header
  • Урочистості з нагоди 27-ї річниці виведення військ з Афганістану

Урочистості з нагоди 27-ї річниці виведення військ з Афганістану

15 лютого 1989 року із Афганістану були повністю виведені радянські війська. Закінчилася страшна війна, що тривала 3340 днів, в якій загинуло близько 15 тис. радянських воїнів, більшості з яких не виповнилося й 20 років. 10 років тривала ця війна. Через її полум’я пройшло ціле покоління. На карті Афганістану немає міста, в якому б не проходили службу каховчани.

От і 15 лютого 2016 року зібралося воїнське братство інтернаціоналістів в Свято-Покровському кафедральному соборі, щоб запалити свічки пам’яті по своїх бойових товаришах, які віддали своє життя, навіки залишившись молодими в пам’яті і тих, хто передчасно пішов із життя уже в мирний час.

Після справляння поминальної панахиди учасники дійства рушили колоною до меморіалу воїнів-інтернаціоналістів на Алеї Слави для проведення мітингу-реквієму та урочистого покладання до підніжжя пам’ятника вінків та квітів, як символу чоловічої невмирущої дружби.

 

Вшанувати своїх співвітчизників прийшли представники районної та міської влади, громадськість. Слова привітань від них були щирими та теплими, лунали слова глибокої шани та поваги, побажання та сподівання до вирішення воєнного конфлікту на Сході.

Афганську війну пройшли сотні каховчан. Шестеро з них не повернулися з війни: Олександр Дишловенко (с.Подівка), Анатолій Кусайко (с.Чорномрівка), Олександр Гатило (с.Тавричанка), Анатолій Ратушняк (с.Коробки), Юрій Михайлюк (с.Дудчине) та Олександр Медведєв (м.Каховка). Пам’ять загиблих в Афганістані та учасників АТО вшановано хвилиною мовчання.

Після хвилини мовчання та покладання квітів учасників зібрання в районному будинку культури чекав урочистий святковий концерт. Тут відбувся традиційний сьомий фестиваль військово-патріотичної пісні «Пам’ять» організований за ініціативи районного товариства воїнів-інтернаціоналістів та Всеукраїнської Громадської Спілки «Кордон». В залі на фестиваль зібралися жителі району та міста, громадськість аби вшанувати гідних синів нашої Батьківщини, тих, які не просто на словах знають, що таке – виконувати свій військовий обов’язок самовіддано, чесно та героїчно.

З привітальними словами до присутніх звернулися керівники районної ради та районної державної адміністрації, Каховський міський голова. Від представників влади пролунало багато щирих слів, сповнених патріотизму і надії на мирне життя у державі, що так необхідно в умовах сучасної України, сподівання на тісну співпрацю та підтримку громадської ініціативи. Із щирими словами й найкращими побажаннями вручалися грамоти, ордени, медалі та інші нагороди найактивнішим членам товариства воїнів-інтернаціоналістів.

Не залишилися байдужими афганці і до військових подій на сході України: Ігор Коротких служить в Каховському райвійськоматі, Юрій Коваль перебував на передньому краї оборони в зоні АТО, інші активно включилися в волонтерський рух. Саме за допомогу українській армії подяками відзначені депутати районної ради Юрій Михалевич і Юрій Кифорук, який також нагороджений Грамотою голови обласної адміністрації за вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху.

Грамотами голови районної ради та голови районної державної адміністрації за активну громадянську позицію, участь у військово-патріотичному вихованні сільської молоді, з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та  27-ї  річниці з дня виведення військ з Афганістану були нагороджені учасники бойових дій Кучеренко Олександр Анатолійович та Шершень Олександр Федорович, а також Каховське районне товариство воїнів – інтернаціоналістів (голова Мєшков К.А.), Осередок Всеукраїнської громадської спілки «Кордон» м.Каховка та Каховського району (голова Назарук О.І.)

Також вручені пам’ятні медалі Президента України з нагоди 25-річчя виведення військ з Афганістану Бедимському Леоніду Павловичу, Хозреванідзе Мурату Нодарійовичу, Храпчуку Дмитру Дмитровичу, Макусі Олегу Григоровичу, Ковалю Володимиру Георгійовичу.

Зі сцени лунали слова вітання від голови Каховського районного товариства воїнів-інтернаціоналістів Мєшкова Костянтина Анатолійовича, ініціатора фестивалю, керівника Всеукраїнської спілки «Кордон» м. Каховка Назарука Олександра Івановича, виконуючого обов’язки керівника громадської організації «Солідарна Україна» Галини Скрипніченко, представника партії «Народний фронт» Олени Король.

Привітали воїнів-інтернаціоналістів та гостей свята своїми творчими дарунками та щирими побажаннями і талановиті земляки та аматорські колективи художньої творчості: вокальний ансамбль «Червона калина» (РБК ім.Фрунзе), сімейний дует «Калиновий цвіт» (Тавричанський СБК), чоловічий вокальний ансамбль «Соколи» (Ч.Перекопський СБК), Захар Костров, Галина Скрипніченко, Валентина Нікітіна, вихованці дитячого будинку «Радість», вихованці Каховського Центру народної творчості.

Фіналом же свята стала життєствердна пісня «Віват!» і загальне фото на пам'ять всіх учасників фестивалю.

Надрукувати