          - Сурін Сергій Вікторович
 
Присутні:
 
Депутат районної  ради,
голова Каховської РДА                           - Салтиков Валерій Миколайович
Депутат районної ради,
голова Каховської районної ради          - Тертична Тетяна Станіславівна
Депутат районної ради                          - Бойко Олександр Олександрович
Керуючий справами районної ради       - Любак Володимир Іванович
Головний спеціаліст районної ради      - Оніщенко Марина Петрівна

 ПОРЯДОК  ДЕННИЙ:

 

         1. Про розгляд листа Тавричанської сільської ради від 10.10.2017 р. №1050 щодо виділення часток майна спільної власності територіальних громад Каховського району.
         Доп.: Репілевський Д.Е. - голова комісії
        
         2. Про розгляд звітів з незалежної оцінки внутрішньогосподарської меліоративної мережі та ДМ «Фрегат», які обліковуються на балансі Тавричанської сільської ради і є спільною власністю територіальних громад Каховського району.
         Доп.: Репілевський Д.Е.        - голова комісії
 
 
1. СЛУХАЛИ: Репілевського Д.Е. - На розгляд комісії надійшов лист Тавричанської сільської ради від 10.10.2017 р. №1050 щодо виділення часток майна спільної власності територіальних громад Каховського району (Дудчинської, Заозерненської, Тавричанської сільських рад) Тавричанській сільській раді.
 
ВИСТУПИЛИ:
Бойко О.О. - треба щоб був єдиний порядок або методика розподілу майна.
Гречка Ю.А. - просимо  Каховську районну раду розробити Порядок розподілу майна, що є спільною власністю територіальних громад Каховського району з метою передачі у комунальну власність сільських об’єднаних територіальних громад.
Репілевський Д.Е. - чинним законодавством України не передбачено прийняття органами місцевого самоврядування окремого нормативно-правового акта з питання поділу та передачі майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад району, у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.
        
Постійна комісія одноголосно дійшла висновку:
1. Дане питання розглянути неможливо в зв’язку з відсутністю спеціальної законодавчої бази щодо виділення частки із спільної власності територіальних громад району.
2. Питання потребує додаткового вивчення та напрацювання законодавчої бази.
        
 
2. СЛУХАЛИ: Репілевського Д.Е. - На розгляд комісії надійшов лист від Тавричанської сільської ради щодо затвердження звітів з незалежної оцінки внутрішньогосподарської меліоративної мережі та ДМ «Фрегат», які обліковуються на балансі Тавричанської сільської ради і є спільною власністю територіальних громад Каховського району.
 
ВИСТУПИЛИ:
Тертична Т.С. - під час підготовки проекту рішення для розгляду на сесії Каховської районної ради, виникли питання щодо розбіжностей в наданих матеріалах звітів з незалежної оцінки та рецензій на звіти, тому даний пакет документів було відправлено на розгляд постійної депутатської комісії районної ради з питань управління спільною власністю територіальних громад району, будівництва, транспорту, водозабезпечення та газифікації населених пунктів району для попереднього узгодження та з’ясування подальших дій.
Чуприна О.П. - ми заплатили свою частку за проведення незалежної оцінки і не бачили матеріали звіту. Зараз ми бачимо що оцінка завищена.
Дроздик С.М. - Жодної копійки з боку орендодавців не витрачено на ремонти внутрішньогосподарської меліоративної мережі та ДМ «Фрегат». Усі ремонти  та заміну труб проводимо за власний рахунок, а потім ще за це платимо орендну  плату. 
Лохматов Є.В. - Ефективно працювати на зрошувальній мережі при тому, яка вона є на теперішній час не можливо. Приходиться замінювати труби за власний рахунок, бо жодних поліпшень мережі та ДМ «Фрегат»  з боку Орендодавця не проводиться. А тут ще така оцінка, звідки таке підвищення,  які вкладення з боку Орендодавця зумовили таке збільшення вартості внутрішньогосподарської меліоративної мережі та ДМ «Фрегат» ?
Гречка Ю.А. - Тавричанська сільська рада розуміє що оцінка завищена, ми самі були здивовані  такою вартістю.
Дроздик С.М. - Як розподіляється орендна плата ?
Оніщенко М.П. - Орендна плата за ДМ «Фрегат» 100% перераховується до бюджету Тавричанської сільської ради, за оренду внутрішньогосподарської меліоративної мережі 70% до бюджету Тавричанської сільської ради і 30% до місцевого бюджету Каховського району. Кошти на відновлення внутрішньогосподарської мережі не вкладались, а йшли на утримання дитячих садків, шкіл.
Лохматов Є.В. - Добре, хто буде проводити капітальний ремонт мережі ?
Тобто Орендарі  за власний рахунок провели усі види ремонтів мережі та ДМ «Фрегат», та  за рахунок орендарів і збільшилась оцінка цього майна.
Бойко О.О. - За таку ціну треба зобов’язати Тавричанську сільську раду здійснити реконструкцію внутрішньогосподарської меліоративної мережі.
         Експерт застосовує різні підходи оцінки. Чому обраний такий підхід, що призвів до збільшення вартості у десятки разів? Експерт взяв вартість нової машини на теперішній час, мінус знос 75% ось вам і вартість машини 70-х років випуску. А чому 75% зносу?
Оніщенко М.П. - Експерт у звіті пише що стан нерухомості оцінювався шляхом візуального обстеження, якого не було жодного разу. Як зараз з’ясовується, що жоден орендар не бачив на своєму полі представників, які проводили незалежну оцінку.
         При підготовці проекту рішення було виявлено два звіти  з незалежної оцінки майна  на одну й ту ж саму машину з різницею в 1 гривню вартості, а саме звіт №Д-03/03/17-12, №Д-03/03/17-11. Також на звіт з незалежної оцінки майна №Д-03/03/17-01 в якому оцінено 11 од. ДМ «Фрегат» зроблено дві рецензії: одна на 8 од. друга на 11 од. ДМ «Фрегат».
         З листа Тавричанської сільської ради незрозуміло, які саме звіти з незалежної оцінки майна треба затвердити.
Постійна комісія вирішила одноголосно: Направити питання на доопрацювання.
 

 

 
Голова постійної комісії                                                      Д.Е.Репілевський
 
 

 

КАХОВСЬКА РАЙОННА РАДА  ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТІЙНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ УПРАВЛІННЯ СПІЛЬНОЮ ВЛАСНІСТЮ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД РАЙОНУ,
БУДІВНИЦТВА, ТРАНСПОРТУ, ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ГАЗИФІКАЦІЇ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ РАЙОНУ
 
ВИСНОВКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ
від 02.11.2017р.

 

Про затвердження висновків оцінки вартості
внутрішньогосподарської меліоративної мережі
та  ДМ «Фрегат», які обліковуються на балансі
Тавричанської  сільської ради

 

Розглянувши  клопотання Тавричанської сільської ради від 27.09.2017 р. №985 щодо затвердження висновків оцінки вартості внутрішньогосподарської меліоративної мережі та ДМ «Фрегат», матеріали звітів з незалежної оцінки майна спільної власності територіальних громад Каховського району та рецензій на звіти з незалежної оцінки, керуючись ст.47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постійна комісія

 Р Е К О М Е Н Д У Є :

         1.  Направити  питання  на доопрацювання.

 

Голова постійної комісії                                                                Д.Е.Репілевський
 
 
  
 
 
 
КАХОВСЬКА РАЙОННА РАДА  ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТІЙНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ УПРАВЛІННЯ СПІЛЬНОЮ ВЛАСНІСТЮ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД РАЙОНУ,
БУДІВНИЦТВА, ТРАНСПОРТУ, ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ГАЗИФІКАЦІЇ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ РАЙОНУ
 
ВИСНОВКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ
 
від 02.11.2017р.

 

Про розгляд листа Тавричанської сільської
ради від 10.10.2017 р. №1050 щодо виділення  
часток майна спільної власності територіальних
громад Каховського району

 

 

         Розглянувши лист  Тавричанської сільської ради від 10.10.2017 р. 1050 щодо виділення  часток майна спільної власності територіальних громад Каховського району (Дудчинської, Заозерненської, Тавричанської сільських рад) Тавричанській сільській раді, керуючись  ст.47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постійна комісія дійшла
ВИСНОВКУ:
        
1. Дане питання розглянути неможливо в зв’язку з відсутністю спеціальної законодавчої бази щодо виділення частки із спільної власності територіальних громад району.
2. Питання потребує додаткового вивчення та напрацювання законодавчої бази
        

 

Голова постійної комісії                                                      Д.Е.Репілевський
 

Друк