header

ХХХІ сесії

ПРОТОКОЛ

ХХХІ позачергової  сесії районної ради VІ скликання

16.05.2014

9.00  Зала засідань              

О 900 голова районної ради М.П. Крупін відкриває сесію районної ради.

ГОЛОВА  РАДИ

Шановні депутати та запрошені!

Із загальної кількості 38 депутатів районної ради на сесію прибули 23 депутата. Відсутні  15 депутатів.

На сесію запрошені керівництво райдержадміністрації,   начальники управлінь   райдержадміністрації.

Згідно ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вношу пропозицію відкрити ХХХІ позачергову сесію районної ради шостого скликання.

Інші будуть пропозиції? Немає. Голосуємо. Хто за те, щоб розпочати ХХХІ позачергову сесію районної ради?

За 23. Проти і утримались немає. Приймається.

ХХХІ позачергова сесія районної ради VІ скликання оголошується відкритою.

ГОЛОВА  РАДИ

Шановні депутати!

Для визначення результатів голосування під час роботи сесії нам необхідно обрати лічильну комісію.

Пропонується лічильна комісія у складі 2-х чоловік. Немає заперечень щодо кількісного складу? Немає. Персонально:

1.  Чепурко В.І.             - депутат районної ради.

2. Осаволюк М.О.        - депутат районної ради.

Будуть інші пропозиції щодо складу лічильної комісії?

Немає. Голосуємо.

ГОЛОВА  РАДИ

Шановні депутати!

Для ведення протоколу сесії, розгляду запитів, листів, заяв нам необхідно обрати секретаріат сесії. Пропонується секретаріат у складі 2-х чоловік, персонально:

1.  Дудка Т.Ю.               - депутат районної ради.

2. Сілін І.В                      - депутат районної ради.

Не буде заперечень щодо складу секретаріату? Голосуємо.  Хто за те, щоб затвердити секретаріат у такому складі?

Юридична група  сесії пропонується у складі 2-х чоловік, персонально:

1.  Ходос Сергій

Васильович                                 -депутат районної ради

2.  Любак Володимир                     -  керуючий справами,

Іванович                                      депутат районної ради.         

Заперечень не буде щодо даних кандидатур?   Немає. Голосуємо.

ГОЛОВА РАДИ

Шановні депутати!

Пропонується прес-група в складі 2-х чоловік, а саме:

1.   Ткач О.О                                            - депутат районної ради

2.  Мальчиков В.Я.                                 - депутат районної ради

Будуть інші пропозиції щодо прес-групи?

Немає. Голосуємо.

ГОЛОВА  РАДИ

Шановні депутати!

Нам необхідно затвердити порядок денний та регламент роботи сесії.

Вашій увазі пропонується наступний  порядок денний:

На порядок денний вноситься одне питання:

1. Про внесення змін до рішення ХХІХ сесії районної ради шостого скликання від  31 січня 2014 року № 429 „Про районний бюджет на 2014 рік

Доп.: Татунова Н.М. - начальник фінуправління райдержадміністрації.

Гот.: фінуправління райдержадміністрації, постійна комісія  районної  

ради  з питань планування, бюджету, фінансів та оподаткування.

2.Про внесення доповнень до рішення ХLІІ сесії районної ради  V скликання від 22.10.2010 р. №598 «Про районну програму поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2010 – 2014 роки».

Доп.: Тертична Т.С. – заступник голови райдержадміністрації.

Гот.: управління соціального захисту населення райдержадміністрації, постійна комісія районної ради з  питань охорони здоров’я, материнства,  дитинства  і  соціального  захисту населення.

ГОЛОВА  РАДИ

Шановні депутати!

Доповнення чи зміни будуть до порядку денного? Немає. Хто за даний порядок денний? Прошу голосувати.

Пропонується  наступний регламент роботи сесії:

-  для запитів, звернень, запитань та заяв - до 30 хв.

- для доповіді з першого   питання - до  10 хв.

- для доповіді з другого    питання - до  5 хв.

- для виступаючих- до 7 хв. кожному                                                                                                      

- для повторно-виступаючих- до 3 хв. кожному                                     

Сесію провести за   1 годину                                                 

ГОЛОВА  РАДИ

Шановні депутати!

Хто за дану пропозицію прошу голосувати.

Капустіна Н.О. Шановні депутати!

Я хочу до Вас  звернутися з питанням щоб не затверджувати на посаду головного лікаря Віттіха О.О. В залі представники громади. Ми просимо щоб нам надали слово. Щоб довести до вас суспільно важливу інформацію, крім того нещодавно прийняли нові поправки до Закону « Про інформацію». Згідно якого  будь-який  громадянин може бути присутній на сесії і просити слово. Ми просимо, щоб ви нас вислухали і почули. Просимо надати нам слово на початку.

ГОЛОВА  РАДИ

Шановні депутати!

У нас у залі присутні    представники громади м. Каховка.        

Хто за те щоб були присутні на сесії представники громади м. Каховка. Прошу проголосувати.

ГОЛОВА  РАДИ

Шановні депутати!

Є пропозиція надати слово для  виступаючих,  згідно регламенту  до 5 хвилин.

Капустіна Н.О.

Три чоловіка до 5 хвилин нам буде достатньо. Вчора ми звернулися щоб нам надали слово для виступу. Ми звернулися з листом щоб нас запросили на сесію коли буде розглядатися питання по Віттіху. Нас не повідомили, що на цій сесії не буде вирішуватися питання по головному лікарю. Тому ми просимо сьогодні щоб нас почули. Є дуже важлива інформація.

Крупін М.П. Вчора ми надали вам письмову відповідь, що питання про призначення головного лікаря на позачерговій сесії розглядатися не буде. Це питання буде розгладитися на черговій сесії 6 червня 2014року.  Питання кого запрошувати на сесію ми сьогодні будемо вирішувати на президії районної ради. Є два листи від громадської організації чорнобильців і «Дія» в якому вони просять бути присутні на сесії в кількості  до 100 чоловік . Це не можливо. На території району проживає 36,5 тисяч чоловік, які вибрали 38 депутатів, щоб вони представляли їхні інтереси. Громадські організації просять до 100 чоловік. Є пропозиція одному чоловіку до 5 хвилин виступити зараз на сесії.

ГОЛОВА  РАДИ

Шановні депутати!

Хто за  дану пропозицію? Прошу проголосувати.

Крупін М.П.  В Каховский районный совет поступило   письмо от профсоюзной организации медиков, которые заявили что 6 июня они готовы вывести на митинг 600  работников медицины чтобы защитить своего руководителя и себя, как медиков.

ГОЛОВА  РАДИ

Шановні депутати!

Слово предоставляется Капустиной.

Капустина Н.О. Я хочу довести до Вас наступну інформацію. Нещодавно відбулась сесія міської ради . До якої ми звернулись від своїх організацій , а також звернулись громадяни зі своїми скаргами. Міська сесія вислухала всіх на відміну від райради. Дуже дивує, що ви не хочете дослухатись до думки громади міста, які говорять не голослівно, а опираючись на документи, яких у нас пре достатньо. Міська сесія  прийняла     рішення не рекомендувати  на посаду головного лікаря Віттіха О.О. Прошу Вас  від громадської організації  і громади міста зважати це рішення і дослухатися до людей  і не затверджувати на посаду головного лікаря  Віттіха О.О. На минулій сесії це питання не розглядали. Була комісія, яка вирішила питання щодо з’ясування фактів.

Комісія з облздраву нікого нас не запрошувала,     документів у нас не попросили. На минулій сесії нам не дали змогу довести до вашого відома всю інформацію.  На  протязі двох днів ми збирали підписи громадян які проти про призначення Віттіха головним лікарем. Це звернення від мешканців міста Каховки та Каховського району. Є підписи і мешканців міста.

Зачитує звернення (додається)

Ми дуже поважаємо всіх медиків. Але шановні депутати, я особисто відповідаю за кожен підпис.

Ще хочу сказати що відкрито 4 кримінальні справи стосовно дії лікарів, документи в мене є і у  Сірка  М.Л. Ви можете з цими  справами ознайомитись. Це одна справа стосовно тілесних пошкоджень лікарями неврологічного відділення, інша справа не надання медичної допомоги.

Житель м. Каховка.

Я проходил мимо когда проходил сбор подписей. И у меня лично притензии к главному врачу. Моя жена закончила меучилище Береславское и я ходил с ней устраиваться на работу к глав врачу. Виттих  попросил взятку.И потом на это место взял другого человека за взятку . Поэтому   мы выражаем недоверие главному врачу.

Кузьменко.

Мы защитили родину, мы пострадавшие Чернобыльцы, обращаемся к Виттиху А.А. за помощью, чтобы нам дали деньги на лечение .Он отвечает, нет денег. У нас пенсия 2000 тысячи грн. как можно лечиться? В больнице у нас   наведите порядок. Там бардак.   Чтобы взять справку нужно ходить 2-е суток. У нас в организации 215 человек из них 26 человек инвалиды,     всё время отсылают денег на лечение нет. За что жить? Я прошу Вас чтобы вы не голосовали за Виттиха А.А.   Может новый человек прийдёт и наведёт порядок в больнице. Скоро мы все будем ездить лечиться  в Херсон или Новую Каховку. Почему в других районах есть деньги. Например в Белозёрке, Ивановке чернобыльцев лечат безплатно. Мы граждане Украины дайте нам слово.

Белая Л.К. Вас утроит другая кандидатура?

Сірко М.Л. Я прошу обратить внимание ,чтобы в больнице ввели журнал жалоб. Чтобы люди могли записать свои жалобы. Просто идти жаловаться это бесполезно. Нужно сделать как  в милиции . И чтобы раз в месяц райадминистрация  проверяла этот журнал.

Капустина Н.О.Нужно чтобы была альтернативная кандидатура Виттиху А.А.

Алексанян Г.Х. Мы не можем сейчас ничего решить нужно создать комиссию, которая может выслушать обе стороны.

Крупин Н.П. Сейчас после сессии будет президиум на котором мы будем утверждать список  приглашенных  на сессию которая  состоится 6 июня. Мы включили туда представителей от медицины это их профсоюз. По одному человеку от общественных организаций.  департамента облздрава. 20 мая будет суд. Виттих подал  в суд на райсовет . в том что перевод его на контракт незаконный. Так как он принят в 2000 году на бессрочный срок. Если суд примет решение что незаконно мы перевели его на контракт. Что может быть. Повестку мы получили. Как решит суд. То что уголовные дела открываются это ничего не значит. Как решит суд.

ГОЛОВА  РАДИ

Шановні депутати!

Переходимо до розгляду порядку денного позачергової сесії

З першого питання: Про внесення змін до рішення ХХІХ сесії районної ради шостого скликання від  31 січня 2014 року №429 „Про районний  бюджет на 2014 рік” слово надається  Татуновій Н.М. - начальнику фінансового  управління райдержадміністрації.  (доповідь додається).

ГОЛОВА  РАДИ

Шановні депутати!

В кого будуть запитання до доповідача?

Алексанян Г.Х. Чому на ремонт доріг Слобідській сільській раді виділяєте 20 тисяч гривень а Костогризівській 47 тисяч гривень?

Татунова Н.М. Рахується по формулі. Враховується кількість населення і сума податку на транспортні засоби сплачені в 2010 році.

ГОЛОВА  РАДИ

Шановні депутати!

Хто бажає виступити?

Немає.

Проект рішення є у Вас на руках.

Прошу голосувати.

(  рішення №488 додається).

ГОЛОВА  РАДИ

Шановні депутати!

З другого питання: Про внесення доповнень до рішення ХLІІ сесії  районної ради  V скликання від 22.10.2010 р. №598 «Про районну програму поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2010 – 2014 роки» слово надається  Тертичній Т.С. – заступнику голови райдержадміністрації.

Тертична Т.С. Шановні депутати! на минулій сесії були розподілені кошти    обласного бюджету щодо матеріальної допомоги та розміщення біженців з Криму в сумі 70 тисяч гривень. Ці кошти нам потрібно розподілити. Друге це  кошти матерям афганців  були виділені, але непередбачено поштові послуги в сумі 141 гривня. Комісія розглядала це питання і внесла пропозицію затвердити це рішення.

ГОЛОВА  РАДИ

Шановні депутати!

В кого будуть запитання до доповідача?

Мельниченко О.В. Де будуть приймати біженців, якщо  вони будуть?

Тертична Т.С. Це Тавричанка і Червоноперекопський аграрний ліцей, якщо в цьому буде потреба.

ГОЛОВА  РАДИ

Шановні депутати!

Ще будуть запитання?

Немає.

Проект рішення є у Вас на руках.

Прошу голосувати.

(  рішення №489 додається).

ГОЛОВА  РАДИ

Шановні депутати!

Слово для виступу надається  депутату Мальчикову В.Я.

Уважаемые депутаты!

Прошу вас помочь мне через районную газету «Каховская Зоря» высказать благодарность людям, которые помогли мне в строительстве памятника «Они защищали Родину» в селе Архангельская Слобода. Член Национального союза журналистов Украины Ус С.Т. поместил материал об открытии памятника, который вызвал недоумение и недоверие к журналистике.

Как это было…

Идею об увековечивании 30 погибших односельчан и оставшихся в живых и встретивших Великую Победу 90 участников Великой Отечественной войны. Эскиз памятника я вынес на обсуждение первичных организаций Компартии и Всеукраинского Союза советских офицеров, которые я возглавляю.  Тридцатого апреля мы вынесли вопрос на сход граждан села Архангельская Слобода, на котором было принято решение о сборе пожертвований. Избрали комиссию по финансовому контролю и отчетности. Памятник планировали открыть к 70-летию освобождения Каховки от немецко-фашистских захватчиков  - 2 ноября 2013 года. Но только в апреле 2014 года была собрана необходимая сумма 28 724 грн., из которых наличными было собрано 14 864 грн.

Хочу от вашего имени поблагодарить односельчан, которые внесли пожертвование на строительство памятника, а также выразить благодарность  уважаемым людям Каховщины - с высоким чувством гражданской ответственности  и долга: герою Украины – Микитину Я.И., мастеру-предпринимателю Щербине А.А., братьям Вакулич Владимиру и Юрию, Филипповичам, Ткаченку Н.Н., Алексаняну Г.Х., Мунтяну В.Л., Шелестову В.В., Степаняну С.Г.,  Карлу Стурену, Репилевскому Э.В., Непростому С.П., Хланю С.В. Депутатам от Компартии - Самойлик Е.С., Михайленко О.Д., Тарановскому А.Ф., Мельничуку В.С. Депутатам областного совета - Ващенку Ю.И. и Горстке Ю.В.

При активном участии односельчан на 6 проведенных субботниках и воскресниках, в свободное от работы время построили памятник, благоустроили площадь и отремонтировали постамент памятника маршалу В.К. Блюхеру. По первой просьбе, отложив домашние дела, работали на строительстве и благоустройстве парка «Солдатской Славы» Болотный Г.Н., Болотный В.Н., Стоянович А.А., Ротонос Г.Д., Фанин А.В., Артющок А.П., Слычко М.Н., Лазоренко И.Т., Сыч В.И., Стадницкий Александр, Стадницкий Юрий, Братковский Владимир, Коваленко Юрий, Лисниченко Александр, Войтович Сергей, Литвиненко Леонид, Мальчиков Максим, Корехь В.А., Волочнюк А.А., Дмитрук В.Г., Дмитрук А.Г.,  Зорин В.Ф., Третьяков В.И., Збрецкий Н.В., Мазур Н.Б., Кононенко С.Ф. Педколлектив и учащиеся школы провели 4 воскресника по наведению порядка и благоустройству территории  парка, стадиона.

Заботливыми женскими руками Мусиенко О.А. выкошена трава в парке, руками Алексеенко Н.И., Дмитрук Нины посажены цветы. Все мы вместе сделали нужное дело, чтобы сохранить память об участниках Великой Отечественной войны, передать эстафету памяти подрастающему поколению.

В проведении общего торжества, посвященного памятной дате истории Родины, принял активное участие священнослужитель батюшка Вадим. Поминальный молебен, благодарственные слова, идущие от сердца и глубины души, надолго запомнятся односельчанам. Проведя службу батюшка окропил обелиск с именами погибших в бою и завоевавших Победу односельчан. Выступающие на митинге Любак В.И., Ротонос Г.Д., Менисенко В.В., Мельничук В.С., Ус С.Т., Шуличенко А.М., ведущий Мальчиков В.Я. передали присутствующим особый настрой и значимость этого исторического события.

Праздник встретили всем селом, а выступление школьной художественной самодеятельности приняли тепло и радушно.

То о чем мы мечтали и над чем работали свершилось.

От себя хочу сказать . Шесть суботников мы проводили и наш председатель сельского сонета Шуличенко ни разу не пришел и не поблагодарил людей за то что они рабо тали на установке пам’ятника. В газете написано при активном участии Шуличенка А.М.  Еще хочу сказать что в наших лечебных заведениях нужно ввести журнал отзыва больных. Чтобы комиссия от администрации периодически провіряла записи. Чтобы не допустить беспредела. Люди подымают вопросы и немогут добиться. И еще нужно подумать об аптечках скорой помощи. В селах они пустые.

Крупин Н.П. Я был в вашем селе смотрел лично. Все в аптеках есть. Силами аптеки «Лювина» мы пополняли препаратами. Я был там два дня назад.

Мельничук В.С. Я хочу лично поблагодарить за работу, которую ведет секретарь партийной первичной организации Компартии и совета офицеров Мальчикова В.Я. а также всех жителей громады села Архслобода. Как хорошо смотрится  на центральной улице села памятник. Обидно что наша комунальная газета «Каховская зоря» и ряд других газет по своему все печатают. Я незнаю как другие к этому относятся но в газете была опубликованная совсем маленькая информация по празднованию 1 Мая. Ни чего не сказано о том как смело выступил  Любак В.И. Он говорил от районного совета.  Мы понимаем кто пришлел к власти они не хотят видеть флаг страны победителя. Эту великую Победу завоевали наши отци  и деды. Газета «Новый День» пишет что фракция комунистов не голосовала за финансирование праздников. Мы хотели чтобы добавили празники 1-Мая и 70 летие освобождения Херсонщины от фашистських захватчиков. Зачем в Каховке вводить разногласие. Написано в Каховке правят комунисты и регионалы. Также пишут что комунисты сепаратисты провели митинг на 1-Мая.  Устроили гонение на Компартию. Одно гонение привело к распаду Советского Союза. Я обращаюсь ко всем кто пишет статьи в газеты, писать только правду. Комунисты вывели Україну в тройку лучших стран мира. Воедино собрали земли.

Крупин Н.П. Перед выборами в месные советы компартия приняла в свои ряды Шуличенка А.М. Самойлик К. лично вручала ему билет. Компартия выдвинула и поддерживала его на пост председателя сельского совета. Я приезжаю  в село Архслободу меня люди просят помогите его нам убрать с председателя. Он ничего не делает. Теперь я обращаюсь к комунистам, вызовите его на собрание и потребуйте с него работу. Вы его выдвигали. Вы и отвечайте.

ГОЛОВА  РАДИ

Шановні депутати!

Всі питання порядку денного ХХХІ позачергової сесії районної ради шостого скликання розглянуті. У кого будуть зауваження щодо ведення сесії?     Немає.

На цьому ХХХІ позачергова сесія районної ради  шостого скликання оголошується закритою.

Дякую за роботу.

Голова районної ради                                         М.П. Крупін

Друк