header
  • Робоча нарада з головами сільських, селищної рад

Робоча нарада з головами сільських, селищної рад

Під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Сергія Шевченка за участю керуючого справами районної ради Володимира Любака проведена робоча нарада з головами сільських, селищної рад з питань які потребують загалу.

Розпочинаючи засідання Сергій Олександрович зазначив на тому, що дана зустріч викликана низкою наболілих питань, які потребують обговорення та  негайного вирішення.

До присутніх звернувся підполковник, військовий комісар Великорецький Ігор,  який поінформував про проведення чергової хвилі мобілізації та довів до відома показники поставки мобілізаційних ресурсів. Ігор Володимирович наголосив на особисту відповідальності керівників установ та голів сільських, селищної рад за організацію та проведення оповіщення військовозобов’язаних та надав керівникам необхідні матеріали для проведенні роботи в даному напрямку: мобілізаційні повідомлення, повістки, рекламну продукцію щодо проходження контрактної служби. Як зауважив військовий комісар одним із заохочувальних моментів мобілізації та проходження служби за контрактом на сьогодні є достатньо збільшене грошове забезпечення військових.

Наступна  нагальна проблема, яка потребує з вирішення-це утримання частин районної пожежної охорони, яка до речі розглядалася вчора на спільному засіданні керівництва райдержадміністрації, райради, Каховського міськрайонного управління ДСНС, районної пожежної охорони та депутатами постійної комісії райради з питань планування бюджету, фінансування та оподаткування на якому було прийнято рішення щодо подальшого утримання РПО за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Сергій Олександрович зазначив, що в перехідний період проведення процесу децентралізації фінансування пожежної охорони повинні здійснювати всі сільські ради за винятком Малокаховської та Любимівської селищної ради та довів до відома попередні розрахунки необхідного фінансування, проведені з врахуванням кількості населення, території, спроможності бюджетів кожної із рад.

Т.в.о.начальника міськрайонного управління ГУ ДСНС Ігор Берещенко в свою чергу  розповів особливості ефективної ліквідації пожеж, що доводить актуальність та необхідність збереження пожежних частин та закликав керівників органів місцевого самоврядування прийняти правильні відповідні рішення, направлені на утримання підрозділів.

Керуючий справами райради Володимир Іванович наголосив, що сьогоднішнє спів фінансування це перший етап об’єднання громад. Органам місцевого самоврядування необхідно провести необхідну роботу, виконати відповідні процедури, щоб якомога швидко ввести даний процес в рамки закону.

В процесі обговорення питання висловлювалися сумніви щодо відсоткового співвідношення сум, спроможності сільських бюджетів. Начальник фінансового управління Ірина Сергіївна окреслила перспективи збільшення надходжень до місцевих бюджетів та запевнила керівників у їх наповнюваності.

З питання організації пільгового проїзду інформували керівник АТП Литвиненко В.Ф. та начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ільїна Юлія. Дане питання залишається до кінця не вирішеним на рівні держави, але потребує реагування з боку місцевої влади, якій наділене право визначитися з переліком категорій осіб, що мають право безкоштовного проїзду та винайти шляхи та джерела фінансування наданих пільг. В свою чергу перевізник запевнив в тому, що доки питання буде вирішуватися пільговий проїзд буде здійснюватися.

 

Надрукувати